168 hodín #54

Po týždni sa nám nakopili ďalšie informácie zo sveta popkultúry. V článku sa pozrieme na to najdôležitejšie.

Filmy a seriály
 • Patrik Dempsey sa pre zahraničné médiá vyjadril, prečo sme sa doteraz nedočkali pokračovania filmu Enchanted (Začarovaní). Podľa jeho vyjadrení sa film Disney snažilo vytvoriť, avšak tvorcovia sa nedokázali zhodnúť na scenári. Po 13-tich rokoch sa Disney rozhodlo posunúť film vpred a ohlásilo, že sa ho dočkáme aj na Disney Plus.
 • Režisér Taika Waititi, ktorý momentálne pracuje na filme Thor: Love and Thunder, sa vyjadril, že sa natáčanie onedlho skončí. Pre zahraničné portály uviedol, že o mesiac sa film presunie do fázy postprodukcie.
 •  V lete by sme sa mali dočkať nového filmu od Netflixu s názvom Gunpowder Milkshake. Ide o akčný film zameraný na tri generácie nájomných vrahýň, ktoré sa snažia ukončiť dlhotrvajúce násilie počas jednej nabitej noci. V hlavných úlohách sa nám predstavia Karen Gillan (Doctor Who, Guardians of the Galaxy),  Angela Bassett (Black Panther, American Horror Story) a Lena Headey (Game of Thrones).
 • Showrunner seriálu Falcon and the Winter Soldier, Malcolm Spellman, povedal, že mu MARVEL nechce prezradiť, čo sa stalo s pôvodným kapitánom Amerika. Rovnako sa objavili správy, že by sme sa mohli dočkať nového filmu Kapitán Amerika, v ktorom by sme v tejto role už mali vidieť Anthonyho Mackieho ako Sama Wilsona. Samotná režisérka, Kari Skogland, sa vyjadrila, že by bola rada, ak by si prácu s týmito hercami mohla vyskúšať ešte raz. Spellman dodal, že v Marvel Studios pracuje na ďalších, zatiaľ neohlásených, filmoch.
 • Netflix zverejnil trailer k chystanému filmu Trollhunters: Rise of the Titans. Guilermo del Toro vytvoril svet Trollhunterov pozostávajúci z troch samostatných seriálov. V lete sa všetky tieto seriály spoja a my tak uvidíme našich obľúbených hrdinov, ako sa budú musieť vysporiadať s novou hrozbou. Tohto filmu by sme sa mali dočkať 21. júla.

 • Začalo sa s natáčaním filmu Dungeons & Dragons. V hlavnej role sa predstaví Chris Pine (Star Trek, Wonder Woman) a film by sme si mohli pozrieť v roku 2023. Správu na twitteri zverejnil režisér Johnatan Goldstein.
Videohry
 • V prípade rukojemníckej drámy v Ubisoft Montreal nastal zlom. Minulý rok bola do pobočky Ubisoftu privolaná polícia s podnetom, že sa v budove nachádza päť osôb, ktoré držia ako rukojemníkov 40 zamestnancov firmy. Vyšlo najavo, že políciu mohol privolať hráč Rainbow Six, ktorý v hre dostal ban viac ako 80 krát. Francúz, ktorý vystupuje pod menom Yannox keyboard a Y4nn0XX a snažil sa ukradnúť údaje hráčov Rainbow Six, bude mať polícii čo vysvetľovať.
 • Atari VCS sa dočká nových hier.  Štúdio ohlásilo tri hry, ktoré by na konzole mali vyjsť. Ide o retro hry D/Generation, Jetpost Joust a Utopos. Zatiaľ konzola Atari VCS nie je v našich končinách dostupná, no už začiatkom budúcej jari by sa to mohlo zmeniť.
 • Minulý týždeň na Steame dominovali predaje PUBG. Spôsobené to bolo 50 % zľavou na hru, po ktorej pravdepodobne skočili mnohí hráči.
 • Poznáme dátum Early Access vydania novej hry Starbase. Spolu so zverejneným dátumu nám autori predstavili aj vlajkové lode, ktoré budú hráči môcť ovládať. Hry sa dočkáme 17. júna a ak sa vám nechce čakať, môžete si pozrieť spomínané video

Spoločenské hry
 • Vydavateľstvo MINDOK naskladnilo spoločenskú hru Pelíšek. Hra sa ľuďom zapáčila natoľko, že v rovnakom príspevku priznali to, že už ju na sklade nemajú. Nájsť ju však môžeme v rôznych obchodoch so spoločenskými hrami. Dotlač hry by mala prísť koncom tohto leta.
 • TLAMA Games sa popýšila novým prírastkom. Tentokrát ide o rozšírenie k spoločenskej hre NIDAVELLIR s podtitulom THINGVELLIR. V tejto trpasličej hre verbujete bojovníkov, s ktorými sa vydáte na lov draka. Rozšírenie prináša nové možnosti získavania bodov či nových hrdinov s ich osobnými príbehmi.
 • Blackfire na svojom facebooku ukázali prototyp úspešného českého kickstarterového projektu hry s názvom Project L. Na vydanie hry si budeme musieť počkať, podľa vyjadrenia Blackfire, ešte 6-8 týždňov.
Úspešný český kickstarter sa dostane na naše stoly (Foto: FB / Blackfire - svět her a zábavy)
Úspešný český kickstarter sa dostane na naše stoly (Foto: FB / Blackfire – svět her a zábavy)
 • Ak ste sa niekedy chceli stať šamanom, teraz máte šancu. Na sklad TLAMA Games dorazila deckbuildingová hra Shamans, v ktorej máte za úlohu odhaliť zradcov kmeňa.
 • Blackfire počas týždňa tiež odhalilo, že ukončili preklad rozšírenia k tematickej hre Panství Hrůzy – Ulice Arkhamu. Zatiaľ však nie je známe kedy sa tohto rozšírenia dočkáme.


Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.