InéTéma

Darujte nám 2%

Počas ôsmich rokov našej existencie sme vytvorili viac ako 650 článkov, 85 videí a recenzií, pravidelne prispievali do festivalov našimi prednáškami a pre verejnosť pripravovali kultúrne podujatia zamerané na rôzne témy.

Ako nás môžete podporiť?

Poukážte nám vaše 2% zo zaplatenej dane a pomôžte nám naďalej pripravovať aktivity a eventy pre vás a všetkých fanúšikov popkultúry. Stiahnite si predvyplnený formulár k poukázaniu 2% alebo do vášho formuláru vpíšte naše údaje:

Názov: POP-CULT
IČO: 51941384

Fyzické osoby môžu poukázať 2% z dane. Ak ste počas minulého roka vykonávali dobrovoľnícku činnosť (najmenej 40 hodín) môžete darovať až 3% z vašich daní. K tomu však musíte spolu s vyhlásením poslať aj potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti od organizácie, pre ktorú ste boli dobrovoľník.

Postup

  • Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
  • Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
  • Najneskôr do 30. apríla 2024 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

Dôležité dátumy

  • do 31. marca 2024 – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania
  • do 30. apríla 2024 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

Prečo by ste mali podporiť nás?

Hraviareň

Jednou z našich najhlavnejších aktivít, ktoré robíme je organizovanie verejných podujatí zameraných na hranie spoločenských hier a zdokonaľovanie seba samých formou spoločenských hier. Stretnúť nás môžete na našich akciách Hraviareň, kde si môžete vyskúšať nové spoločenské hry od lokálnych vydavateľstiev, skúšať prototypy našich spoločenských hier a porozprávať sa a meniť názory o novinkách v popkultúre. Minulý rok sme v rámci projektu Hrou k zelenšej budúcnosti spolu s Inštitútom podpory a rozvoja edukovali verejnosť o ekologických problémoch neformálnou formou – pomocou spoločenských hier s ekologickou tematikou. Prešli sme témami ako odlesňovanie, nadmerné čerpanie zdrojov, rozširovanie púští či skleníkový efekt. Cieľom bolo vytvoriť voľne dostupnú brožúru pre školy a voľnočasové centrá, ktorú môžu využiť vo vzdelávaní o ekologických problémoch.

Murder Mysteries

Pred pár rokmi sme začali organizovať detektívne eventy zamerané na rozvíjanie všeobecnej rozhľadenosti, overovania faktov a spájania si logických súvislostí hravou formou. Našimi záujmovými detektívkami sa snažíme v ľuďoch prebudiť aktivitu vo sfére kritického myslenia a rozhodovania sa na základe sociálnych morálnych podnetov. Momentálne máme v repertoári päť príbehov nášho interaktívneho divadla, ktoré organizujeme minimálne dvakrát ročne.

Vidíme sa na ďalšom vyšetrovaní (Foto: Marek Rohaľ)
Vidíme sa na ďalšom vyšetrovaní (Foto: Marek Rohaľ)

Zbierka kníh pre Centrum pre deti a rodiny v Prešove

Pred troma rokmi sme mesiac kníh oslávili po svojom. Oslovili sme Centrum pre deti a rodiny v Prešove a pomohli im vytvoriť knižnicu plnú nezabudnuteľných príbehov. Spolu s kníhkupectvami Libresso Books & Coffee a Artforum Prešov sme vyzbierali vyše 600 kníh, ktoré sme odovzdali vedeniu priamo v detskom domove. V pláne máme aj ďalšie dobročinné aktivity, ktoré budú smerované na podporu lokálnych centier a obyvateľov.

Komiksové prednášky

V našich začiatkoch sme organizovali sériu prednášok o komiksových dielach a podieľali sa na propagácii komiksovej a umeleckej kultúry verejnosti. Na základe prednášok vznikol aj krátky podcastový projekt PoP-Talk, v ktorom sme v redakcii rozoberali práve komiksy a ich adaptácie. Sériu prednášok si viete zhliadnuť na našom YouTube kanáli.

Stretnúť nás môžete aj počas lokálnych festivalov ako prednášajúcich či tvorcov rôznych festivalových aktivít. Zúčastňovali sme sa na festivaloch PegasCon s našimi prednáškami o spoločenských hrách, 3D tlači, predstavovaní popkultúrnych noviniek a najnovšie aj RPG scavenger hunt hry, ktorú pripravujeme. Zároveň sme boli aktívni aj počas festivalu Côň, kde sme prednášali a diskutovali o adaptáciách knižných diel do seriálových a filmových formátov. Na bratislavskom SlavCone sme viedli prednášku o fandome či iných, nám blízkych témach.

Ďakujeme za každú formu podpory a ďakujeme, že nám pomáhate naďalej vytvárať kultúrne aktivity pre lokálne kultúrne centrá.

PoP-Cult
Najnovšie články od PoP-Cult (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.