168 Hodín

168 hodín #96

Uplynulý týždeň bol na tento článok náročný nakoľko sme nevedeli, ktoré správy sú pravdivé a museli sme si ich overiť viackrát. Preto ak nám niečo ušlo, môžete to brať tak, že sme naleteli na prvoaprílové žarty a pokojne sa nám vysmejte v komentároch.

Filmy a seriály
 • Natáčanie seriálu The Walking Dead sa po 11 sériách oficiálne skončilo. Oznámil tak herec Norman Reedus na svojom instagrame, kde poďakoval všetkým za túto jazdu.
 • Ako sme informovali prednedávnom, Netflix skúša do svojho plánu zahrnúť poplatok za zdieľanie vášho hesla. Tento týždeň túto novinku oficiálne spustili v troch krajinách Južnej Ameriky. Dá sa teda predpokladať, že tento poplatok príde aj k nám.
 • Jim Carrey sa pre zahraničné média vyjadril, že Sonic 2 by mohol byť jeho posledný film. Podľa jeho slov už dosiahol dostatok a zvažuje odchod na dôchodok.
 • MCU by sa malo rozrásť o ďalšiu veľkú spoločnosť. Podľa informácií Marvel Studios chystá projekt, v ktorom sa bude venovať Nova Corps. Ten by sme mohli vidieť v roku 2024.
 • Chystaný anime film The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim má dátum premiéry. Podľa všetkého by sme sa filmu mohli dočkať 12. apríla 2024. Film má rozprávať príbeh Helma Hammerhanda, kráľa, ktorý vybudoval Helmovu Úžľabinu. Najbližšie sa dočkáme seriálu z druhého veku – The Rings of Power, ktorý prichádza 2. septembra.

 • Ezra Miller bol tento týždeň zatknutý za výtržníctvo v bare na Hawaii. Podľa informácií mal Miller kričať obscénnosti na dvojicu, ktorá spievala karaoke. V policajných zápisoch má byť aj to, že sa Miller vlámal do ich izby, ukradol im peňaženku a pas a vyhrážal sa im. Ezra Miller bol na ostrove Hilo dôvodom desiatich policajných výjazdov len od 7. marca. Ak sa herec snažil promovať nové Fantastické zvery, takto sa to nerobí. My vám ale povieme, že film sa do kín dostane v polovici apríla.
 • Čakanie na Disney+ sa čoskoro skončí. Podľa informácií má do našich končín prísť už 14. júna a ponúkne nám stovky filmov a seriálov produkcie Disney. Chýbať nebudú ani tituly od štúdií Pixar, Marvel a National Geographic.
 • V novej sérii Umbrella Academy už neuvidíme Vanyu ale Viktora. Tvorcovia sa tak rozhodli učiniť na podporu Elliota Pagea.
 • Bruce Willis oznámil, že končí s kariérou herca. Dôvodom má byť jeho zdravotný stav. Podľa informácií sa Willisovi vyvinula afázia, ktorá postihuje kognitívne funkcie a spôsobuje stratu možnosti komunikovať. Oznámila tak jeho rodina na sociálnych sieťach. Prajeme mu veľa síl.
 • HBO Max potvrdilo dátum premiéry spinoff seriálu Game of Thrones – The House of the Dragon. Toho sa dočkáme 21. augusta tohto roka. V hlavných úlohách sa nám predstavia Matt Smith, Emma D’Arcy a Milly Alcock, ktorí budú stvárňovať rod Targaryenovcov pred udalosťami z GoT.
 • Tento týždeň sa ukončilo natáčanie tretej série Mandaloriana. Sledovať ju budeme môcť pravdepodobne niekedy koncom roka.
 • Herec Matt Lanter, ktorého môžeme poznať najmä ako hlas Anakina Skywalkera zo seriálu Clone Wars, bol tento týždeň prevezený do nemocnice a zotavuje sa z operácie. Informáciu uverejnila na sociálnych sieťach jeho rodina, rovnako aj jeho kolegyňa Ashley Eckstein (Ahsoka Tano, Clone Wars). Želáme skoré uzdravenie a veľa síl.
 • Z odovzdávania cien filmovej Akadémie sa postupom času stáva fraška. Tentokrát, na 94. ročníku cien Akadémie, Will Smith vrazil kolegovi Chrisovi Rockovi za vtip na adresu jeho manželky. Internat celý týždeň žil z tejto senzácie a vzniklo mnoho špekulácií o tom, či facka bola pripravovaná alebo autentická. Nech to je ako je, Will Smith tento týždeň rezignoval z Akadémie s ospravedlnením. Pre herca to znamená to, že nebude môcť hlasovať o odovzdaných cenách. Môže byť na Oscara nominovaný, môže sošku aj vyhrať, no nemôže sa aktívne účastniť na hlasovaní. Ocenenie z tohto ročníka mu ostáva.
 • Do kín dorazil film Morbius. Ide o ďalší film zasadený do MCU, v ktorom sa doktor nakazí formou vampirizmu pri pokuse o liečbu krvnej choroby. Film si odniesol vlnu kritiky.
 • Obi-Wan Kenobi dorazí na naše obrazovky o dva dni neskôr. Zmenu oznámil sám Ewan McGregor vo videu na sociálnych sieťach.
Videohry
 • SONY predstavilo novú verziu predplatného PlayStation Plus. To má byť rozdelené do troch verzií, pričom predplatitelia môžu získať prístup aj k PS Now. Nová služba by u nás mala byť upravená v júni.
 • Chystaná hra Polda 7, ktorá by na Steam mala prísť v polovici apríla, informovala na svojej stránke o snahe o podvod. Podľa informácií sa niekto v mene vývojárov snaží ukradnúť licenčné kľúče k hre. Nezadávajte teda kľúč nikomu okrem platformy Steam. Ak by ste si neboli istí, môžete sa ozvať mailom priamo na developerov (zimasoftware@seznam.cz).
 • Štúdio Bandai Namco prezradili, že by radi vytvorili ďalší projekt so spisovateľom Georgeom R. R. Martinom. Povedali tak po úspechu ich predošlej spolupráce na hre Elden Ring.
 • Microsoft pravdepodobne chystá rodinné predplatné XBOX Game Pass. Podľa informácií, uverejnených od Windows Central, má prísť spoločnosť s touto zmenou niekedy počas tohto roka.
 • Paramount na svojom YouTube kanáli Paramount Plus uverejnilo prvú epizódu chystaného seriálu Halo. Tá žiaľ nie je dostupná v našej krajine.

