168 Hodín

168 hodín #76

Aj prvý októbrový pondelok venujeme ako obvykle súhrnu udalostí za posledný týždeň. Čo sa stalo vo svete filmov, seriálov, videohier a spoločenských hier?

Filmy a seriály
 • Scarlett Johannson a Disney nakoniec vyriešili svoj spor v tichosti a bez súdov. Herečka podala na spoločnosť trestné oznámenie za porušenie zmluvy pri vypustení filmu Black Widow. Tento týždeň sa obidve strany vyjadrili, že boli schopné vyriešiť spor bez nutnosti súdneho pojednávania. Údajne si herečka prilepší o 40 miliónov dolárov.
 • Film Venom 2 prekonal prvotný zárobok filmu Black Widow, ktorý počas prvého víkendu zarobil 80 miliónov dolárov. Venom 2 sa zatiaľ premietal iba v USA, no stihol zarobiť až 90,1 miliónov dolárov. Do našich kín film dorazí 14. októbra.
 • Režisérka Chloe Zhao, ktorá stojí za zrodom filmu Eternals, prezradila, že by chcela zrežírovať Star Wars film.
 • Rocket a Groot zdobia Disneyworld. Scenárista a režisér James Gunn tento týždeň odhalil sochu postáv z filmu Guardians of the Galaxy. Socha bola vytvorená k 50. výročiu Disneyworldu.
Rocket a Groot zdravia návštevníkov Disneyworldu (Foto: mousesteps.com)
 • Daniel Craig dostane hviezdu na chodníku slávy. Krátko pred premiérou filmu No Time To Die boli uverejnené mená ľudí, ktorým bude vytvorená hviezda a zasadená do svetoznámeho chodníka. Hviezda herca sa tak stane 2704. v poradí.
 • Sylvester Stallone sa ocitol v Londýne, kde sa chystá na natáčanie nového filmu. Po boku s Megan Fox, Jasonom Stathamom a ďalšími budú pracovať na produkcii Expendables 4. Dátum premiéry ani námet zatiaľ nie sú známe.
Videohry
 • Tento týždeň sme sa mohli prvý raz pozrieť na seriálovú adaptáciu hry The Last of Us. Tej by sme sa mali dočkať niekedy v budúcom roku. Prvú fotografiu z natáčania zverejnil Neil Druckmann, vývojár zo spoločnosti Naughty Dog, ktorý spolupracuje na výrobe seriálu.

 • Ďalšia filmová adaptácia videohry stratila režiséra. Chris Columbus, ktorý sa mal postarať o film Five Nights At Freddy’s, je známy obľúbenou snímkou Sám doma či prvými dvoma filmami série Harry Potter. Dôvody jeho odchodu nie sú známe, no podľa producenta (Jason Blum) môže ísť aj o scenár, ktorý je ťažko spracovateľný. Film sa mal začať natáčať už na jar 2021, no tvorcovia sa nevzdávajú a plánujú film vytvoriť.
 • Herná spoločnosť Capcom sa má v budúcnosti viac zameriavať na PC platformu. Do roku 2023 chce Capcom zaistiť 50% predajov priamo na PC a zvyšných 50% na všetky konzoly. Zároveň potvrdili, že Monster Hunter Rise, doteraz exkluzívna hra na Nintendo Switch, sa v januári 2022 dostane aj na PC platformu.
 •  The Elder Scrolls Online sa v novembri dočká rozšírenia. Udalosť Bounties of Blackwood sa ukončí 12. októbra a predstaví nám úvod DLC The Deadlands. To nás vezme do čias hry TES: Oblivion už 1. novembra.
 • Ak vás zaujímajú real time stratégie, máme pre vás tip. Študenti holandskej univerzity Breda University vytvorili RTS, v ktorej máte za úlohu odolať návalu mongolských vojsk do východnej Európy. Ako v klasických stratégiách, aj tu budujete infraštruktúru, obchodujete so spojencami a staviate hradby a vojská. Hra Vedelem: The Golden Horde je dostupná úplne zadarmo na Steame.
 • Štúdio IllFonic, ktoré stálo za hrou Friday the 13th, údajne pracuje na novej Ghostbusters videohre. Informáciu priniesol spoluzakladateľ štúdia IllFonic (Raphael Saadiq) v rozhovore o jeho hudobnej sólo kariére. Je možné, že štúdio pracuje na hre aj kvôli filmu Ghostbusters: Afterlife, ktorý má byť v kinách v polovici novembra. Štúdio sa k tomu zatiaľ oficiálne nevyjadrilo.
Spoločenské hry
 • REXhry oznámili práce na preklade minihry Volle Weide. Ide o spoločenskú hru, v ktorej máte za úlohu dostať do ohrady čo najviac oviec. Princíp hry je založený na mechanike roll and write. Zatiaľ nevieme kedy bude hra v predaji.
 • Tento víkend sa v Bratislave konali majstrovstvá Slovenska v hre Carcassone. Víťaz má možnosť reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta na festivale v Essene.
Víťazom sa nakoniec stal tohtoročný majster ČR v Carcassone Radovan (Foto: iHrysko.sk / FB)
 • MIDOK pre hráčov pripravuje magický duel. Summoner Wars bude vychádzať s novým vizuálom a upravenými pravidlami. Ide o hru pre dvoch hráčov, v ktorej budú využívať kúzla a snažiť sa poraziť protivníka. Hra by mala byť dostupná na už jar.
 • Vydavateľstvo Fox in the Box v spolupráci s facebookovou stránkou Deskovky pro tři bratry pre vás pripravilo súťaž o plyšové postavičky z hry Root a rozšírenie k hre. Zapojiť sa môžete do štvrtka 7.10.2021. Vyžrebovaní budú dvaja výhercovia. Držíme palce!

To je nateraz všetko. Ak sme na niečo zabudli, napíšte nám do komentárov. Vidíme sa o týždeň.

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

CLOSE
CLOSE