Geek 5: Prečo sledovať nové seriály, ktoré spadajú do MCU?

V piatok 5. marca sme sa dočkali finále prvého seriálu, ktorý oficiálne spadá do MCU – WandaVision. Seriál každým týždňom sledovalo viac a viac divákov, ale našli sa aj takí, ktorí sa pýtali jedinú otázku. Prečo by som mal tento seriál sledovať?

Ponúkame vám preto 5 dôvodov, ktoré by vám mali napovedať, prečo nielen WandaVision, ale aj ďalšie seriály stoja za vašu pozornosť.

 

1. Je to MCU

Prvý dôvod je triviálny, ale treba ho pripomenúť. Je totiž známe, že tieto seriály, počnúc WandaVision, oficiálne spadajú do MCU. To znamená, že príbeh, ktorý v nich budeme sledovať, môže pokračovať v niektorom z filmov, alebo udalosti bude niektorý film reflektovať. Ak teda nechceme, aby nám z tohto veľkolepého príbehu, ktorý začal prvým Iron Manom, niečo vypadlo, zdá sa, že nemáme inú možnosť.

2. Hranie si so žánrami

Mohli sme to vidieť napr. pri seriáli WandaVision, ale ten zďaleka nebude posledný. Prvé tri epizódy Wandy boli robené formou sitkomov, ktoré sledovali ľudia ešte v 50. rokoch 20. storočia, resp. v ich ďalších dekádach. Marvel tak prišiel s niečim novým. Aj keď sa našli ľudia, ktorí si kvôli formátu 4:3 alebo čiernobielej obrazovke išli vyškriabať oči, alebo horšie, vôbec nedali seriálu šancu, osobne to vnímam ako jeden z najlepších momentov seriálu.

Dielo vzdalo krásny hold titulom, ktoré kedysi ľudia milovali. A na svoje si evidentne prišli aj samotní herci, ktorým takáto rola očividne pristala. WandaVision však nebude, ako sme spomínali, jediným takýmto seriálom. Už ohlásené What if…? má byť čisto animovaným počinom. Sme preto zvedaví, čo nám Marvel a Disney naservírujú pri ďalších seriáloch.

3. Cameá, ktoré rozvíria vášne

Keď sa na konci 5. časti vo dverách domu, v ktorom bývala Wanda a Vision objavil jej brat Pietro, srdce nejedného fanúšika poskočilo. Prešlo pár sekúnd a diváci si uvedomili, že to je predsa Evan Peters, herec, ktorý hral brata Wandy aj v X-Men sérii. Je toto príchod mutantov do MCU, čo to má znamenať? A to sme len pri prvom cameu.

Vášne rozvíril aj predstaviteľ Visiona – Paul Bettany, ktorý sa vyjadril, že si v závere seriálu zahrá s niekym, s kým si chcel zahrať celý svoj život. Tí čo sme to videli, vieme ako to dopadlo. Nehovoriac ešte o jednom cameu, ktoré sa nakoniec nevyplnilo. Všetko toto vie Marvel robiť dokonalo. Môžeme si byť istí, že nešlo len o prípad WandyVision, ale že podobne veľké cameá uvidíme aj v ďalších projektoch.

4. Množstvo teórií a starý dobrý Marvel

Marvel je tým povestný. V podstate od začiatku – Iron Man v roku 2008, sú jeho filmy a najnovšie aj seriály prešpikované množstvom odkazov. Tie si všimne len pozorné oko divákov, ale v dnešnej dobe sa o tom ihneď delia s ďalšími a nikto tak nie je o nič ochudobnený. Fanúšikovia tak vymýšľajú rôzne teórie, kto je kto, kam sa bude uberať dej, čo znamená daná konkrétna veta a podobne. Proste to, na čo sme boli zvyknutí pri filmoch.

Veľkou výhodou a ako veľmi dobrý krok vnímam aj to, že Disney chce tieto seriály, resp. ich jednotlivé časti vypúšťať po týždni. Fanúšikovia tak majú dostatok priestoru, aby každú časť preskúmali spredu-zozadu a ponúkli tie najšialenejšie teórie, o ktorých sa bude hovoriť až do vydania ďalšej časti.

5. Priestor dostanú postavy, ktoré by ho možno inak nedostali

Musím sa priznať, že nad týmto bodom som sa zamýšľal o niečo dlhšie. Seriály totiž dajú priestor postavám, ktoré ho doteraz príliš veľa nemali. Spomeňme Visiona, ale aj samotnú Wandu, Lokiho či Winter Soldiera. Síce sme ich videli v Avengers filmoch, ale ruku na srdce, zaslúžia si viac. Napr. WandaVision prinieslo krásne rozlúčenie sa Visiona, pri ktorom mnohým padali slzy z očí. Keď v Infinity War umrel Vision, bolo nám to ľúto, ale v rovnakom čase sa rozpadli aj ďalšie postavy, ako Spider-Man, Dr. Strange a mnohé ďalšie. Takže je len a len skvelé, ak sa viac priestoru dostane aj postavám, ktoré sme doposiaľ sledovali len na oko.

Videli ste seriál WandaVision? Tešíte sa aj na ďalší seriál – The Falcon and The Winter Soldier? Dajte nám vedieť v komentároch.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.