Komiks

Osláv Batman Day so skvelými komiksami

Všetci poznáme tohto veľmi obľúbeného hrdinu z produkcie DC Comics. V komikse ho poznáme už viac ako 80. rokov a na jeho počesť si každoročne v tretiu septembrovú sobotu pripomíname Batman Day. Poriadnemu geekovi preto pri oslavách okrem filmov nesmie chýbať ani poriadny komiks. Začítajte sa do môjho výberu, ktorý vás ako správnych fanúšikov na Batman Day nakopne. 

Batman vol. 1 I Am Gotham

I Am Gotham patrí do série DC Comics Rebirth. Jeho hlavnými autormi sú Tom King (scenár) a David Finch (komiksový umelec). Ukazuje, čo všetko sa môže stať, ak snaha prerastie v závislosť – najmä vtedy, ak sa týka vlastného mesta. Dej ma spočiatku miatol, no nakoniec sa ustálil a  ja som čítala príbeh o pocite, ktorý nezažije len tak hocikto. Príbeh o dvoch súrodencoch, ich oddanosti pomáhať a chrániť mesto a ľudí v ňom, inšpirovaných samotným Batman. Avšak aj dobro má svoje hranice a tak prichádza do bodu, keď sa kvôli kriminálnikovi láme tenká hranica medzi oddanosťou a posadnutosťou. Vtedy sa dobro mení na zlo a skazu. Čo všetko tomu predchádzalo a kto je Gotham sa dočítate práve v tomto komikse. I Am Gotham pozostáva zo 7 kapitol, ktoré vám spríjemnia jesenné večery.

Práca s priestorom (Foto: PoP-Cult Magazín)
Batman: Killing Joke

Nie je síce úplne o Batmanovi, no súboj s jeho večným nepriateľom spĺňa podmienky na zaradenie do tohto zoznamu. Príbeh o zrade a zrode najznámejšieho zloducha popkultúry, Jokera, patrí medzi moje najobľúbenejšie príbehy zo sveta komiksov. Je temný, prepája myslenie Jokera s jeho “vznikom” nie len slovom od majstra Alana Moore, ale najmä graficky z ceruzky ďalšieho majstra Briana Bollanda. Komiks vypovedá o troch ideách: smrť, závislosť a šialenstvo. Tiež o tom, čo sa stane, ak niekomu nechcete ublížiť, no raz tento kolobeh skončiť musí. Celý príbeh a myšlienka sa skĺbila v hlavnom mieste diania príbehu – cirkus, v ktorom sú bežní ľudia výstavnou skriňou najvyššej ohavnosti pre neobyčajných. Aj keď je Killing Joke výrazne kratší oproti I Am Gotham, ostane vám viac priestoru na zamyslenie sa nad tým, čo vlastne Joker hovorí. Že stačí len jeden zlý deň, a z nas sa môžu stať úplní šialenci.

Čistá posadnutosť (Foto: PoP-Cult Magazín)
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch komiksov, stretnutie Batmana a Ninja korytnačiek je určené pre všetky vekové kategórie. Komiks obsahuje veľa humoru spolu v siedmich častiach. Stred dvoch odlišných dimenzii, ktoré spolu bojujú proti zločincom. Spočiatku to vyzerá, ako totálne fiasko, ktoré ale končí skvelou spoluprácou členov nezvyčajného tímu. Komiks je dlhší než Killing Joke, no číta sa veľmi jednoducho. Kresbou vám pripomenie štýl DC animákov. Za ich vznikom stojí Matthew K. Manning a grafické spracovanie drží Jon Sommariva. O tomto komikse som donedávna ani netušila, preto ďakujem mojim kolegom za odporúčanie. Ak milujete svet Ninja korytnačiek a Batmana, tento komiks si nemôžete nechať ujsť.

Malá ochutnávka aj z toho komiksu (Foto: PoP-Cult)

Toto sú moje 3 tipy na oslavu Batman Day. Nezabudnite si pozrieť aspoň jeden film o netopierom mužovi. Ak ste viac na animovanú tvorbu, tak je pre vás mojím posledným odporúčaním film Batman Ninja, kde Bruce Wayne vystupuje vo svete samurajských bojovníkov.

Ak by ste si chceli niektorý z vyššie spomínaných komiksov kúpiť, nezabudnite navštíviť Nekonečno – obchod pre každodenných superhrdinov. Prajeme príjemné čítanie.

Ivana Tomečková
DarkSites:

Ivana Tomečková

Zbiera figúrky Funko POP!.Okrem klasickej seriálovej tvorby miluje anime, mangu a počúva K-pop. V jej watchliste nechýba Game of Thrones, Black Mirror, Naruto či Bojack Horseman. Trpí nykrofóbiou a v hraní hier na Xbox je zatiaľ totálny noob. A niekedy aj pečie koláčiky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.