Máj 2022 na Netflixe HBO Max

Máj, lásky čas. Teda aspoň tak sa to hovorí. Ani to však nebráni streamovacím službám, aby nás zahltili (staro)novými filmami a seriálmi. Ktoré si ešte tento mesiac určite nenechajte ujsť? Nasledujúci článok vám dá pár tipov.

Netflix

Táto streamovacia služba ponúkne v priebehu mája skutočne veľké množstvo titulov. V rámci filmov staví zväčša na romantiku, ale aj na bláznivé kúsky od partičky Jackass.

V piatok 13. mája dorazila ľahká komédia Senior Year. Rebel Wilson si v nej zahrala roztlieskavačku, ktorá kvôli úrazu skončí na 20 rokov v kóme. Po prebratí z nej si chce splniť sen – stať sa kráľovnou maturitného plesu, o ktorý kvôli úrazu prišla.

19. mája, teda práve dnes, Netflix uvoľní aj romantickú snímku A Perfect Pairing. Čo všetko ste ochotní spraviť pre lepší život? V tomto prípade sa Victoria Justice vydá až do ďalekej Austrálie, aby tam oslovila jednu známu rodinnú vinársku spoločnosť a začala s ňou obchodovať. Lenže biznis plány a láska sú dve rozdielne veci.

Tento rok sme sa dočkali ďalšieho dielu zo série Jackass s podtitulom Forever. Do filmu sa však nezmestili všetky šialené kúsky a preto 20. mája dorazí na Netflix Jackass 4.5. Okrem nevydaných bláznivých stuntov sa môžete tešiť aj na zábery zo zákulisia či rozhovory s hercami. Tešiť sa už teraz môžete na mená ako Johnny Knoxville, Steve-O, Chris Pontius, Wee Man, Dave England, Danger Ehren a Preston Lacy, ale aj Machine Gun Kelly či Eric André.

Seriálová ponuka je v máji ešte bohatšia. Už 5. mája dorazil seriál The Pentaverate, v ktorom si legendárny kanadský herec Mike Myers zahral až osem rôznych postáv. Seriál zobrazuje tajné spoločenstvo, ktoré po stáročia ovplyvňuje dianie po celom svete, no čelí vnútornému nepriateľovi. Jeden kanadský novinár by ale tento spolok aj planétu Zem mohol zachrániť.

Pamätáte si film The Lincoln Lawyer? Svoju premiéru si odbil už pred desiatimi rokmi a teraz sa vrátil v seriálovej podobe, a to 13. mája. 10-dielny seriál zobrazuje Mickeyho Hallera z Los Angeles, ktorý skončil po nehode na druhej koľaji. Rozbehnutú právnickú kariéru mu však má zachrániť nový prípad vraždy, ktorý rieši zo zadného sedadla svojho neprehliadnuteľného lincolnu a porušuje pritom zavedené pravidlá.

Po novinkách sme nezabudli ani na dlho očakávané pokračovania. Začnime animovanou antológiou Love, Death + Robots, ktorá sa s treťou sériou vráti 20. mája. V nových krátkych príbehoch, ktoré sú zmesou fantasy, hororu, sci-fi i komédie, uvidíme odhaľovanie starovekého zla aj apokalypsu.

To najlepšie dorazí nakoniec. Predposledná, 4. séria Stranger Things dorazí s prvou polovicou už 27. mája. Druhú časť série Netflix uvedie 1. júla. Detské hviezdy nám vyrástli a aj podľa trailerov môžeme očakávať, že seriál nadobudne viac temnejšieho ducha, čo je len a len vítané. Veď ideme bojovať proti mocnému nepriateľovi z „upside down“.

HBO Max

Zahanbiť sa nenechá ani konkurencia. Tá tento mesiac zrejme razí myšlienku, menej je niekedy viac. Vyplatí sa jej to?

HBO Max sa pokúsi tento mesiac zaujať svojich predplatiteľov aj dokumentom, na ktorom pracovali spolu s CNN Films. Navalny uzrie svetlo sveta 26. mája a ponúkne „príbeh jedného muža a jeho boja s autoritatívnym režimom“. Aspoň to tvrdí režisér projektu Daniel Roher. Aj vďaka nemu sa pozrieme na udalosti, ktoré súvisia s otravou ruského opozičného politika Alexeja Navaľného, ku ktorému došlo v auguste 2020. K tomuto dokumentu len dodáme, že premiéru mal v januári tohto roka, a to na filmovom festivale Sundace, kde získal okrem výborných recenzií aj dve ceny.

Keď sme pred mesiacom špekulovali o príchode filmu Batman na HBO Max, ukázalo sa, že naše špekulácie sa zakladali na pravde. Pomýlili sme sa len o jeden deň, keď film nedorazil na Veľkonočnú nedeľu ale Veľkonočný pondelok 17. apríla. Podobná situácia môže nastať aj tento mesiac, a to s filmom Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore, ktorý by sa na streamovacej službe mohol objaviť v pondelok 30. mája. Spoločnosť totiž avizovala, že filmy od štúdií, s ktorými spolupracuje, bude uvádzať už 45 dní po premiére v kinách. Uvidíme, či sa to naplní aj tentokrát.

Z ďalších filmov vyberáme napr. No time to Die, ktorý je spolu aj s ďalšími bondovkami už k dispozícii. A rovnako k dispozícii je aj vojnový film The Boy in the Stripped Pajamas. V máji sme si totiž pripomenuli 77 rokov od skončenia 2. svetovej vojny.

Na prázdno neodídu ani fanúšikovia seriálov. Od 5. mája je k dispozícii osemdielny seriál The Staircase, ktorý sleduje skutočný príbeh Michaela Petersona. Autora kriminálnych románov obvinia zo zabitia svojej manželky Kathleen po tom, čo ju našli mŕtvu pod schodiskom v ich dome. Následne sa začína súdny boj trvajúci neuveriteľných 16 rokov.

Budete chcieť viac romantiky? Tak potom nezmeškajte nové seriálové spracovanie známej knihy Audrey Niffenegger. Zložitý ľúbostný príbeh má byť metaforou spisovateľkiných neúspešných vzťahov. The Time Traveler’s Wife dorazil na HBO 15. mája.

Zo známych seriálov upriamujeme pozornosť na 2. sériu Hacks o legendárnej komičke Deborah Vance.

Tohtoročný máj bude na streamovacích službách poriadne nabitý. Nehovoriac o tom, že na Disney+, ktoré u nás štartuje až 14. júna, dorazí už koncom tohto mesiaca toľko očakávaný Obi-Wan Kenobi. Na jeho sledovanie oficiálnou cestou si však ešte počkáme.

Zabudli sme na nejaký film či seriál, ktorý by sa tu mal objaviť? Dajte nám vedieť v komentároch, budeme len radi. Tiež nám môžete napísať, či vás májová ponuka služieb Netflix a HBO Max zaujala.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.