Komiksy s Comics Centrum – čoho sa dočkáme tento polrok?

Vydavateľstvo Comics Centrum každý rok teasuje preklady komiksov a ani tento rok to nebude inak. Zatiaľ sme sa dozvedeli, čo pre čitateľov chystajú tento polrok. Informácie nám poskytlo samotné vydavateľstvo Comics Centrum v ich edičnom pláne.

Január
Januárový Hellboy mesiac (Foto: PoP-Cult Magazín)
Januárový Hellboy mesiac (Foto: Comics Centrum/PoP-Cult Magazín)

Január sa niesol v znamení Hellboya, konkrétne Humr Johnson 2: Klepeto spravedlnosti. Ten sa vydá na úlohu zatočiť s mafiánmi a Indiánskym kmeňom prízrakov, ktorí terorizujú svet naokolo. Komiks by už mal byť dostupný a objednať si ho môžete na ich stránke.

Rovnako z Hellboy univerza vycháda ďalší komiks, tentoraz Ú.P.V.O. 12: Žabí válka, v ktorom sa hrdinovia musia vysporiadať so žabím morom v Amerike.

Mimo Hellboy komiksov sa v januári dočkáme aj komiksu barbara Conana – Život a smrt barbara Conana, kniha druhá.

Február
Barbar Conan a Lord Baltimore, vo februári si vás nájdu (Foto: PoP-Cult Magazín)
Barbar Conan a Lord Baltimore, vo februári si vás nájdu (Foto: Comics Centrum/PoP-Cult Magazín)

Druhý mesiac bude pokračovať v štýle bojovníka Conana. Dočkáme sa komiksov Conan 7: Cimerie a Conan 8: Černý kolos. Obidva komiksy vychádzajú zo série vydavateľstva Dark Horse Comics a príbehy sú obsiahnuté aj v knihe Kolosální Conan z Cimerie.

Dočkáme sa aj ôsmeho dielu komiksu Baltimore. V komikse Baltimore 8: Rudé království mieri Červený kráľ do Vatikánu na svoju korunováciu, zatiaľ čo jeho armáda pustoší Európu. Lord Baltimore zmizol a jeho stúpenci sú roztrúsení po celom kontinente.

Marec
Marec bude patriť hororovým a magickým príbehom (Foto: PooP-Cult Magazín)
Marec bude patriť hororovým a magickým príbehom (Foto: Comics Centrum/PoP-Cult Magazín)

V marci si môžeme prečítať preklad komiksu Manor Black. V komikse Čarodějné panství sa život posledného čarodejníka chýli ku koncu. Jeho poslednou úlohou je zvoliť zo svojich detí vhodného nástupcu. Plány mu však preruší dievča, ktoré hľadá mocný magický živel.

Nasledovať má komiks Pochmurný kraj 7: Smrákání, v ktorom sa Ema bude musieť vysporiadať so svojím najväčším nepriateľom. Ide o predposledný diel tejto hororovej rozprávky.

Tento mesiac bude zakončený ďalším Hellboy komiksom s podnázvom Vstříc mrtvým vodám. Tento samostatný príbeh, ktorý nadväzuje na udalosti poviedky “Ostrov”, hovorí o tom, ako Hellboy uniká na člne. More ho však zanesie k lodi, ktorej kapitán dostane nápad predať Hellboya do cirkusu.

Apríl
V apríli nás čaká aj jedno prekvapenie (Foto: PoP-Cult Magazín)
V apríli nás čaká aj jedno prekvapenie (Foto: Comics Centrum/PoP-Cult Magazín)

Mesiac bláznov začne akčným komiksom James Bond: Žít a nechat zemřít. V ňom sa Agent 007 dostane do New Yorku aby preveril zločineckého vodcu.

Pokračovať sa bude komiksom Ú.P.V.O. 13: 1947. V ňom sa hneď v úvode nájde vlak plný mŕtvych nacistov, ktorým čosi vysalo všetku krv. Zistí sa, že sú na svete pravdepodobne ešte horšie veci, s ktorými sa bude treba vysporiadať.

Dočkáme sa aj PREKVAPENIA, ktoré zatiaľ nebolo odhalené.

Máj
V máji môžeme cestovať v čase - čaká nás druhá svetová vojna, či kráľ Artuš (Foto: PoP-Cult Magazín)
V máji môžeme cestovať v čase – čaká nás druhá svetová vojna či kráľ Artuš (Foto: Comics Centrum/PoP-Cult Magazín)

Komiks z obdobia druhej svetovej vojny hovorí o elitnej leteckej skupine Černá palice. Tí odrážajú nacistické nálety a čelia nadprirodzeným nepriateľom. Aj komiks Černá palice: 1945 vychádza v máji.

Ak máte radi Artušovské legendy, prídete si na svoje v komikse Král, jenž byl a bude 1: Artuš. Pošva legendárneho meča Excalibur sa dostane do rúk zlých živlov, ktorí s jej pomocou začnú plniť proroctvo o Artušovom návrate. V komikse stretneme iniciatívnu dôchodkyňu Brigitte a jej vnuka Duncana, ktorí sa s hrozbou musia vysporiadať.

Tajomno ostane aj v ďalšom komikse – Buffy, přemožitelka upírů 2: Kousnutí. Stredoškoláčka Buffy sa bude musieť rozhodnúť medzi tým či zachráni svojho priateľa, alebo zabráni upírom otvoriť pekelné brány.

Jún
Príbehy barbara Conana sa zakončia v júni kolosálnou edíciou (Foto: PoP-Cult Magazín)
Príbehy barbara Conana sa zakončia v júni kolosálnou edíciou (Foto: Comics Centrum/PoP-Cult Magazín)

Začiatkom júna sa dočkáme melancholického komiksu s názvom Doomboy. Chlapec s rozvinutou predstavivosťou skladá rockové piesne na počesť jeho zosnulej priateľky. Hudba sa však posunie na iný level, čo z neho spraví legendu.

Ostatok mesiaca sa bude niesť v znamení barbara Conana. Dočkáme sa komiksov Conan 9: Společenstvo meče a Conan 10: Stíny v měsíčním svitu, ktorých príbehy sú obsiahnuté v knihe Kolosální Conan z Cimerie.

Dočkáme sa ale aj veľkého vydania komiksu Kolosální Conan, ktorá bude obsahovať adaptácie poviedok “Šarlátová citadela”, “Meč s fénixem” a dvanásť dielny príbeh románu Hodina draka. V predpredaji bude kniha od 1.4. do 9.5. a vytlačené budú len predobjednané kusy.

Júl
Polrok bude zakončený príbehmi mesta hriechov (PoP-Cult Magazín)
Polrok bude zakončený príbehmi mesta hriechov (Foto: Comics Centrum/PoP-Cult Magazín)

Júl sa bude niesť v znamení mesta hriechov – Sin City 4: Ten žlutej parchant. Pokračovať bude Sin City 5: Rodinný hodnoty, Sin City 6: Clast, děvky a bouchačky a Sin City 7: Do srdce temnoty. Klasické temné príbehy z pera Franka Millera sa tak dostanú aj na naše police.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.