Marec 2021 na Netflixe a HBO GO

Netflix a HBO GO – dve najväčšie streamovacie služby, ktoré sú legálne dostupné aj na našom území. Takmer denne obmieňajú svoj obsah a preto sledovať všetky novinky je niekedy poriadne ťažké. My sme sa rozhodli urobiť to za vás. V tejto rubrike vám každý mesiac prinášame výber filmov a seriálov, ktoré stoja za pozornosť. 

Netflix

Oproti februárovej ponuke, kde prím hrali najmä filmy, bude marec zameraný viac na seriály. Predsa len však niekoľko filmov stojí za pozornosť aj v tomto novom mesiaci. Prvým filmom, ktorý v našom výbere musíme spomenúť, je akčná francúzska snímka Sentinelle. Tá prinesie príbeh o elitnej vojačke, ktorej cieľom bude pomstiť svoju sestru. Do služby dorazí v piatok 5. marca.

Na svoje si prídu aj tí, ktorí holdujú viac komediálnym žánrom. Od 12. marca by mal byť k dispozícii film Yes Day. Ako už názov napovedá, predstaví nám rodičov, ktorí boli vo výchove trošku striktnejší  a na všetko svojim deťom hovorili nie. Jedného dňa sa však rozhodnú, že celý deň im, samozrejme so základnými pravidlami, povedia na všetko áno. Úsmevné príhody by tak na seba nemali nechať dlho čakať.

Fanúšikov či fanúšičky romantických filmov istotne poteší premiéra muzikálového filmu A Week Away. V nej sa problematický tínedžer Will na letnom kresťanskom tábore stretne s láskou svojho života. Ako to dopadne sa dozvieme v piatok 26. marca.

Z prevzatých filmov už v prvých dňoch dorazili skvelé tituly, napr. dráma Jackie, ktorá je k dispozícii už od 1. marca. Sledujeme v nej príbeh prvej dámy, Jacqueline Kennedy, ktorá iba týždeň po vražde svojho manžela dovolí reportérovi spraviť s ňou rozhovor. Týmto krokom si chce uctiť svojho manžela.

Za zmienku stojí napr. aj séria Batman filmov od Christophera Nolana, či I am legend s Willom Smihom. Tie, žiaľ, zatiaľ nedisponujú českou lokalizáciou.

Poďme na seriály, ktorých je viac než dosť a na svoje si prídu azda všetci. Hneď od prvého dňa nového mesiaca je k dispozícii utopický Brave New World, ktorý vychádza zo slávnej knižnej predlohy, ktorá nesie rovnaký názov. V seriáli si zahrali mená ako Alden Ehrenreich alias mladý Han Solo zo spin-offu Solo: Star Wars Story, ale tiež Demi Moore, či Hannah John-Kamen, ktorú môžeme poznať z filmu Ant-Man & Wasp.

V piatok 12. marca dorazí seriál s názvom The One. Ten sa síce bude odohrávať v budúcnosti, ale nie tak vzdialenej. Len 5 minút od prítomnosti.

Od 15. marca budeme môcť sledovať športový seriál Zero Chill. Smutný príbeh o talentovanej krasokorčuliarke, ktorá musí zanechať sľubnú kariéru preto, že sa rodičia rozhodnú presťahovať po tom, čo jej bratovi ponúknu miesto na prestížnej hokejovej akadémii.

Opäť v piatok, ale 19. marca, si prídu na svoje fanúšikovia až dvoch žánrov. Netflix totiž do sveta vypustí akciou nabitú novinku od tvorcov Money Heist – Sky Rojo, v ktorej budeme sledovať trojicu žien, ktorých cieľom bude prežiť prenasledovanie ich bývalého pasáka. Športoví nadšenci, zvlášť tí, ktorí holdujú F1, si už brúsia zuby na tretiu sériu Formula 1: Drive to survive, ktorá prinesie opäť raz skvelý pohľad do zákulisia sezóny 2020 tejto kráľovnej motoršportu.

Viacerí sa však zhodujú v tom, že to najlepšie si Netflix nechal na koniec mesiaca. Seriál The Irregulars má totiž nadväzovať na príbehy o slávnom Sherlockovi Holmesovi. Novinka sa má navyše opäť raz odohrávať vo viktoriánskom Londýne. Do kalendára si už teraz môžete poznačiť dátum 26. marec.

HBO GO

Skôr ako sa pozrieme na to, čo zaujímavé si pre nás na marec pripravila táto služba, pripomenieme veľkú novinku, ktorú ohlásila vo februári. Už niekoľko týždňov totiž HBO GO ponúka k vybraným filmovým či seriálovým titulom aj slovenskú lokalizáciu, či už v podobe titulkov, alebo dokonca dabingu. V slovenskom znení si tak už teraz viete pozrieť napr. sériu Harry Potter, či jeden z najúspešnejších seriálov predchádzajúceho desaťročia – Game of Thrones.

Poďme však na marcovú ponuku, ktorá rozhodne za Netflixom nezaostáva. Od prvého dňa nového mesiaca je totiž k dispozícii kompletná séria filmov zo Stredozeme. A to tak Pán prsteňov, ako aj séria Hobit. Pri druhej menovanej sérii je dokonca k dispozícii aj rozšírená verzia. A aby toho nebolo málo, tak časom dorazí aj slovenský dabing. Navyše na Tolkienove diela nadväzuje aj film, ktorý sleduje jeho život dávno predtým, než sa z neho stal slávny spisovateľ. Ide o film Tolkien, ktorý je taktiež k dispozícii už od 1. marca.

Pánom prsteňov to však rozhodne nekončí. Služba si totiž poriadne našliapla a do ponuky pridala aj ďalšiu kultovú trilógiu. Stačí, keď napíšem The Godfather. Áno, aj tieto tri filmy už sú k dispozícii na sledovanie.

Zo seriálov do pozornosti dávame Superman and Lois či dokument Allen vs. Farrow, ktorý sleduje jeden z najznámejších škandálov Hollywoodu – obvinenie Woodyho Allena zo sexuálneho zneužívánia jeho dcéry Dylan, následný súdny proces a Allenov vzťah s dcérou Miy Farrowovej, Soon-Yi.

Okrem toho budú v marci pokračovať seriály ako Batwoman, All American, či Young Sheldon. Ponuka je tak rozhodne bohatá a stačí si len vybrať.

Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.