Na predplatnom – október 2022

Jeseň je v plnom prúde a obchody sa pripravujú na Halloweenske šialenstvo. Poďme sa pozrieť na ponuku hier, ktoré si s predplatným budeme môcť užiť tento mesiac.

PlayStation Plus
Hot Wheels Unleashed | PS5

Zberatelia rýchlych miniatúrnych autíčok si tento mesiac pochutia na pretekárskom simulátore Hot Wheels. Počas hry budete získavať nové autá, pretekať s kamarátmi na split screen či online. Ak vás omrzia pripravené trate, môžete si v režime budovania navrhnúť a vystavať svoju vlastnú trať.

Injustice 2 | PS4

Ak patríte k fanúšikom komiksov a brutálnych bitiek, táto hra je pre vás ako stvorená. Bojový štýl hernej série Mortal Kombat sa spojil so svetom DC, čo znamená, že na vás okrem akcie čaká aj nadupaný komiksový príbeh.

Superhot | PS4

Hra, ktorá vznikla ako voľnočasový projekt (zapojený do sútaže 7 Day FPS Project), sa rozrástla a po úspešnej kampani na Kickstarteri sa dostala do predaja. Ide o hru s minimalistickým dizajnom, ktorá okrem FPS (first person shooter) pridáva aj strategický prvok v podobe nesymetrického plynutia času. Ten sa hýbe iba ak sa hýbe hráč a tak máte dostatok priestoru na analyzovanie situácie a postup v hre.

Všetky hry s predplatným PlayStation Plus budú dostupné od utorka 4. októbra.

Xbox Live Gold
Windbound

Hráči sa ocitnú v koži stroskotanca na opustenom ostrove. Ide o survival hru, v ktorej na prežitie potrebujete využiť všetky suroviny a objekty, ktoré nájdete. Môžete si vybudovať loď, ktorou sa dostanete na iné ostrovy zahalené rúškom tajomstva. Windbound si budete môcť zahrať od 1. októbra do konca mesiaca.

Bomber Crew Deluxe Edition

Spustením tejto hry sa z vás stane pilot bombardovacieho lietadla počas Druhej svetovej vojny. Vašou úlohou bude vyhýbať sa nepriateľským strelám, kontrolovať počasie a palivo a zhadzovať bomby na nepriateľské objekty. Hra bude dostupná od 16. októbra do 15. novembra.

Október 2022 je prvým mesiacom, kedy Microsoft neponúkne staršie hry na konzoly Xbox 360. Podľa informácií sa tak firma chce zamerať na sprístupňovanie titulov od Xbox One a next-gen konzol. Nebojte sa, hrám, ktoré ste si stiahli dávnejšie sa nič nestane a ostanú vám v knižnici. Rovnako tak ponuka Xbox obchodu bude stále obsahovať tituly éry Xbox 360. Tie sa už ale od októbra neobjavia v mesačných ponukách na predplatnom.

Všetky hry, ktoré ste si vďaka službe PlayStation Plus alebo Xbox Live Gold pridali do knižnice vám ostanú a budete ich môcť hrať opakovane len s aktívnym predplatným týchto služieb.

Čo hovoríte na zmenu služby Xbox Live Gold? Zaujala vás niektorá z hier? Ktorú si zahráte ako prvú? Neváhajte a napíšte nám do komentárov.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.