Film

Veľká noc na televíznych obrazovkách. Dôjde aj k bizarnej situácii

Počas Veľkej noci televízie menia svoju zabehnutú štruktúru a pripravujú pre svojich divákov špeciálne vysielanie. Čo stojí za pozornosť tento rok?

Skôr než vám to prezradíme, len dodáme, že sme sa v tomto článku zamerali na večernú ponuku televízií. Počas dňa totiž televízie prinesú najmä reprízy filmov, seriálov a svojich relácií.

Veľký piatok

Pre kresťanov najväčší deň v roku prinesie v televíziách prvé premiéry. Napriek tomu, že Veľká noc je jarný sviatok, TV JOJ uvedie animovaný príbeh Abominable, ktorý do slovenčiny preložila ako Snežný chlapec. Vysielať ho začne klasicky, o 20:35 h.

Markíza siahne po dobrodružnej rodinnej premiére Dora and the Lost City of Gold. Odvážna Dora sa v nej vydá spolu s priateľmi na dobrodružnú výpravu, počas ktorej bude musieť vyriešiť záhady strateného zlatého mesta, ale aj zachrániť svojich rodičov.

RTVS klasicky prinesie viac obsahu s náboženskou tematikou. Okrem priamych prenosov z bohoslužieb ponúkne na Veľký piatok od 20:30 h aj premiéru talianskeho životopisného filmu Chiara Lubich. Snímka sleduje život zakladateľky laického kresťanského hnutia.

Biela sobota

Jojka a RTVS budú vysielať svoje tradičné programy, takže seriál Ultimátum a Záhady tela spolu s Neskoro večer. Premiéru si pripravila iba Markíza, a to v podobe Hotel Transylvania 3: Summer Vacation.

Veľkonočná nedeľa

V tento deň dôjde k spomínanej bizarnej situácii. JOJka totiž odvysiela dokumentárny film Karel, ktorý zachytáva posledný rok života speváckej legendy Karla Gota na pozadí jeho spomienok na prežitý život.

Zaujímavé na tom je, že kým televízne práva vlastní na Slovensku spomínaná TV JOJ, tie internetové sú v rukách Markízy, resp. jej platformy Voyo, na ktorej je film prístupný už niekoľko týždňov.

Keď už spomíname Markízu, tá v tento sviatočný deň večer odvysiela ďalšie kolo tanečnej súťaže Let´s Dance. RTVS :1 ponúkne ďalší film podľa skutočnej udalosti Ottilia von Faber – Castell o živote dedičky priemyselného impéria, ktorá sa dokázala presadiť aj v mužskom prostredí, no pre kariéru sa nevzdala sna o pravej láske.

Veľkonočný pondelok

Kým JOJka už v tento deň ponúkne klasiku – Hranica a Inkognito, Markíza odvysiela rodinno-animovanú premiéru Peter Rabbit, ktorý v sebe spája hraný film s animovanými hrdinami.

RTVS :1 ponúkne, netradične, veľkonočné vydanie zábavnej relácie Milujem Slovensko. To začne klasicky o 20:30 h.

Ponuka streamovacích služieb

Ak by sa vám program slovenských televízií nepozdával, môžete siahnuť po streamovacích službách, napr. Netflix a HBO Max. Ich aprílovú ponuku sme vám zhrnuli v tomto článku.

Na záver len dodáme, že HBO Max v podstate potvrdilo naše špekulácie a na Veľkonočný pondelok sprístupní najnovšiu snímku The Batman, s Pattinsonom v hlavnej úlohe. A to tak v 4K kvalite, ako aj s dabingom.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.