FilmSeriál

Geek5 – Čo si pustiť ako prvé na Disney+?

Dočkali sme sa. 14. júna k nám oficiálne dorazila streamovacia služba Disney+. Najväčšia pozornosť sa sústreďuje, samozrejme, na najväčšie značky ako Marvel, Star Wars či Disney. Tento článok vám však ukáže, že D+ nie je len o tom.

Scrubs

Je verejným tajomstvom, že som veľkým fanúšikom medicínskych seriálov. A preto prvý tip je práve z lekárskeho prostredia. Nejde však o klasický dramatický seriál z nemocnice. The Scrubs sú totiž sitkomom.

Seriál sa vysielal v Amerike v rokoch 2001 až 2010 a okrem poslednej 9. série je každá séria veľmi dobre hodnotená. V našich končinách ide o menej známy seriál, ktorý by si však aj tu mohol nájsť množstvo fanúšikov.

Dej sa točí okolo mladého doktora Johna Doriana, ktorý si hneď vo svoj prvý pracovný deň vo fakultnej nemocnici uvedomí, že ani roky na lekárskej fakulte ho dostatočne nepripravili na stret s realitou. Dokonca nadobudne pocit, že proti nemu je aj samotný personál nemocnice.

24

Tento seriál je zaujímavý svojim spracovaním. Každá z ôsmich sérií má 24 častí, pričom každá časť predstavuje jednu hodinu z konkrétneho dňa. Jedna séria preto sleduje dianie v jednom dni.

V hlavnej úlohe sa predstavil Kiefer Sutherland ako protiteroristický agent Jack Bauer z losangelského Protiteroristického oddelenia. Ten sa vždy snaží zabrániť nejakej katastrofe s globálnymi dôsledkami, oslobodiť rukojemníkov a niekedy aj zachrániť svojich najbližších.

The Hate U Give

Disney+ je samozrejme aj o množstve filmov. V službe ich je momentálne k dispozícii cez 700, čiže je si z čoho vyberať. My vám dávame do pozornosti nasledujúcu krimi drámu.

Tá vznikla podľa románového bestselleru spisovateľky Angie Thomas a hovorí príbeh študentky Starr Carte, ktorá žije v dvoch odlišných svetoch. Na jednej strane chudobná komunita tvorená prevažne černošskými susedmi, na strane druhej belošská škola, ktorú navštevuje.

Všetko sa však zmení vo chvíli, keď je Starr svedkom vraždy jej najlepšieho priateľa. Toho pri policajnej akcii zastrelí policajt. Hlavná postava sa tak ocitá pod tlakom z oboch strán. Kde je však samotná pravda?

Cosmos: Possible Worlds

„Na Disney+ sú len rozprávky pre deti,“ počuť názor niektorých ľudí. Nie je to však pravda. Ponuku D+ tvorí nielen svet Marvelu, Star Wars, Disney a Pixaru. V službe totiž nájdeme aj dokumenty z dielne National Geographic či filmy a seriály z rozšírenej služby Star.

Zastavíme sa však pri spomínaných dokumentoch. Hodnotenie 9,1 na portáli imdb.com hovorí jednoznačne. Cosmos: Possible Worlds jednoducho musíte vidieť.

Vydajte sa na zázračnú plavbu minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou ľudstva. Dokument nás prenesie do stratených svetov a svetov, ktoré veda ešte len odhalí.

Akty X

Aj vám prešli po tele zimomriavky, keď ste si prečítali názov tohto odseku? Nie ste sami. Tento projekt zrejme netreba zvlášť predstavovať, ale keby náhodou.

Ide o legendárny dramatický seriál o špeciálnych agentoch FBI, ktorí vyšetrujú prípady nazvané ako Akty X. Tie zahŕňajú paranormálne alebo nevysvetliteľné javy.

Smutné je, že v službe je pri štarte k dispozícii len 10. a 11. séria tohto seriálu. Môžeme však očakávať, že určite dôjde k náprave. Dovtedy si tak môžete pozrieť napr. Akty X Film, či Akty X: Chcem uveriť, teda snímky, ktoré sú tiež v rámci D+ k dispozícii.

Zaujalo vás niečo z našej ponuky, alebo ste už siahli po niečom inom? Dajte nám vedieť v komentároch. Budeme sa tešiť na vaše tipy.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

CLOSE
CLOSE