Majte sa na pozore, Skywalker útočí!

Po dlhšom čase som sa rozhodol prevetrať komiksy, ktoré síce majú čestné miesto na polici, avšak moja pozornosť o ne nezakopla. Nedávno som však počas inštalácie ďalšej Star Wars hry prešiel priamo na komiks Star Wars: Skywalker Strikes a tu sú dojmy.

Príbeh sa odohráva len pár rokov po zničení prvej Hviezdy Smrti. Stretávame Hana Sola, ktorý s Lukovou a Leiinou pomocou prišiel zneškodniť základňu na výrobu zbraní pre Impérium. Ich plán vyjednávať stroskotá keď zistia, že vyjednávačom druhej strany je sám Darth Vader. Továreň na zbrane sa im podarí zničiť a Darth Vader si kladie nový cieľ – nájsť chlapca, senzitívneho na Silu a priviesť ho na svoju stranu. Luke so svojim doterajším výcvikom nie je spokojný, pretože Vaderovi unikol len o vlások, preto sa vydáva na miesto, kde to všetko začalo – Tatooine. Tam nájde zápisník Bena Kenobiho, ktorý mu má vyrozprávať jeho príbeh.

Nikdy nechcite stretnúť nahnevaného Wookieeho (Foto: PoP-Cult Magazín)
Nikdy nechcite stretnúť nahnevaného Wookieeho (Foto: PoP-Cult Magazín)

Postavy priam kričia ich filmovými charaktermi. Han Solo sa potrebuje dostať k balíku kreditov, Chewbacca je verným spoločníkom a priateľom, C3PO stále nepozná blaf, Leia pomáha Rebelom mariť Impérium a hľadať vhodné miesto pre novú základňu a Luke je stále ešte len chlapcom z kondenzačnej farmy a nevie ovládať Silu. Striedavý príbeh nám ukazuje vývoj všetkých postáv. Najväčším potešením v príbehu bol pre mňa úryvok príbehu o Obi-Wanovi, ktorý práve dorazil na púštnu planétu a drží nad Lukom ochrannú ruku bez toho, aby o tom vedeli. Podľa mňa boli postavy a rovnako aj príbeh zvládnuté na výbornú, držia sa udalostí a charakterov z filmov a krásne dopĺňajú lore.

Z kresby dokážete vyčítať aj emócie postáv (Foto: PoP-Cult Magazín)
Z kresby dokážete vyčítať aj emócie postáv (Foto: PoP-Cult Magazín)

Prvý diel komiksu vyšiel v roku 2015 pod záštitou Marvel Comics. O scenár sa postaral Jason Aaron, ktorý si skúsenosti vycibril písaním Marvel príbehov Thora, Avengerov, Wolverina či Incredible Hulka. Momentálne je dostupných šesť častí komiksu a príbeh si po ukončení veľmi žiada pokračovanie. Detailná kresba zobrazuje postavy, ktoré presne vieme pripísať hercom vo filmoch. Miestami som sa zastavil a povedal si, že presne takýto výraz použil napríklad Harrison Ford pri pohľade na preňho otravnú princeznú. Komiks si môžete zaobstarať aj zo stránky Nekonečno – obchod pre každodenných hrdinov. Určite odporúčam všetkým fanúšikom ságy Star Wars.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.