Iné

Stephen King píše knihu o Jánošíkovi. Aký dopad bude mať na slovenskú kultúru?

Stephen King, uznávaný hororový prozaik, píše novú knihu. Tentoraz sa bude odohrávať v nami známom prostredí – o čom teda bude? Držte si klobúky a chystajte valašky, nový román totiž bude o slovenskej zbojníckej legende Jurajovi Jánošíkovi.

Slovenskí fanúšikovia Stephena Kinga sa dočkali, svetoznámy autor píše hororový román podľa legendárneho slovenského zbojníka Jánošíka. Román má vyjsť v roku 2024 a sčasti bude vychádzať zo života Jánošíka, slovenského ľudového hrdinu, ktorý bol známy tým, že okrádal bohatých a rozdával chudobným. Okrem toho môžu čitatelia očakávať, že v texte Stephena Kinga, ktorý oživuje Jánošíkov príbeh, uvidia témy temna, mágie a zla.

Samotný Stephen King čoskoro zavíta na Slovensko. Plánuje totiž návštevu Terchovej, aby lepšie pochopil odkaz ľudového hrdinu. „Vždy sa teším na nové miesta, ktoré pri písaní navštevujem, či už naozaj alebo v mojej fantázii. Čoskoro navštívim domov hrdinu môjho nového románu – #vidímesavterchovej!“ Napísal autor na svojom twitteri.

Stephen king april tweet

Kniha už teraz sľubuje, že bude vzrušujúcim čítaním pre fanúšikov diela Stephena Kinga, ako aj pre tých, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o našej krajine a jej legendách. Veríme, že pripravovaný hororový román bude mať obrovský vplyv na slovenskú kultúru. Kniha bude založená na skutočnom príbehu Jánošíka a určite upriami pozornosť aj na jedinečnú históriu Slovenska a zároveň čitateľom poskytne nový vzrušujúci príbeh od jedného z najznámejších svetových autorov.

King zatiaľ nezverejnil žiadne ďalšie podrobnosti o knihe ani bližšom dátume jej vydania, ale čoskoro môžeme očakávať ďalšie informácie. Už teraz sa tešíme na spôsob, ktorým King vnesie do tejto klasickej legendy svoj vlastný jedinečný štýl.

Tak čo, tešíte sa? Predtým, než tento článok zazdieľate vašim priateľom a blízkym, pozrite sa najprv do kalendára. A potom si z nich tiež môžete vystreliť týmto aprílovým žartíkom. 😉 

Magdaléna Horváthová

Magdaléna Horváthová

Milovníčka sci-fi a fantasy, ktorá ešte stále čaká na svoj list z Rokfortu. Jej snom je stretnúť Doctora a cestovať v TARDIS, aby si konečne mohla pozrieť všetky filmy a seriály, na ktoré vraj nikdy nemá čas. A áno, aj vesmír by popri tom chcela spoznávať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.