Vytvorte si vlastnú legendu gréckych hrdinov

Kedysi dávno za čias minotaurov a mocných hrdinov existovala dohoda medzi Bohmi a ľuďmi. Dohoda znela, že za každé porazené monštrum bude hrdina pozvaný na horu Olymp, kde ho pohostia čašou červeného vína a porciou gulášu… Aj takto sa môže začať váš príbeh, ktorý vám tvoria potiahnuté karty.

Myriorama – Nekonečná odysea vám ponúka možnosť vytvoriť si vlastnú verziu gréckych bájí – prípadne vytvoriť nové – a legendárne postavy zakomponovať do pútavého príbehu. Dokopy 20 tvrdých kartónových kariet predstavuje rozličné mytologické bytosti či postavy panteónu.

Aby hra nebola o tom istom, ako predošlé verzie, pridal sa jeden variant interaktívneho hrania. Každá karta nesie svoj názov; k nim si môžete priradiť efekt, ktorý po zahraní karty vykonáte. V pravidlách sú ako príklad uvedené štyri karty. Napríklad karta “Oslavy” spôsobí to, že si hráči medzi sebou vymenia karty, ktoré mali v ruke, kartou “Vědma” môžete zmeniť chod príbehu vymysleným proroctvom. Hra vám však necháva voľnú ruku a vymyslieť si môžete naozaj hocičo.

Grafická stránka hry mi pri tejto verzii imponovala o máličko viac ako pri predošlých hrách. Obrázky  sú ladené do odtieňov čiernej, červenej a zlatej, čo umocňuje pocit, že sa vaše príbehy nachádzajú namaľované na gréckych hlinených amforách. Na zadnej strane kariet je dokonca v artworku aj jedna nakreslená.

Nové báje sú vo vašich rukách (Foto: PoP-Cult Magazín)
Nové báje sú vo vašich rukách (Foto: PoP-Cult Magazín)

Karty sú pevné a z tvrdého kartónu, preto nie je potrebné hru obaliť alebo chrániť nejakými prehnanými metódami. Všetky karty spolu s pravidlami pasujú presne do škatule s magnetickým uzáverom a sedia k predošlým hrám z tejto série. Ak by na chrbte nebolo logo Albi, ľahko by ste si hry zamenili za knihy na poličke.

Ako ste na tom s vytváraním príbehov? Radi vymýšľate hrdinské eposy, alebo sa pri skladaní príbehu bavíte na nezmyselných prepojeniach ako my? Skúsili ste už niektorú Myrioramu od Albi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Začiatkom tohto príbehu bola správa, ktorá zmenila svet. Táto dôverná informácia mala byť doručená do hradu a zverená kráľovi mužom vo fedore. | Chlap cestoval a náhlil sa až došiel do… domu, budovy, chrámu, či čo to je. Proste tam. | V chráme sa nachádzala pani, ktorá veľmi rada vyzvedala a zdvíhala ruky. Povedala: “Joooj čo to neeesieš za sprááávu? Pooovedz miiii a ja ťaaa obdaarím veeľkou silooou.” | Muž vo fedore rýchlo podvolil a zveril jej správu, v ktorej bol recept na lososovú polievku pre asketického démona, ktorý si vo voľnom čase pichal šípom do oka. | Pani, ktorá veľmi rada vyzvedala a zdvíhala ruky, sa správa nepáčila a muža vo fedore zmenila na psa, ktorý už nikdy správu nedoručí.

Zábavné či poučné, príbehy môžete tvoriť podľa vlastného uváženia (Foto: PoP-Cult Magazín)
Zábavné či poučné, príbehy môžete tvoriť podľa vlastného uváženia (Foto: PoP-Cult Magazín)
Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.