Spider-Man: Far From Home – [spoiler free] RECENZIA
Spider-Man sa po Washingtone ocitá na ďalšom školskom výlete. Mladý Peter Parker, spolu so svojimi spolužiakmi objavujú krásu európskych turistických metropol a prináša nám na obrazovky ďalší Spidey zážitok. Recenzia nebude obsahovať spoilery, takže si aj po jej prečítaní môžete kúpiť lístky do kina.
Ďaleko od domova
Dej nadväzuje na udalosti Avengers: Endgame a teda vieme, že sa v tomto filme Tony Stark už neobjaví. Príbeh sa teda odohráva na školskom výlete (toto už vieme z trailerov). Peter navštevuje Benátky, Berlín, Prahu a iné európske metropoly, ktoré ročne privítajú milióny turistov. Mladý Spider-Man sa počas svojho výletu nechce venovať superhrdinským činom a chce si skôr výlet užiť a vyriešiť jeho vzťah s MJ. Nebojte sa, nie je to tam nasilu. Stále si musíme uvedomiť, že Peter Parker je študent a je vo veku, kedy dáva viac pozornosti na iné veci ako štúdium. Napriek tomu sa Peter zamotá do záchrany sveta, nadviaže kontakt s Quentinom Beckom (Mysteriom) a spojením ich síl sa im podarí odraziť útok (aj toto vieme z trailerov).
Popkultúrny Spider-Man
Ako inak, tento film sa nezaobíde bez referencií na iné popkultúrne diela. Tým nám tvorcovia len ukazujú a potvrdzujú, že Peter Parker je geek ako my. Odkazy na ostatných Avengerov, predstavovanie postáv v pozadí starších filmov, ale aj spomenutie Star Wars zahreje pri srdiečku. Dokonca som vo filme zbadal aj krásnu referenciu na PlayStation hru Marvel’s Spider-Man. V nej si teraz môžete stiahnuť aj obleky z nového filmu (čo som urobil hneď po tom ako som sa vrátil z kina). Nejeden fanúšik aj pookrial nad myšlienkou multiverza, ktoré bolo predstavené aj v traileri.
Zbytočný smiech
Spider-Mana mám veľmi rád. Na svete snáď neexistuje človek, ktorý by nepoznal túto postavu. Avšak na filme mi pár vecí vadilo. Zdá sa mi že ich učitelia, ktorí ich na výlet vzali, sa nedokážu postarať sami o seba, nie to byť dozorom v zahraničí pre desať teenagerov. Neustále zhadzovanie sa, klamanie a zosmiešňovanie? Nie ste v druhej triede na základnej škole. Tieto comic relief momenty by sa tu mali trochu krotiť, keďže Spider-Man je sám o sebe vtipný hrdina a príbeh si to nijako nevyžadoval.
Detaily sú základ
Film som si užil. Lokácie boli vybrané perfektne, nehovoriac o CGI, ktoré je každým rokom viac premyslené a viac reálne. Rád by som pozdvihol aj detaily pri produkcii filmu. Pri scénach v zahraničí sa naozaj cítite ako na výlete. Komunikačná bariéra sa zrazu nezdá byť až taká hlúposť keď v správach vidíte rozprávať Taliana, alebo Čecha. Rovnako ak sa dostanete na miesto kde málokto rozpráva anglicky a vy sa s nimi musíte spojiť. Klobúk dole.
Spider-Man: Far From Home je skvelým pokračovaním príbehu o mladom Parkerovi, ktorý sa v obrovskom svete superhrdinov musí snažiť nezaniknúť. Ako stredoškolák má kvantum povinností a udržiavať rovnováhu medzi týmito dvoma svetmi je pre neho niekedy príliš veľký oriešok. Tým nám ukazuje najstaršie posolstvo superhrdinských filmov. To, že aj napriek neúspechom sa netreba vzdávať. Film odporúčam všetkými desiatimi, ako na rukách, tak aj na nohách, pretože nerozpráva príbeh o klasickom hrdinovi, ale o chlapcovi, ktorý na mnoho vecí musí prísť sám.
- Nový vietor do plachiet s Catan: Energie [RECENZIA] - 21. novembra 2024
- Odhaľte históriu čajového rituálu spoločenskou hrou – Čajová zahrada [RECENZIA] - 18. novembra 2024
- Pripravte svoju noru na zimu – Syslíci [RECENZIA] - 12. novembra 2024
Pingback: Fanúšikovia MCU sa nudiť nebudú: Marvel na Comic-Cone predstavil množstvo noviniek – POPCULT