September 2021 na Netflixe a HBO GO

Netflix a HBO GO – dve najväčšie streamovacie služby, ktoré sú legálne dostupné aj na našom území. Takmer denne obmieňajú svoj obsah, a preto sledovať všetky novinky je niekedy poriadne ťažké. My sme sa rozhodli urobiť to za vás. V tejto rubrike vám každý mesiac prinášame výber filmov a seriálov, ktoré stoja za pozornosť. 

Netflix

Ešte stále najväčšia streamovacia služba tento mesiac stavila najmä na množstvo seriálových peciek, ale samozrejme nechýba ani filmová ponuka. Do pozornosti dávame od 3. septembra dostupný film Worth. Ten sleduje príbeh právnika, ktorý dostane najťažšiu životnú úlohu. Musí vypočítať, aká je strata na životoch z útoku na Dvojičky z 11. septembra 2001 v peniazoch. Zaujímavé je, že snímka vychádza zo skutočných udalostí.

Za pozornosť stojí aj akčný film Kate, v ktorej si hlavnú úlohu strihla Mary Elizabeth Winstead. Nemilosrdná vrahyňa má 24 hodín, aby prišla na to, kto ju otrávil.

Netflix poteší aj tých, ktorí majú záľubu v interaktívnych projektoch. Po čase sa premiéry dočkal ďalší dokument s Bearom Gryllsom – You vs. Wild: Out Cold. V službe je k dispozícii od 14. septembra. Len vaše voľby majú rozhodnúť o tom, či Bear prežije v divočine.

Najväčšia pecka, na ktorú tento rok čakalo milióny ľudí po celom svete prišla 15. septembra. Schumacher má ponúknuť pohľad do života sedemnásobného majstra sveta F1 a nielen to. Navyše by v dokumente mali zaznieť aj nové informácie o jeho zdravotnom stave. Povinná jazda pre všetkých fanúšikov motoršportu a F1 zvlášť, akoby povedal komentátor Števo Eisele.

Čo sa týka prevzatých filmov, Netflix nám opäť raz množstvo z nich nesprístupnil. V ponuke sme si všimli napr. Me before you, či však ide o septembrovú novinku, zaručiť nevieme.

Čo však vieme zaručiť sú nové seriály resp. série či dokumenty, ktoré rozhodne stoja za to. Všetko začalo 1. septembra, kedy do služby dorazil dokument Turning Point: 9/11 and the War on Terror. V sobotu 11. septembra sme si totiž pripomenuli 20. výročie od útoku na Dvojičky. Tento dokument sa v jednotlivých častiach na udalosti pozerá na jednej strane do hĺbky, na druhej strane zoširoka, keďže sa venuje aj predchádzajúcim udalostiam z 80. rokov 20. storočia.

Od 3. septembra je k dispozícii prvých 5 častí z poslednej série Money Heist. Netflix si finále necháva na neskôr, konkrétne 3. decembra, takže ak chcete ísť maratón, ešte si počkajte.

Money Heist však nie je jediným seriálom, ktorý tento rok skončí. Pozornosť púta aj Lucifer. Posledná séria je k dispozícii od 10. septembra.

Pre romantikov do pozornosti dávame tretiu sériu Sex Education – od 17. septembra. Romantikov a nadšencov reality šou zas zrejme spojí Too Hot to Handle: Latino, ktoré je k dispozícii od 15. septembra.

HBO GO

Ako už býva zvykom, nezaostáva ani konkurencia v podobe HBO GO, ktorá naďalej pridáva množstvo titulov aj so slovenskou lokalizáciou. Z nových filmov, ktoré už sú k dispozícii, vyberáme napr. Independence Day s Willom Smithom, či filmové spracovanie Sex and The City 1 a 2.

Do konca mesiaca sa však môžeme tešiť na také pecky ako Blades of Glory (25. september), oceňovaný Jojo Rabbit (19. septembra), či veľkofilm režiséra Christophera Nolana Tenet. Ten bude k dispozícii od 26. septembra.

Z premiérových seriálov sa môžete tešiť na Scenes from a Marriage, čo je švédska klasika Ingmara Bergmana z roku 1973. Samozrejme v novom šate. Chýbať však nebudú ani premiérové časti Rick a Morty, Billions, či dokumentu NYC Epicentres 9/11 – 2021 1/2, ktorý mapuje udalosti v New Yorku od 11. septembra 2001 po dnešné koronavírusové časy.

Čo si zo septembrovej ponuky služieb Netflix a HBO GO vyberiete vy? Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnej sieti.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.