 • Štúdio Undead Labs, ktoré je zodpovedné za sériu hier State of Decay, čelí obvineniam zo sexuálneho násilia a šikany voči svojim zamestnancom. Informoval o tom portál Kotaku, ktorý uverejnil dvanásť rozhovorov so zamestnancami a bývalými zamestnancami firmy.
Spoločenské hry
 • Fox in the Box v spolupráci s Deskofobie pripravili videonávod na ich novinku Duchové ostrova. Pozrieť si ju môžete na YouTube kanáli Deskofobie.
 • Ihrysko pripravuje ďalšiu Harry Potter hru. Tentokrát budete súťažiť o Rokfortksý školský pohár. Počas hry máte za úlohu získať čo najviac bodov aby spomínaná trofej patrila práve tej vašej fakulte.
 • Vydavateľstvo Tlama Games chystá spoločenskú hru na motívy rozprávok bratov Grimmovcov. Les bratří Grimmů nám sľubuje rozprávkové bytosti, krásne ilustrácie, figúrky a prepracovaný insert. Podľa sociálnych sietí vydavateľstva sú hlavnými postavami tri prasiatka, ktoré budete do lesa posielať na drevo, na pole pozbierať slamu alebo do tehelne na tehly a to všetko na to, aby ste postavili tri domčeky. Tlama nám pripravila aj upútavku.

 • Ihrysko vás pozýva na turnaj v hre Osadníci z Catanu, ktorý sa bude konať 1. mája. Všetkých vás tam radi uvidia a keby ste hľadali výhovorku, 1. máj je štátny sviatok, takže si ho môžete spríjemniť Dunajským pohárom 2022.
 • Albi naskladnilo klasické hry ako Človeče nehnevaj sa, Dáma či Hadi a řebříky. Tieto hry sú ale v dizajne so zvieratkami, takže potešia aj tých najmenších.
 • V Košiciach znova otvárajú spoločensko hernú kaviareň Belly Button. Od dnes si môžete skočiť zahrať hru a občerstviť sa.
 • Vydavateľstvo Ihrysko pripravujú hru Psí Park, v spolupráci s vydavateľstvom MINDOK. V hre budete mať za úlohu venčiť svojich maznáčikov a stať sa najlepším chovateľom.

To je na tento týždeň všetko. Ak sme na niečo zabudli, neváhajte a napíšte nám do komentárov. Vidíme sa o týždeň.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Som vášnivým hráčom spoločenských hier a konzumentom filmov, komiksov, kníh a príbehov celkovo. Venujem sa prevažne recenziám spoločenských hier, vytváram si vlastné herné prototypy a organizujem eventy zamerané na využívanie voľného času hravou formou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.