Toto sú nominácie na tohtoročné The Game Awards

The Game Awards v hernom svete predstavuje niečo také, ako Oscary v tom filmovom. Už od roku 2014 sa vždy v jeden decembrový večer zíde celá herná rodina, aby ocenila tých najlepších. Inak to nebude ani tento rok, a to aj počas pretrvávajúcej epidémie koronavírusu.

V stredu 18. novembra sme spoznali aj konečné nominácie. V nich chýba napr. titul od vývojárov z CD Projekt Red, Cyberpunk 2077. Ten bol totiž viackrát odložený, preto sa o ocenenie pokúsi v roku 2021. Najsledovanejšou kategóriou je samozrejme tá hlavná – Hra roka. V nej sa o výhru pobije týchto šesť hier:

  • Doom Eternal
  • Final Fantasy VII Remake
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Animal Crossing: New Horizons
  • The Last of Us Part II

Kategórií je pochopiteľne viac. Tento rok sa navyše časť pozornosti presunie aj na ešportové dianie. Medzi ocenenými budú napr. aj ešportové tímy, či dokonca tréneri. Nominácie aj konečných víťazov vyberá 95 osobností z herných webov či streameri. Hosťom večera aj tento raz bude Geoff Keighley.

Na záver len pripomenieme, že prvé odovzdávanie cien sa uskutočnilo v roku 2014. Vtedajší ročník vyhrala hra Dragon Age: Inquisition od vývojárov z BioWare. Zoznam všetkých nominácií si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.