Videohry

Na predplatnom – február 2024

Tešme sa! Tento rok je prestupný a to znamená, že sme dostali jeden extra deň na hranie videohier. Čo nás čaká vo februári a aké hry si budeme môcť zahrať na predplatnom?

PlayStation Plus Essential

Foamstars | PS4, PS5

Máte radi Battle Royale hry? Táto vezme dokopy iba 8 hráčov a postaví ich proti sebe; dva tímy o štyroch hráčoch môžu používať penu na vybudovanie prekážok, ochranných bariér, šmýkaliek a popritom sa preskúšať v presnosti streľby. Na výber budete mať z rôznych farebných štýlov či herných módov.

Rollerdrome | PS4, PS5

Rollerdrome je hra, v ktorej využívate svoje skúsenosti so skateboardom a strelnou zbraňou. V aréne sa proti sebe postaví výber súťažiacich, ktorí musia aktívne využívať práve tieto dva aspekty. Trikmi na skateboarde získajú muníciu a odstránením nepriateľa sa im zvýši zdravie. Vyhrať môže iba jeden.

Steelrising | PS5

Steelrising kombinuje históriu a technológie. Táto akčná RPG hra sa odohráva počas francúzskej revolúcie, ktorá bola potlačená robotickou armádou. Skúmajte mesto cez jeho ulice a strechy a bojujte proti technologickým vymoženostiam tejto doby.

Okrem hier na nás čaká aj kostýmový balíček k multiplayer hre Fall Guys. Oblečte svoju fazuľku do kostýmu Aloy alebo Ratcheta a Clanka. Ku kostýmom budú zadarmo dostupné aj vzory a nové emote reakcie inšpirované hrami od PS Studios.

A ešte jedno prekvapenie; SONY ponúka k príležitosti valentínskych osláv skúšobnú verziu hry Spider-Man 2. Táto možnosť je však dostupná iba pre predplatiteľov vyšších programov – PlayStation Plus Premium / Deluxe.

Celá ponuka PlayStation Plus bude dostupná od utorka 6. februára do pondelka 2. marca, kedy ju vystrieda nový line-up.

Xbox Game Pass

Persona 3 Reload

Remaster hry z roku 2006 zamieša karty vo vašej obývačke. Hrajte za mladého chlapca, ktorý sa po dekáde vrátil do mesta, z ktorého odišiel po smrti jeho rodičov. Ovládnite svoje schopnosti a vypustite Personu – fyzickú manifestáciu vašej vnútornej stránky. Pridajte sa do špeciálnej jednotky, ktorá má za úlohu zastaviť Tiene a prísť na príčinu ich vzniku. Hra vychádza 2. februára a je hneď dostupná v ponuke Game Pass.

Brothers: A Tale of Two Sons Remake

Prežite krásny príbeh plný bratskej spolupráce a pochopenia, teraz v remastrovanej verzii s vylepšenou grafikou a hrateľnosťou. Vydajte sa na cestu, nájdite liek na zákernú chorobu a zachráňte svojho otca. Hra z roku 2013 sa vďaka naratívu veľmi často spomína ako príklad herného umenia. Za 2 roky od vydania sa stihlo predať vyše 800 000 kópií hry. Teraz ju môžete mať aj vy.

Celý zoznam hier, ktoré prídu vo februári mi mierne vyrazil dych. Dokopy niečo nad 30 nových titulov bude dostupných v uvedených dátumoch. Pozrite sa, na aké príbehy sa môžete tešiť a rovno si naplánujte dovolenku.

Prvá polovica mesiaca

1. február Knights of Braveland
2. február Adrian’s Tale
Persona 3 Reload
Draw Rider Remake
Dr. Frank’s Build-A-Boyfriend
Dreamland Solitaire
GINSHA
Jujutsu Kaisen Cursed Clash
Mighty Aphid 2
Project Downfall
Suicide Squad: Kill The Justice League
6. február AeternoBlade II: Infinity
Alisa
 8. február The Inquisitor
Cannibal Abduction
12. február Airheead
13. február Banishers: Ghosts of New Eden
14. február Arzette: The Jewel of Faramore
Tomb Raider 1-3 Remastered

Druhá polovica mesiaca

15. február Gunvolt Records Cychronicle
PlateUp!
16. február Senshi Sokoban Quest
Skull and Bones
20. február Balatro
qomp2
The Lost Legends of Redwall: The Scout Anthology
Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters
21. február Slave Zero X
22. február Garden Life: A Cozy Simulator
King Arthur: Knight’s Tale
23. február Flooded
Promenade
28. február Brothers: A Tale of Two Sons Remake
Star Wars: Dark Forces Remaster
29.február Welcome to ParadiZe

Všetky uvedené hry sú dostupné iba s aktívnym predplatným služieb PlayStation Plus a Xbox Game Pass. Po pridaní do knižnice vám hry ostanú pokiaľ budete mať predplatené spomenuté služby.

Tak čo? Zaujala vás druhá tohtoročná ponuka alebo ste čakali niečo viac? Podeľte sa s nami v komentároch o tom, ktorú hru si zahráte ako prvú.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Som vášnivým hráčom spoločenských hier a konzumentom filmov, komiksov, kníh a príbehov celkovo. Venujem sa prevažne recenziám spoločenských hier, vytváram si vlastné herné prototypy a organizujem eventy zamerané na využívanie voľného času hravou formou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.