168 hodín #65

Pokračujeme ďalším letným týždňom, v ktorom odznelo mnoho noviniek. Všetko dôležité sme pre vás spísali v článku.

Filmy a seriály
 • Film Clerks 3 sa začne natáčať budúci mesiac. Vrátiť sa má pôvodné obsadenie, ktoré sme na obrazovkách mohli vidieť v roku 1994.
 • Christopher Paolini, tvorca série hníh Eragon, na svojom facebooku potvrdil, že je v kontakte so spoločnosťou Disney. Je teda možné, že sa dočkáme rebootu Eragona a naskytne sa nám možnosť vrátiť sa do tohto univerza. Paolini prezradil, že Disney s týmto projektom bude rátať, keď sa situácia vráti do pred-pandemického stavu.
 • Prvá séria seriálu Loki sa skončila a fanúšikovia na počesť aligátora Lokiho vytvorili skladbu. Ak ste seriál nevideli, varujeme vás, že video obsahuje spoilery z posledných epizód.

 • Natáčanie prequelu k seriálu Game of Thrones sa muselo nečakane pozastaviť. Dôvodom je výskyt koronavírusu medzi obsadením. Natáčať by sa však malo znovu začať o pár dní. Druhým pozastaveným seriálom z rovnakého dôvodu je Bridgerton.
 • Herečka Vanessa Marshall sa vyjadrila, že existuje možnosť, aby sa na plátna kín dostala postava pilotky Hera Syndulla zo Star Wars: Rebels.
 • Zack Snyder chystá svoj vlastný Star Wars film. Aby sme dali veci na pravú mieru, nebude sa volať Star Wars. Snyder ešte v roku 2012 ponúkol svoj scenár na film spoločnosti Lucasfilm, ktoré ho odmietlo, pretože bol film podľa nich príliš násilný. Rovnako v roku 2012 boli v pohybe predaje akcií značky Star Wars a tak Zack Snyder odišiel naprázdno. Nedávno si práva na jeho film kúpil Netflix a vydať ho má pod názvom Rebel Moon. Zatiaľ však nie je známe kedy.
Videohry
 • Company of Heroes 3 sa nám predstavili v novom traileri. Hra sa podľa neho bude zameriavať na fronty v severnej Afrike a Taliansku.
 • Ubisoft oznámil posun dátumu vydania ďalších dvoch hier. Hra Riders Republic sa posúva z 2. septembra na 28. október, zatiaľ čo Rainbow Six Extraction sa z pôvodného dátumu 16. septembra posúva na január 2022.
 • Už zajtra sa začína nová sezóna hry Fall Guys. Čakajú na vás nové skiny, nové prekážky, nové mapy a mnoho ďalšieho.

 • Chystaná prenosná konzola od Steamu bude mať pravdepodobne problém spustiť niektoré z populárnych online videohier. Je možné, že na Steam Deck nespustíte hry ako Destiny 2, PUBG, Apex Legends či Rainbow Six Siege.
 • Štúdio Sucker Punch zverejnilo hernú štatistiku Ghost of Tsushima. Hráči za posledných 12 mesiacov pohladkali viac ako 55 miliónov líšok, napísali viac ako 68.5 miliónov haiku a strávili na koni viac ako 4 241 rokov. O mesiac nás čaká Director’s Cut edícia, ktorá bude obsahovať aj novú vetvu príbehu na ostrove Iki.
Spoločenské hry
 • V sobotu odštartovali Albi Game Days, ktoré potrvajú do 22. júla. V priebehu udalosti už odzneli rôzne oznámenia, ktoré prinesieme v samostatnom článku. Dobrá správa pre impulzívnych nakupovačov: počas týchto dní si na stránke Albi môžete zakúpiť hry so zľavou.
 • Hra MIKROMAKRO Město zločinu dostala ocenenie Spiel Des Jahres. Gratulujeme vydavateľstvu MINDOK k tomuto úspechu.
 • Vydavateľstvo REXhry ukončujú práce na preklade rozšírenia k hre Duna: Impérium. Na svojom facebooku zverejnili aj návrh škatule.
Onedlho sa vydáme na ďalšie vesmírne dobrodružstvá (Foto: FB / REXhry)
Onedlho sa vydáme na ďalšie vesmírne dobrodružstvá (Foto: FB/REXhry)

Ak sme na niečo zabudli, napíšte nám do komentárov. S ďalším článkom sa vidíme o týždeň.

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.