168 Hodín

168 hodín #74

Po ďalšom týždni vám opäť prinášame súhrn noviniek zo sveta popkultúry. Na čo všetko sa môžeme tešiť a čo všetko sa udialo?

Filmy a seriály
 • Seriál WandaVision má dôvod na radosť. Tešiť sa môže z nového ocenenia Emmy / Television Awards za najlepšiu zvučku, ktorú vyhral za znelku “Agatha All Along!”. Rovnako sa tvorcom seriálu podarilo odniesť si ocenenie za najlepšie kostýmy vo Fantasy / Sci-Fi seriáli.
 • Údajne sa pracuje na live-action projekte Marvel Zombies. Informácia sa na sociálnych sieťach začala šíriť najmä vďaka novému úspešnému seriálu What If… z dielne MCU. Zatiaľ však informácia nebola oficiálne potvrdená.
 • Režisér Andy Muschietti, ktorý pripravuje dlho očakávaný sólo film The Flash, na svojom instagrame zverejnil fotografiu, ktorá vyvolala obrovské reakcie. Je na nej totiž Batmanov oblek z Keaton-ovskej éry, ktorý zdobí Flashov blesk a výrazná červená farba. Filmu sa dočkáme v novembri roku 2022.
Muschiettiho príspevok rozpútal v komentároch šialenstvo (Foto: IG / Andy Muchietti)
 • Radio Times zverejnili prvé fotografie z chystaného seriálu Cesta okolo sveta za 80 dní, v ktorom vystupuje David Tennant. Všetky fotografie si viete pozrieť na ich stránke.
 • Hlavný vývojár hry Last of Us Neil Druckmann si vyskúša, aké je to sedieť na režisérskej stoličke. Druckmann bude jedným z piatich režisérov, ktorí budú pracovať na prvej sérii seriálu inšpirovaného hrou.
 • Nový oficiálny plagát k pripravovanému filmu Last Night in Soho režiséra Edgara Wrighta dráždi neónmi nasiaknutým tajomstvom vraždy spojeným s cestovaním v čase. Film mal svoju premiéru na medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach začiatkom septembra, ale širšie publikum si na neho musí zatiaľ počkať. 

Videohry
 • Známy streamer Brandon “Basurverse” Ashur, ktorý na YouTube zdieľal gameplaye z hry Minecraft tento týždeň zomrel. Dôvodom majú byť komplikácie spojené s koronavírusom. Rodine a pozostalým prajeme úprimnú sústrasť.
 • Herná spoločnosť Electronic Arts posúva vydanie svojej novinky. Hra Battlefield 2042, ktorá mala vyjsť 22. októbra bude vydaná o mesiac neskôr, teda 19. novembra.
Dátum vydania nového Battlefieldu sa posúva (Foto: epicgames.com)
 • Hráči F1 2021 sa tento týždeň mohli povoziť na novej trati. Ako free update v hre tento týždeň pribudla portugalská trať – Portimão.
 • Do dlho “mŕtvej” MMO hry Warhammer Online dorazil update. Fanúšikovskému serveru Return of Reckoning sa podarilo sprístupniť dve mestá, ktoré sa nikdy nedostali do oficiálnej hry.
 • Očakávané pokračovanie úspešnej hry God of War s podtitulom Ragnarok bude finálnym dielom série. V nedávnom interview túto informáciu potvrdil vývojár Eric Williams.
Spoločenské hry
 • Vydavateľstvo REXhry potvrdilo informáciu, že budú pracovať na lokalizácii hry Distilled. V nej zdedíte starý liehovar, ktorý máte za úlohu naspäť priviesť k životu. Ide o úspešný Kickstarter projekt od Paverson Games. Zo žiadanej sumy 18 000 dolárov sa im podarilo vyzbierať viac ako 549 000 dolárov. Dátum vydania zatiaľ nie je známy.
 • Vydavateľstvo NextMove nás prekvapilo oznámením o prácach na štvrtej hre Azul. Hra bude niesť podnázov Queen’s Garden.
Azul rodinka sa rozrastie (Foto: BoardGameGeek.com)
 • Hra Ztracený ostrov Arnak vyhrala prvú cenu za najlepšiu hru v súťaži Deutscher Spielepreis, ktorá sa udeľuje pri príležitosti najväčšieho herného veľtrhu – Essen SPIEL. Gratulujeme!
 • MINDOK pripravuje spoločenskú hru CANOPY. Vašou úlohou bude za tri obdobia vypestovať čo najkrajší dažďový prales, v ktorom môžu žiť amazonské zvieratá. Hra by mala byť dostupná už v októbri.
 • REXhry očakávajú naskladnenie hry Atentát na Hitlera v novembri. Vytlačené kópie hier sú momentálne naložené na nákladnej lodi. Prajeme im príjemnú a nezablokovanú plavbu.
 • Druhé rozšírenie hry Divukraj si žiaľ tento rok nezahráte. Rovnako nás vydavateľstvo upozornilo aj na rýchlo miznúcu dotlač základnej hry, ktorej ďalšiu várku tento rok rovnako neuvidíme.
 • V kamenných predajniach Albi sme mohli nájsť už aj kartovú novinku Karak: Goblin. Hra je založená na rovnomennej spoločenskej hre (Karak) od českého autorského dua.
 • Do obchodov sa dostala aj hra Paříž: Město světel od REXhry. Ide o hru pre dvoch hráčov, ktorá využíva tetrisové dieliky na to, aby ste postavili budovy v Paríži koncom 19. storočia
REXhry nás tentokrát vezmú do Paríža (Foto: planetaher.cz)
 • Blackfire na svojom facebooku uverejnili informáciu o prácach na revidovanej základnej kartovej hre Pán Prstenů.

To je z tohto týždňa všetko. Ak sme na niečo zabudli, napíšte nám do správy alebo komentára a my novinky radi doplníme. Čítame sa o týždeň.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Som vášnivým hráčom spoločenských hier a konzumentom filmov, komiksov, kníh a príbehov celkovo. Venujem sa prevažne recenziám spoločenských hier, vytváram si vlastné herné prototypy a organizujem eventy zamerané na využívanie voľného času hravou formou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.