Apríl 2022 na Netflixe a HBO Max

Ani tento mesiac sme na vás nezabudli a už tradične vám ponúkame výber toho najlepšieho, čo dve najväčšie streamovacie služby u nás ponúknu. Uprostred mesiaca nás čaká aj Veľká noc, a to znamená (možno) aj viac času na sledovanie filmov či seriálov. Ktoré stoja za to?

Netflix

Prvý aprílový deň patril všetkým bláznom, v dobrom zmysle slova. Aj preto si pre nás Netflix pripravil komédiu The Bubble od režiséra Judda Apatowa. Snímka sleduje osud filmového štábu, ktorý uprostred nakrúcania akčného trháku ostane uväznený v karanténe kvôli pandémii koronavírusu. Objaví sa v nej aj Benedict Cumberbatch, na ktorého sa už 6. mája tešíme v očakávanej snímke Dr. Strange in the Multiverse of Madness.

Na svoje si tento mesiac prídu aj fanúšikovia hororu. Už 15. apríla totiž dorazí Choose or Die. Film sleduje dvoch kamarátov, ktorí si zapnú tajomnú videohru z 80. rokov v snahe získať nevyzdvihnutú cenu 100 000 dolárov. Ocitnú sa však v neskutočnom svete plnom nečakaných hrôz a čoskoro si uvedomia, že sa už nehrá o peniaze, ale o život.

Ženské publikum možno zaujme romantická komédia Along The Ride, ktorá je adaptáciou rovnomenného románu z pera spisovateľky Sarah Dessen. K dispozícii bude od 22. apríla.

Diváci zrejme nepohrdnú skutočným príbehom, ktorý sa odohral v roku 1980 v Južnej Afrike. Snímka Silverton Siege bude mať premiéru 27. apríla, a to počas juhoafrického štátneho sviatku Deň slobody, ktorým si obyvatelia pripomínajú prvé slobodné voľby v krajine po páde apartheidu.

Chýbať nebudú ani seriály. Z noviniek vyberáme Anatomy of Scandal, ktorý uzrie svetlo sveta 15. apríla. Seriál sleduje ženu mocného politika, ktorej na prvý pohľad nič nechýba. No stačí odhalenie škandalózneho tajomstva a jej manžel čelí vážnemu obvineniu, ktoré otrasie aj jej životom. Šesťdielny seriál je založený na rovnomennej knihe spisovateľky Sarah Vaughan.

Okrem toho s novými sériami dorazia seriály ako Better Call Saul (19. apríl), Russian Doll (20. apríl) či Ozark (29. apríl).

HBO Max

Táto streamovacia služba je tu s nami už vyše mesiaca. Ruku na srdce, veľa vody zatiaľ nenamútila a stále sa zviera v pomyselných pôrodných bolestiach.

Napraviť si povesť sa snaží aj pridaním známych a obľúbených titulov. Spomeňme Fantastic Beasts: A Natural History, Fight Club, The Father či Spider-Man: Homecoming, Spider-Man: Into the Spider-Verse, ale aj obidva diely Sherlock Holmes s Robertom Downey Jr. v hlavnej úlohe.

Ak služba dodrží svoje slovo, tak ešte tento mesiac by sme sa mali dočkať absolútnej novinky, ktorá ešte stále beží v kinách – The Batman v hlavnej úlohe s Robertom Pattinsonom. Snímka si našla svoju cestu aj ku kritikom, podľa ktorých je toto dielo hodné zhliadnutia.

Služba však film zatiaľ nepropaguje. Opierame sa tak len o jej skoršie vyjadrenia, že filmy od štúdií, s ktorými HBO Max spolupracuje, budú v službe k dispozícii už 45 dní po premiére v kinách. Ak sa tak stane, film by mohol doraziť priamo na Veľkonočnú nedeľu 17. apríla.

Aj v tomto prípade sa na záver pozrime na očakávané tohtomesačné seriály v službe HBO Max. Azda najväčšiu pozornosť púta Tokyo Vice, ktoré je k dispozícii od 7. apríla. Ide o nový krimi seriál s nostalgickým nádychom, ktorý vychádza z rovnomennej knihy Jakea Adelsteina, pričom sleduje príbeh Adelsteina, ktorý sa presťahuje do Tokia a pripája sa k tímu veľkých japonských novín, ktoré skúmajú temný a nebezpečný svet japonskej mafie Yakuza.

Z už známych seriálov sa s druhou sériou vráti The Flight Attendant (21.  apríla) či Barry, ktorého tretia séria uzrie svetlo sveta 24. apríla.

Zabudli sme na nejaký film či seriál, ktorý by sa tu mal objaviť? Dajte nám vedieť v komentároch, budeme len radi. Tiež nám môžete napísať, či vás aprílová ponuka služieb Netflix a HBO Max zaujala.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

0 thoughts on “Apríl 2022 na Netflixe a HBO Max

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.