Videohry

Na predplatnom – december 2023

Aj vám sa chce čoraz viac ostať doma? Koncom novembra sa na nás spustila apokalypsa v podobe snehovej nádielky a na hráčov prichádza obdobie videohernej hibernácie. Našťastie aj tento mesiac dostaneme hry s predplatným zadarmo a môžeme ostať v teple domova pri čaji a nových zážitkoch.

PlayStation Plus
LEGO 2K Drive | PS4, PS5

Vydajte sa do Bricklandie, krajiny LEGO kociek, kde sa z vás stane pretekár vášho vysnívaného auta. To si viete upravovať úplne podľa seba a na pretek môžete vyzvať kohokoľvek a kdekoľvek. Naozaj kdekoľvek, či už ide o ulice mesta, moria alebo piesočné duny. Hrajte príbehový mód a získajte prestížnu trofej pretekárov. LEGO 2K Drive si užijete v split-screen režime vo dvojici alebo online s až piatimi ďalšími priateľmi.

Powerwash Simulator | PS4, PS5

Chceli by ste naučiť vaše ratolesti čistote a základnej ekonomickej gramotnosti? Skúste to s hrou Powerwash Simulator, v ktorej sa z vás stane profesionálny čistič áut, domov, chodníkov a špiny celkovo. Všetko čistenie je obohatené aj o ekonomickú stránku hry, pretože pre prácu potrebujete aj čistiace prostriedky a rôzne chemické roztoky, ktoré si budete musieť zaobstarať z vašich zarobených peňazí. Hrať môžete aj v online co-op režime s vašimi priateľmi.

Sable | PS5

V živote každého z nás príde moment, ktorý bude rozhodovať o ďalšom našom smerovaní. Inak to nie je ani pre hlavnú postavu tejto hry. Preveďte Sable jej vznášadlom ponad duny, odhaľujte skryté monumenty, stretávajte nomádov a odkrývajte dávno zabudnuté tajomstvá. Užite si pokojnú atmosféru za prerodom hlavnej postavy a odhaľte, kto v skutočnosti je. Užívajte si hru vlastným tempom a nechajte sa vtiahnuť do sveta Sable unikátnou animáciou a hudbou.

Všetky spomenuté hry budú dostupné od utorka (5. decembra) pokiaľ ich nevystrieda novoročná ponuka hier (2. januára). Hry so službou PlayStation Plus vám ostanú v knižnici iba s aktívnym predplatným.

GamePass Core
Spirit of the North – 1. december

Prebuďte ducha severu a nasledujte ho po krajine inšpirovanej Islandom. Objavujte ľadom uväznenú krajinu a riešte puzzle hádanky s environmentálnou témou. A ktovie? Možno zistíte prečo je krajina v takomto stave.

Far Cry 6 – 14. december

Nech žije revolúcia! Ako jeden z hlavných bojovníkov za spravodlivosť budete bojovať proti diktátorovi, ktorý chce so svojim synom upevniť svoj autokratický režim a utláčať obyvateľov. Zistite ako ďaleko sú ľudia ochotní zájsť v boji o moc a nadvládu.

Okrem vyššie spomenutých hier sa v decembri môžete tešiť aj na tieto tituly:

  • SteamWorld Build – 1. december
  • Clone Drone in the Danger Zone – 5. december
  • Rise of the Tomb Raider – 5. december
  • While the Iron’s Hot – 5. december
  • World War Z: Aftermath – 5. december
  • Chivalry 2 – 6. december
  • Totally Reliable Delivery Service 6. december
  • Goat Simulator 3 – 7. december
  • Against the Storm – 8. december
  • Tin Hearts – 12. december

Určite si každý z nás v ponuke nájde niečo, čo ho zaujalo. Toto je posledný tohtoročný článok a vidieť sa budeme až po novom roku s ponukou na január 2024. Ďakujem všetkým čitateľom a prajem vám skvelé zážitky v decembri a v budúcom roku. Akou hrou ukončíte tento alebo začnete nový rok? Zaujala vás posledná tohtoročná ponuka hier? Máte pre nás nápad na sériu videoherných článkov? Napíšte nám do komentárov.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Som vášnivým hráčom spoločenských hier a konzumentom filmov, komiksov, kníh a príbehov celkovo. Venujem sa prevažne recenziám spoločenských hier, vytváram si vlastné herné prototypy a organizujem eventy zamerané na využívanie voľného času hravou formou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.