Tipy na vianočné darčeky pre knihomoľov

Ak ešte nerozmýšľate nad výberom vianočných darčekov pre vašich blízkych, robíte chybu. My ale na tieto záležitosti myslíme za vás, a preto vám prinášame niekoľko tipov na darčeky pre knihomoľov od našich redaktorov Magdalény a Gabriela. Ak sa vám darčeky nechcú kupovať, ale chceli by ste ich napríklad vyhrať, čítajte až dokonca.

Juraj Červenák: Kapitán Stein a notár Barbarič

Domáca tvorba je niečo, čo mne osobne nesadlo vôbec. Existuje ale výnimka, ktorou je Juraj Červenák a jeho séria kníh o kapitánovi Steinovi a notárovi Barbaričovi. Kapitán Stein sa v službách cisárovho brata stane akýmsi detektívom, ktorý má za úlohu vyriešiť vraždy či atentáty. V knihách nájdete veľa historických postáv a reálií, pričom si udržiavajú záhadný detektívny štýl. Najnovší počin Juraja Červenáka, Anjel v podsvetí, vyšiel len nedávno a zaujal číslo sedem v poradí prípadov kapitána Steina a jeho pobočníka.

Kapitán Stein a notár Barbarič
Kapitán Stein a notár Barbarič zažili už sedem dobrodružstiev (Foto: lepsiden.sk)

 

Neil Gaiman & Terry Pratchett: Dobré znamenia

Dobré znamenia v sebe spájajú talent Neila Gaimana vyrozprávať akýkoľvek príbeh a nezameniteľný humor Terryho Pratchetta. Schyľuje sa ku koncu sveta a štyria jazdci apokalypsy sa vydávajú na ich posledné stretnutie. Nebo a peklo sa pripravujú na veľkú bitku. Anjel Azirafal a démon Crowley ale nie sú z tejto situácie nadšení – na svetský život si príliš privykli a nie sú ochotní vzdať sa ho. Preto sa rozhodnú, že spoločnými silami armagedon prekazia. Podarí sa im zastaviť antikrista Adama, ktorý o svojej moci ešte vôbec netuší? Knihu odporúčam všetkými desiatimi každému knihomoľovi, ale aj rekreačnému čitateľovi.

dobré znamenia gaiman pratchett
Spojenie Gaimana a Pratchetta stojí za prečítanie (Foto: fici.sme.sk)

 

Niečo pre fanúšikov Star Wars

Star Wars The Old Republic: Revan. Ak patríte k fanúšikom hernej série Knights of the Old Republic, táto kniha vás bude určite zaujímať. Revan a Bastila sa po udalostiach z hier usadili, no Revana stále máta minulosť. Vízie, ktoré mu nedajú spávať ho dovedú k tomu, že vyhľadá Mandaloriana Canderousa, ktorý mu má pomôcť prísť na to, čo vízie znamenajú. V knihe sa samozrejme stretávame aj s temnou stranou Sily. Darth Nyriss sa snaží zosadiť Imperátora a zasadnúť na trón sama. Kniha ponúka emócie, akciu a samozrejme aj trochu sentimentálnosti, hlavne pre tých, ktorí prešli obe hry.

Udalosti hier Knights of the Old Republic pre Revana neboli posledné (Foto: PoP-Cult Magazín)
Udalosti hier Knights of the Old Republic pre Revana neboli posledné (Foto: PoP-Cult Magazín)

Kniha Učeň Temnoty sa odohráva už za čias Klonových vojen. Spoznávame tam seriálové postavy ako Obi-Wan Kenobi, Anakin, Quinlan Vos a vlastne všetkých, ktorí sa týchto vojen účastnili. Na druhej strane stojí Count Dooku s jeho učňom Asajj Ventress. Rada Jedi sa jedného dňa rozhodne, že za celým konfliktom stojí Count Dooku a plánujú spáchať atentát. Quinlan Vos sa má infiltrovať a spolu s Asajj Ventress zabiť Counta Dooku. Ten sa však počas príprav na atentát zblíži s Asajj natoľko, že sa pridá na temnú stranu. Knihu odporúčam všetkými desiatimi a hlavne pre ľudí, ktorí milujú obdobie Clone Wars.

 

Denník Anny Frankovej (komiks)

V dnešnom svete je potrebné neustále si pripomínať históriu, aby sme sa vyvarovali chýb, ktoré si vyžiadali množstvo životov. Ak nechce dať vašim blízkym len nejaký vo výpredaji narýchlo kúpený darček bez výpovednej hodnoty, odporúčame nádhernú komiksovú verziu Denníka Anny Frankovej. Ilustrovaný príbeh tejto ikony holokaustu je u nás dostupný v novom slovenskom vydaní. Vďaka prekrásnym kresbám je tento variant vhodný aj pre mladších čitateľov.

Dennik anny frankovej komiks
Komiksové spracovanie slávneho denníka nám pripomína hrôzy holokaustu (Foto: kniznenovinky.sk)

 

Veľká kniha vianočných detektívok a záhad

Ak máte vo svojom okolí nadšenca klasických detektívnych príbehov, tento rok sa výberom vianočného darčeka nezapotíte. Veľká kniha vianočných detektívok a záhad v sebe ukrýva 25 mysterióznych poviedok z pier klasikov, ktoré sa odohrávajú vo vianočnom období. Ako majiteľku knihy a fanúšičku klasickej detektívky ma mená ako Agatha Christie, sir Arthur Conan Doyle či Isaac Asimov potešili. Kniha je aktuálne kvôli veľkému záujmu vypredaná, ale dotlač by mala byť pripravená do 11.12.

Velká kniha vánočních detektivek a záhad
Ideálny darček pre milovníkov klasických detektívok (Foto: babickarstvo.sk)

 

David Day: Tolkienovy bitvy a hrdinové

Tolkienove príbehy sú známe po celom svete. Avšak existujú knihy, ktorými sa dostanete aj do jeho mysle pri tvorbe Stredozeme a mytológie sveta Pána Prsteňov. Viac vám prezradíme v našej videorecenzii.

 

VYHRAJ KNIŽNÝ DARČEK PRE SEBA A TVOJHO BLÍZKEHO!

adventná súťaž Na záver máme pre teba dve skvelé knihy, o ktoré môžeš súťažiť na facebooku PoP-Cult Magazín. Stačí ak:

1. dáš like na našu FB stránku

2. do komentára označíš osobu, ktorej by si venoval/a jednu z kníh

a si v súťaži o knihy Štrkáč Callahan (J. Červenák) a Vtáčkar (M. Boško)! Súťaž potrvá do piatku 4. 12. 2020. Víťazov ohlásime v sobotu na našej FB stránke.

 

Pomôžte nám podporiť v čase koronakrízy menšie lokálne kníhkupectvá. Knižné darčeky nájdete na stránkach kníhkupectva Artforum alebo v kamennom obchode vo vašom meste.

Magdaléna Horváthová
Najnovšie články od Magdaléna Horváthová (zobraziť všetky)

Magdaléna Horváthová

Milovníčka sci-fi a fantasy, ktorá ešte stále čaká na svoj list z Rokfortu. Jej snom je stretnúť Doctora a cestovať v TARDIS, aby si konečne mohla pozrieť všetky filmy a seriály, na ktoré vraj nikdy nemá čas. A áno, aj vesmír by popri tom chcela spoznávať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.