168 hodín #98

Pred zajtrajším návratom do práce sa poďme pozrieť na súhrn veľkonočných noviniek. Čo všetko sme za posledný týždeň zistili?

Filmy a seriály
 • Začneme dobrou a smutnou správou zároveň. Štúdio Blue Sky, ktorému vďačíme za vytvorenie sveta rozprávok Doba ľadová, oficiálne uzavrelo svoje brány. Zopár animátorov sa však dalo dokopy a vytvorili pár sekundovú animáciu na rozlúčku. V nej sa šabľozubej veveričke Scratovi konečne podarí zjesť orech, ktorý so sebou ťahal dlhých 20 rokov. Rozprávky z tohto sveta by mali vznikať aj naďalej, tentokrát už pod vedením štúdia Disney.
 • Tento týždeň sme v kinách mohhli vidieť tretí diel Fantastických zverov. V Číne ale mali problém s dvoma replikami, v ktorých Dumbledore vyjadroval svoj vzťah k temnému čarodejníkovi, tak ich z filmu museli odstrániť. Dokopy film ochudobnili až o 6 sekúnd. Wow.
 • Herec Joseph Gatt, ktorého sme mohli vidieť v seriáli Game of Thrones (Thenn warg) bol zadržaný za explicitné správy s neplnoletou osobou. Jeho byt prehľadala polícia Los Angeles na základe tipu, podľa ktorého sa mal herec dopúšťať nelegálneho konania.
 • Herci bojkotujú herectvo! Konkrétne ide o herectvo typu “method acting”, v ktorom sa herci vžívajú do postáv aj mimo svojej pracovnej doby. Jedným z takýchto hercov je aj Jared Leto, ktorý počas natáčania Suicide Squad daroval kolegom živú myš či použité prezervatívy. Tento štýl herectva začalo bojkotovať viacero známych hercov ako Mads Mikkelsen, Will Poulter či Samuel L. Jackson.
 • Režisér filmu Sonic si už brúsi zuby na ďalší videoherný film. Tentokrát by chcel sfilmovať legendárneho Maria vo filme založenom na Super Smash Bros.

 • Zdá sa, že Christopher Lloyd (Back to the future) sa do dôchodku nechystá. Tentokrát má hrať vo filme, v ktorom sa partia študentov ocitne v obchode s halloweenskou výzdobou. Obchod je ale posadnutý a straší v ňom a študenti v ňom musia prečkať jednu noc.
 • Nový seriál na námety Percyho Jacksona pozná svoju hlavnú hviezdu. Je ním mladý Walker Scobell, ktorého sme mohli vidieť vo filme Ryana Reynoldsa – The Adam Project. Scobell si tak zahrá postavu Percyho Jacksona, poloboha, v rukách ktorého stojí budúcnosť celého sveta. Správu uverejnil aj spisovateľ série Rick Riordan s tým, že konečne našli toho správneho herca.
Videohry
 • Štúdio SONY investuje 1 miliardu amerických dolárov do spoločnosti Epic Games Store. Podľa informácií má ísť o prehĺbenie vzťahov firiem v chystanom metaverse.
 • Z obľúbenej hry Ghost of Tsushima sa stane film. Zatiaľ vieme len to, že o scenár sa má postarať Takashi Doscher (Chicago PD, Only). Na viac informácií si budeme musieť počkať.
 • Hra Expeditions: Rome dostala nové DLC. To prišlo spolu s patchom 1.4 a ponúka novú triedu – gladiátorov.

 • Epic Games Store tentokrát ponúka dve hry na stiahnutie zadarmo. Ide o ťahovú sci-fi stratégiu XCOM 2, v ktorej sa budete musieť ubrániť mimozemskej invázii a hru Insurmountable, v ktorej budete mať za úlohu zdolať tie najväčšie vrchy sveta. Obidve hry budú dostupné až do budúceho štvrtku.
 • SONY oficiálne prestalo podporovať systém PS3. Urobilo tak v úplnej tichosti bez tlačových konferencií po 16 rokoch fungovania konzoly.
Spoločenské hry
 • Stonemaier Games pracuje na novom rozšírení pre hru Viticulture. V ňom predstavuje kooperatívnu možnosť hrania sa na vinárstvo. Predpredaj sa má spustiť na oficiálnej stránke vydavateľa v júni a do obchodov by sa rozšírenie mohlo dostať pár mesiacov po tom.
 • Na Steame sa objavilo rozšírenie k vrituálnej spoločenskej hre Game of Thrones. Nájdete v ňom nové karty úloh, nový rod či podmienky na výhru.
 • Vydavateľstvo REXhry oznámili, že rozšírenie k hre Divukraj s podtitulom Skalověží sa pomaly ale isto blíži. Aj napriek správe o miernom zdržaní odoslali obchodom ponuku na predobjednávku hry. Ak ste tak ešte neurobili, skontrolujte svoj obľúbený obchod či náhodou predobjednávku neponúka aj ten.
 • České vydavateľstvo Tlama Games spustilo predpredaj temnej spoločenskej hry Bestie. Ide o hru, v ktorej sa jeden z hráčov chopí role mýtického netvora a ostatní hráči ho budú musieť zneškodniť.

 • Portal Games odhalilo dátum vydania hry Guttenberg. V stredu bola spustená oficiálna webstránka hry spolu s galériou, popisom a pravidlami. Hry samotnej sa dočkáme 9. júna no predobjednať si ju môžete na stránkach vydavateľstva.
 • Vydavateľstvo Fox in the Box spustilo predobjednávku na spoločenskú hru FORT. V tejto deckbuildingovej hre od autorov hry ROOT, si budete môcť postaviť svoju vlastnú pevnosť.

To je na tento týždeň všetko. Ak sme na niečo zabudli, pokojne nám napíšte do komentárov. Vidíme sa zas o týždeň.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.