168 hodín #53

Aj uplynulý týždeň bol bohatý na rôzne dianie vo svete filmov, seriálov, spoločenských hier či videohier. Poďme sa preto pozrieť na súhrn toho najdôležitejšieho za posledných 168 hodín.

Filmy a seriály
  • V piatok vydalo Disney+ poslednú časť minisérie The Falcon and The Winter Soldier. Ak ste teda so sledovaním čakali na vydanie všetkých častí, už vám nič nestojí v ceste.
  • V súvislosti s vyššie spomenutou informáciou sme sa dozvedeli aj to, že práve tvorcovia Falcona a Winter Soldiera už teraz pracujú na štvrtom pokračovaní filmu Kapitán Amerika. Kedy sa ho však dočkáme zatiaľ nie je známe.
  • Herečka Emilia Clarke sa dala na písanie komiksu. Jej miniséria M.O.M: Mother of Madness vyšla vo vydavateľstve Image Comics. Dej sleduje slobodnú mamu menom Maya, ktorá zistí, že ovplýva supermocou. Tú sa rozhodne použiť proti tajnému spoločenstvu, ktoré obchodujú s ľuďmi.
Emilia Clarke komiks
Emilia Clarke a jej komiks (Foto: metro.co.uk)
  • Keď sme už spomenuli Emiliu Clarke – v súvislosti s ňou sa spája ešte jedna správa. Práve ona by sa totiž mala objaviť v pripravovanom seriáli Disney – Secret Invasion, ktorý spadá pod Marvel Cinematic Universe. Zahrá si tak po boku Samuela L. Jacskona či Bena Mendelsohna. Akú postavu stvárni však zatiaľ nie je jasné.
  • Michael Keaton sa vráti v roli Batmana. Stane sa tak v pripravovanom filme The Flash.
Videohry
  • Pred dvomi týždňami sa objavili informácie, ktoré naznačovali, že sa Microsoft chystá kúpiť program Discord. Ten sa pomaly stáva akousi náhradou práve za Skype, ktorý spomínaná spoločnosť taktiež pred rokmi kúpila, avšak všetci dobre vieme, ako to dopadlo. Fanúšikovia Discordu sa však obávať nemusia, majitelia sa totiž podľa všetkého s Microsoftom na predaji nedohodli a program tak nateraz ostáva v ich vlastníctve.
  • Immortals Fenyx Rising sa dočkal vydania už tretieho DLC, to však pomerne zásadne mení hru ako takú. DLC samostatne si môžete zakúpiť za 15 €, ale je aj súčasťou Season Passu.
  • Na svoje si pravdepodobne prídu aj fanúšikovia Star Wars. Jeden z insiderov totiž naznačil, že by mal byť vo vývoji remake hry Star Wars: Knights Of The Old Republic.

Spoločenské hry
  • Už toto leto by sme sa mali dočkať vydania obnovenej edície nestarnúcej klasiky – Galaxy Trucker. Hra okrem toho, že bude modernizovaná, bude rýchlejšia, dostupnejšia, ale pritom rovnako zábavná ako vždy.
  • Vydavateľstvo MINDOK potvrdilo, že pracuje na preklade hry Ares Expedition. Ide o samostatnú hru, ktorá má byť rýchlejšia a menej komplexná ako Mars: Teraformace.
Ares Expedition
Fanúšikovia sa dočkajú prekladu aj tohto rozšírenia (Foto: reddit.com)

Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.