Mozkovna od Albi sa rozšíri

Kvôli nepriaznivým pandemickým podmienkam sa tento ročník Albi Game Day konal online. A keďže Albi tento rok oslavuje 30 rokov na trhu, táto spoločensko-herná udalosť sa rozdelila na viac častí, v ktorých na nás čakajú oznámenia spoluprác, preklady nových hier a akcií, ktoré sú pre nás nachystané. Čo teda priniesol prvý Albi Game Day: Mozkovna edition?

Únikovka R.U.R.

Hra určená pre 1-6 hráčov je preplnená hádankami a rébusmi ako v klasickej únikovej hre. Táto je však inšpirovaná dielom Karla Čapka. V tejto únikovke budete mať za úlohu zachrániť ľudstvo pred robotmi, ktorí ovládli svet. Okrem témy sa táto únikovka bude líšiť aj unikátnymi priehľadnými plastovými kartami, kvôli ktorým bude potrebné rébusy riešiť rôznymi spôsobmi. Únikovka R.U.R. by mala vyjsť na jeseň tohto roka.

Únikovka: Útěk na západ

Ďalšia zo série únikových hier nám porozpráva príbeh o Pavlovi, ktorému budeme mať pomôcť prejsť cez železnú oponu do západného Nemecka. Tentokrát budú hráči z kariet skladať mapu, po ktorej by sa Pavol mal vydať a prejsť do slobodnejšieho režimu. Aj táto únikovka by mala vyjsť na jeseň. Táto hra je určená pre 2-6 hráčov.

Pomôžte Pavlovi dostať sa do západného Nemecka logickými rébusmi (Foto: ALBI CZ)
Pomôžte Pavlovi dostať sa do západného Nemecka logickými rébusmi (Foto: ALBI CZ)
Vražda k večeři: Smrt mladého důstojníka

Vražda k večeři je prvou hrou od Albi, ktorá sa nesie v znamení “murder mystery” večera. V tejto hre sa stanete svedkami vraždy mladého dôstojníka československej armády v začiatkoch 20. storočia a spoločne budete musieť prísť na to, kto je jeho vrahom. Hra je určená pre 3-6 hráčov a tešiť sa z nej budeme môcť v októbri.

Spoločenská hra Mozkovna

V tejto spoločenskej hre nám Albi naservíruje skoro všetko, čo séria Mozkovna obsahuje. Tešte sa na kopec logických, grafických či textových a vedomostných úloh. Hra vychádza v júni a je určená pre 2-6 hráčov.

Spoločenská hra plná logických rébusov a hádaniek sa čoskoro dostane na naše stoly (Foto: ALBI CZ)
Spoločenská hra plná logických rébusov a hádaniek sa čoskoro dostane na naše stoly (Foto: ALBI CZ)
Detektivní únikovka: Marie

Druhá séria detektívnych únikoviek sa bude odohrávať okolo hlavnej antihrdinky predošlých dielov. Albi sľubuje rovnako nekompromisný dej a viac detuktívnej a detektívnej práce. Hry by mali vyjsť v septembri a mali by niesť názvy Živá nebo mrtvá, Tajemství známky a Strážci zla. Určené sú pre 1-5 hráčov.

Mensa IQ test

V auguste na nás čaká sada kartových rébusov, ktoré sú určené na meranie inteligencie. Tieto rébusy sú oficiálne využívané spoločnosťou Mensa, takže si už v lete môžete svoje IQ otestovať hrou.

Deckscape: Crew vs Crew

Nakoniec nám Albi pripraví únikovú hru pre hráčov, ktorí majú radi kompetitívne prvky. Ide o hru, v ktorej proti sebe stoja dva tímy hráčov a lúštením rébusov sa dostávajú bližšie k pokladu. Získať ho však môže len jedna skupina. Hra je určená pre 2-6 hráčov.

Na ktorú z uvedených hier sa tešíte vy? 

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

0 thoughts on “Mozkovna od Albi sa rozšíri

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.