Január 2021 na Netflixe a HBO GO

Netflix a HBO GO – dve najväčšie streamovacie služby, ktoré sú legálne dostupné aj na našom území. Takmer denne obmieňajú svoj obsah a preto sledovať všetky novinky je niekedy poriadne ťažké. My sme sa rozhodli urobiť to za vás. V tejto rubrike vám každý mesiac prinášame výber filmov a seriálov, ktoré stoja za pozornosť. 

Netflix

Tradične, začneme filmami. Od 7. januára môžu mať dôvod na radosť fanúšikovia poctivých filmov. Vďačiť tomu budeme môcť aj koronavírusu, pretože aj vďaka nemu Netflix uvedie snímku Pieces of Woman. Pôjde o hlbokú životnú sondu aj od producenta Martina Scorseseho. V hlavných úlohách sa predstaví Ellen Burstynová, Shia LaBeouf či Vanessa Kirbyová, ktorá zažiarila v oceňovanom seriáli The Crown.

Od 15. januára bude k dispozícii akčná snímka Outside The Wire, v ktorej budeme sledovať pilota dronu vyslaného do smrtiacej zóny a ľudského androida. Za filmom stojí švédsky režisér Mikael Håfström.

Služba opäť raz ponúkne aj prevzaté filmy. Za všetkých však určite musíme spomenúť Rocketman. Životopisný hudobný film z roku 2019, ktorý je založený na živote britského hudobníka Eltona Johna. V réžii Dextera Fletchera a režiséra Lee Halla účinkuje Taron Egerton ako Elton John, Jamie Bell ako Bernie Taupin, Richard Madden ako John Reid a Bryce Dallas Howard ako Sheila Eileen, Johnova matka.

Zo seriálov vyberáme 3. sériu Cobra Kai, ktorá vychádza zo známej filmovej série Karate Kid. K dispozícii je od 1. januára. Od 14. januára budeme môcť sledovať rovnako tretiu sériu seriálu Disenchantment, ale aj druhú sériu post-apo projektu Snowpiercer.

Dočkajú sa aj fanúšikovia seriálu Riverdale, ktorý na Netflix dorazí v podobe piatej série. Na záver ešte spomenieme seriál Lupin, čo by moderné spracovanie francúzskej klasiky od Maurice Leblanca. Ten pojednáva o zlodejovi gentlemanovi a majstrovi prevlekov – Arséne Lupinovi. K dispozícii bude od 8. januára, pričom sa v ňom predstaví aj skvelý Omar Sy, ktorého poznáme z pôvodného filmu Nedotknuteľní.

HBO Go

Rovnako ako Netflix, aj HBO Go si pre nás pripravilo novoročný darček. Udialo sa tak prostredníctvom uvoľnenia filmu Doctor Sleep. Ten poteší všetkých, ktorí sa radi boja, nadväzuje totiž na preslávený film Osvietenie od režiséra Stanleyho Kubricka.

Od 17. januára bude k dispozícii Motherless Brooklyn. Edward Norton sa v nej predstaví v úlohe detektíva s Tourettovým syndrómom. Zároveň však film režíroval, napísal si k nemu scenár a pracoval na ňom aj ako producent.

Za zmienku stojí aj počin režiséra Clinta Eastwooda, Richard Jewell. Ten sleduje príbeh muža, ktorý sa preslávil tým, že na letnej olympiáde v Atlante objavil batoh plný výbušnín, vďaka čomu sa podarilo zachrániť množstvo životov. Kvôli nekompletným informáciám sa však stáva hlavným podozrivým. Film bude k dispozícii taktiež od 17. januára.

Fanúšikovia seriálov sa môžu tešiť taktiež. HBO Go ponúkne druhé série Batwoman či A Discovery Of Witches. V tretích sériách sa predstavia seriály ako Roswell: New Mexico či Legacies. Zabudnúť nemôžeme ani na nové časti sitkomu Young Sheldon.

Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.