Na predplatnom – apríl 2021

Tentomesačný prídel videohier obsahuje akciu, horor, napätie a racingový zážitok. Obidve herné spoločnosti nám stále majú čo ponúknuť a hry na predplatnom neustále naberajú na obrátkach. Pozrime sa na herný apríl.

PlayStation Plus
Days Gone (PS4, PS5)

Navštívte post-apokalyptický svet, v ktorom hrá každý sám za seba. Days Gone je akčná, hororová survival hra, v ktorej hráči ovládajú postavu veterána afgánskej vojny a odolávajú návalu príšerákov (orig. Freakers), ktorí boli nakazení neznámou látkou. Hráčom sa ponúka plniť misie rôznymi spôsobmi, či už je to stealth alebo agresívny postup vpred. Hra vyšla na PS4 v roku 2019 a v druhom kvartáli tohto roka by sme sa jej mali dočkať aj na platforme Windows. Dostupná bude už od 6. apríla.

Oddworld: Soulstorm (PS5)

Novinka Oddworld: Soulstorm, ktorá oficiálne vychádza 6. apríla tento rok, vás vezme za pokračovaním príbehu náhodného hrdinu Abea. Ten musí zachrániť svoj ľud pred otroctvom. Hra obsahuje nový systém vyrábania a úpravy zbraní a napriek tomu, že ide o platformovú a zväčša lineárnu hru, obsahuje mnoho levelov, ktoré potrápia vašu myseľ. Oddworld: Soulstorm bude dostupná iba pre vlastníkov konzoly PS5. Stiahnuť si ju budete môcť od 6. apríla.

Zombie Army4: Dead War

Zombie Army ponúkne niečo aj fanúšikom histórie. Hra je zasadená do roku 1946, teda iba rok po tom, čo Hitler spáchal smovraždu. Z neznámeho dôvodu sa jeho vojská ocitli naspäť pri “živote” a vašou úlohou je poraziť ich raz a navždy. Hra Zombie Army 4: Dead War je sequelom trilógii hier Zombie Army Trilogy a spinoffom série Sniper Elite. Zahrať si ju budete môcť rovnako ako predošlé hry – od 6. apríla.

XBOX Live Gold
Vikings: Wolves of Midgard

Preniknite do sveta nórskej mytológie a ponorte sa do fantasy príbehu a epických súbojov. Vylepšujte svoje zbrane, vezmite si meče a štíty, obojručné sekery či luk a šípy a vyzvite na súboj monštrá Ragnaroku. Hra dokonca ponúka aj online co-op režim, v ktorom si hru užijete aj vo dvojici. Vikings: Wolves of Midgard je dostupná od 1. apríla do konca mesiaca na konzolách Xbox One a Xbox Series S a X.

Truck Racing Championship

Niečo pre fanúšikov veľkých strojov a rýchlych pretekov. Truck Racing Championship tieto dva svety spojilo do jedného, a tak si môžete vychutnať preteky v kabíne kamiónu. Približne 45 typov vozidiel môžete prevetrať v 14 rôznych krajinách sveta. Počas pretekov budete brať do úvahy hmotnosť vozidla či opotrebovanie pneumatík. Hra je dostupná od 16. apríla do 15. mája na konzoly Xbox One a Xbox Series S a X.

Samozrejme k stiahnutiu budú aj hry dostupné na staršie konzoly Xbox 360. Pre ne je pripravená hra Dark Void (dostupná od 1. apríla do 15 apríla) a hra Hard Corps: Uprising (dostupná od 16. apríla do konca mesiaca). Našli ste si svojho favorita? Ktorú hru si stiahnete ako prvú? Máte tip na iné hry, ktoré stoja za to? Napíšte nám do komentárov.

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.