Ilumináti aj Reptiliáni existujú!!….. V seriáli Inside Job

Milujem konšpiračné teórie. A to teraz myslím vážne! Hlavným dôvodom tejto obľuby je fakt, že nikdy neviete, kto mohol takú hlúposť vlastne vyprodukovať. A čo keby ich vymysleli spoločnosti vytvorené na konšpiračné teórie? Presne tomuto fenoménu minulých aj dnešných čias sa venuje seriál Inside Job.

Vopred upozorňujem, že v seriáli padá veľa sexuálnych narážok a nevhodný jazyk je povinnosťou (ak by si ho chcel pozrieť niekto pod 18 rokov). Seriál ma zaujal teaserom a svojou ambíciou o vytvorenie korporácií, ktoré produkujú všetky konšpiračné teórie sveta. Tvorcom seriálu je Shion Takeuchi. Zaujímavejším človekom, vďaka ktorému sa vám bude zdať Inside Job povedomý, je však Alex Hirsch. Môžete ho poznať ako tvorcu legendárneho mistery animovaného seriálu Gravity Falls. A že si to aj v seriáli naozaj všimnete…

Čo všetko dokáže vyprodukovať myseľ geniálnej vedkyne? (Foto: netflix.com)
Čo všetko dokáže vyprodukovať myseľ geniálnej vedkyne? (Foto: netflix.com)

Hlavná hrdinka Reagan Ridley pracuje v spoločnosť Cognito Inc. Ak ste fanúšikom konšpiračných teórií, určite chápete, prečo sa volá Reagan – keďže okolo bývalého prezidenta USA Ronalda Reagana sa tiež točia zaujímavé konšpiračné teórie. Ale aby som sa vrátila k Reagan, je mladou vedkyňou žijúcou s rozvedeným otcom, ktorý kedysi spoluzakladal Cognito Inc. Snaží sa vo firme dostať na čo najvyššie miesto, no do procesu vstupuje jej problémový kolega Brett. Okrem Bretta a Reagan rozhodujú o dianí vo firme ešte zástupcovia rôznych oddelení. Gigi je vedúca PR oddelenia, Glenn je delfíní muž a vedúci oddelenia so zbraňami, Dr. Andre sa venuje výrobe najrôznejších druhov narkotík (sám je na nich závislý) a (Magic) Myc je sarkastický organizmus podobný psychotropnej hube pochádzajúci z vnútra dutej Zeme, ktorý vie čítať myšlienky.

Spolu riešia najzaujímavejšie zákazky, ktoré dostanú od CEO Cognita – je ním J. R. snívajúci o poste v Tienistej rade, čo je spoločenstvo ovládajúce všetky konšpiračné korporáty. A hádajte kto je najväčším súperom Cognito Inc.? Ak ste tipovali, že sú nimi Ilumináti, tak si pripíšte 10 bodov, pretože majú naozaj známu vedúcu. Okrem Iluminátov narazíte v seriáli na najviac ukotvené konšpiračné teórie sveta, ktoré sú však poriadne zamotané na totálne oblafnutie mysle. Spolu s gangom (ako skupinu hlavných postáv nazval Brett) sa vydáte na Mesiac zistiť, či Armstrong naozaj urobil jeden malý krok pre človeka, ale veľký krok pre ľudstvo. Objavíte, či medzi ľuďmi existuje prastará rasa plazov zvaná Reptiliáni a s určitými ľuďmi možno pôjdete preveriť, či je Zem plochá. A to je len začiatok.

Aj smrť známych ľudí sa často stáva konšpiračnou teóriou (Foto: screenrant.com)
Aj smrť známych ľudí sa často stáva konšpiračnou teóriou (Foto: screenrant.com)

Aby príbeh nebol len o vtipoch, seriál ukrýva aj svoje záhady a smutné príbehy. Ako je možné, že je Reagan taká, aká je teraz? Má komplikované detstvo a nemá nikoho iného okrem otca. Príbeh zamotá hlavu a predstaví smutnú realitu jedného nadaného dievčatka, ktoré malo rado ľudí a vedu. Až do jedného okamihu.

Medzi dôvody, prečo si pozrieť tento seriál, radím aj neskutočné množstvo odkazov na populárnu kultúru. Obsahuje množstvo referencií na filmy, udalosti a pseudoúmrtia. Seriál je (pseudo)faktami naozaj natlakovaný. Niekedy som však mala pocit, že to až preháňa (aj keď to je vlastne hlavným znakom  konšpiračných teórií). Akoby človek, ktorý sleduje seriál, musel poznať všetky teórie sveta, aby porozumel niektorým vtipom. V určitých momentoch som sa aj ja musela zamyslieť, či som o danej teórii niekedy počula. Napriek tomu som si seriál užila a samozrejme, pozrela ho hneď od prvej po poslednú, desiatu epizódu. Dĺžka epizód je približne 28 minút a Inside Job tak pozriete aj za jedno popoludnie.

Seriál je na Netflixe len niekoľko dní a určite by si zaslúžil vašu pozornosť. Moja tradičná hodnotiaca tabuľka udáva hodnotenie 9/10 iluminátskych pyramíd.

P.S.: Minimálne si ho pozrite pre to, že sa dozviete, kto a prečo zabil Abrahama Lincolna.

DarkSites:

Ivana Tomečková

Zbiera figúrky Funko POP!.Okrem klasickej seriálovej tvorby miluje anime, mangu a počúva K-pop. V jej watchliste nechýba Game of Thrones, Black Mirror, Naruto či Bojack Horseman. Trpí nykrofóbiou a v hraní hier na Xbox je zatiaľ totálny noob. A niekedy aj pečie koláčiky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.