Daruj knihu. Daruj radosť.

Knihy nás formovali od malička. Mnohí z nás si bez nich nevedia predstaviť nie len svoje detstvo, ale aj svoj súčasný život. Nie každý má ale šťastie vlastniť knihy a už vôbec nie vyberať si, čo bude čítať.

Počas mesiaca kníh chceme spolu s tebou pomôcť deťom v Centre pre deti a rodiny v Prešove. Našim cieľom je vyzbierať čo najviac kníh, aby sme tak deti potešili a tiež aby si mohli vybrať, čo budú chcieť čítať. Potrebujeme k tomu aj teba – pomôž nám darovať tie najkrajšie knižné zážitky tým, ktorí to potrebujú najviac.

Ako môžeš pomôcť?

• Knihu môžeš darovať, nech si odkiaľkoľvek! Môžeš nám ju zaslať na adresu Župčany 320, 080 01 Prešov, kde ju prevezmú naši kolegovia z PoP-Cultu. Knihu môžete poslať z celého Slovenska, odporúčame posielať ju v bublinkovej obálke, aby sa cestou k nám nezničila. Ak chcete mať istotu, či kniha prišla, môžete do obálky vložiť lístoček buď s vašim e-mailom alebo telefónnym číslom, a my vás hneď po prevzatí budeme kontaktovať.

• Ak si z Prešova, knihu môžeš priniesť na výdajné miesto prešovských kníhkupectiev Libresso (Hlavná 29, PO-PIA 10:00-17:30) a Artforum (Hlavná 66, po telefonickej dohode na čísle: +421 905 715 124). Chceme vás ale veľmi pekne požiadať, aby ste túto možnosť dobre zvážili a využili ju iba vtedy, ak aj sami potrebujete navštíviť tieto miesta. Nechceme v žiadnom prípade narúšať aktuálne prijaté nariadenia vlády v súvislosti s pandémiou, preto vás skutočne prosíme, aby ste radšej ostali doma v bezpečí. Ďakujeme vám za rešpektovanie tohto odporúčania.

• Ak chceš pomôcť, ale doma nemáš žiadne detské knihy, ktoré by si vedel darovať, môžeš deťom objednať pekné nové knižky z kníhkupectva Libresso Books & Coffee na stránke www.libressobooks.sk. Pri objednávke akejkoľvek vami vybranej knihy zaškrtnite ako spôsob dopravy „Osobný odber“. Do políčka „Poznámky k objednávke“ uveďte heslo: popcult. Libresso tak bude vedieť, že táto knižočka je určená do zbierky a bude nás kontaktovať.

Kam pôjdu darované knihy?

Všetky knihy, ktoré budú vyzbierané počas tohto mesiaca, darujeme vo vašom mene Centru pre deti a rodiny v Prešove. Tento detský domov má celkovú kapacitu 110 detí a funguje už 76. rok. Ako jediný detský domov v prešovskom kraji sa prioritne orientuje na poskytovanie ošetrovateľskej starostlivosti deťom s ťažkým zdravotným postihnutím. V domove sa nachádzajú deti všetkých vekových kategórií – od narodenia až po ukončenie vysokoškolského vzdelania. Centrum sa snaží deťom okrem každodennej starostlivosti vytvárať aj priestor na rekreáciu, odpočinok a zaujímavé, efektívne využívanie voľného času. Už nejakú dobu plánovalo pre deti vytvoriť aj relaxačný knižný kútik a my veríme, že našou spoločnou pomocou sa im podarí tento cieľ splniť. Úprimne a zo srdca ďakujeme všetkým darcom.

Deti si jednoznačne zaslúžia radosť z kníh, ktoré kedysi tešili nás.
Deti si jednoznačne zaslúžia radosť z kníh, ktoré kedysi tešili nás (Foto: cdrpresov.sk)

Aké knihy môžeš darovať?

Akékoľvek knižky pre deti a mládež, ktoré už nepotrebuješ. Knihy samozrejme nemusia byť nové, ale prosíme ťa, aby boli zachovalé. Ak by si si nebol istý/á, či je kniha, ktorú chceš poslať vhodná, pokojne nám napíš správu. Link na všetky knihy, ktoré sme zatiaľ vyzbierali, nájdeš TU.

Dokedy môžeš poslať knihu?

Zbierka trvá do 31. marca. Po tomto dni ešte počkáme na posledné zásielky, vyzdvihneme knižky z Libressa a Artfora a následne ich za teba prinesieme do detského domova.

Urob dobrý skutok a sprav deťom radosť tým, čo kedysi prinášalo veľa radosti tebe. Každému darcovi v mene Centra pre deti a rodiny v Prešove vopred ďakujeme.

Ak by si mal/a akékoľvek otázky, neváhaj nás kontaktovať správou na FB pre PoP-Cult Magazín, alebo nám napíš e-mail na: redakcia@popcult.sk

0 thoughts on “Daruj knihu. Daruj radosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.