Geek 5: Najlepšie Star Wars hry

Star Wars je mojou srdcovou záležitosťou, preto som pri písaní článku dlhšie zvažoval ktoré hry z toho kvanta, ktoré som hral, vyberiem. Pozrite sa teda, ktoré z nich s touto tematikou sú tzv. “must have” alebo “must play”. Dnešný Geek 5 sa venuje práve im.

5. Star Wars: Republic Commando

Klonové vojny ako ich nepoznáte (Foto: steamcommunity.com)

Stále som mal radšej novú trilógiu než tú starú. Prečo? Jednoducho sa mi páčili armády klonov. Bojovali na strane Jedi, boli vychovávaní na to, aby z nich boli vojaci. A práve o tom je Republic Commando. Ste veliteľom jednotky klonov. Dávate im príkazy a snažíte sa prebojovať cez armádu separatistických droidov, aby ste ubránili Republiku. V tejto strieľačke využívate svojich troch bratov – klonov na taktický postup vpred. Ťažké zbrane, výbušniny a technické znalosti – je len na vás kedy čo využijete. Hra ponúka pútavý príbeh a tak sa na pár hodín vžijete do kože Clone Trooperov, ktorí sa snažia bojovať za vyššie dobro.

4. Star Wars: Destiny

Krásny artwork a pevné kocky (Foto: mediavida.com)

Táto zberateľská hra vyšla relatívne nedávno. V základnom balíku máte 23 kariet postáv a 8 hracích kociek. Tie si ale postupne dokupujete, karty kombinujete a skladáte si balíček, s ktorým porazíte tých špinavých, zlých Rebelských… s ktorým proste porazíte Rebelov. Pri tejto hre ale musím povedať, že napriek tomu, že nezbieram kocky, tu sú spracované perfektne. Nejde totiž o tie klasické malé, aby sa výrobcom ušetrili náklady. Kocky sú minimálne 2x väčšie ako klasické a označenia postáv a nápisy nie sú len bežné nálepky. K hre sú samozrejme dostupné booster packy, kde nájdete jednu kocku a 5 kariet.

3. Star Wars: Battlefront II

Najprv pilot Impéria, neskôr informátor Rebelov (Foto: origin.com)

Táto hra si zaslúži 3. miesto hlavne kvôli vesmírnym bitkám. Tie boli v hre využité len párkrát, ale ovládanie lode, orientácia vo vesmíre medzi asteroidmi alebo kusami lodí z nich spravili zážitok. V hre Star Wars: Battlefront II hráte za Imperiálnu pilotku Tie Fightera. Tá sa po konfrontácii s Rytierom Jedi, Lukeom Skywalkerom, zamyslí a prezlečie kabát. Začne bojovať na svetlej strane, kde bude Rebelom posúvať taktické informácie Impéria. Znie to fajn, no radšej by som bol na jednej strane celý čas. Takýchto príbehov tu už bolo neúrekom. Napriek tomu je hra pútavá a ponúka skvelý multiplayer režim, či už na rozdelenej obrazovke alebo po sieti cez internet. Nehráte len za trooperov a pištoľníkov, ale objavia sa tam aj postavy ako Chewbacca, Leia Organa alebo postavy z nových častí ako Rey alebo Kylo Ren.

2. Knights of the Old Republic

Vysajte energiu svojej peňaženky a zahrajte si KOTOR (Foto: origin.com)

Moja obľúbená. Letíte vesmírom a vaša loď je pod silnou paľbou. Prejdete do hangáru, sadnete do únikového modulu a spolu s pilotom lode pristanete na planéte pod vami. Zistíte, že posledné roky si nepamätáte, a tam začína hra. V hre KOTOR objavujete krásy Starej Republiky. Vy, človek senzitívny na Silu, sa postupne vypracujete, naučíte sa používať strelné zbrane, vibračné meče ale nakoniec aj tie svetelné. To na tom nie je to najlepšie. Každý milovník Star Wars si príde na svoje. Objavujete planéty, zisťujete históriu miest, učíte sa kódexy Rytierov Jedi a Sithov a postupne odhaľujete svoju minulosť. Táto príbehom nabitá hra vám ukáže, aký je vesmír krásny. Od nových mimozemských rás, cez zvláštne planéty až po históriu Mandaloru. Hra má ale jeden nedostatok: predprogramované cestičky, z ktorých nemôžete zísť, takže nečakajte open-world dobrodružstvo. Avšak toto vyriešili tvorcovia obsiahlymi možnosťami cestovať po planétach. Po boku máte stále dvoch členov posádky, ktorú si neustále obohacujete a vylepšujete. Či už ide o člena trénovaného v Sile, nájomného vraha alebo droida, stále vám pomôžu. Všetky vaše činy ovplyvnia vývoj hry. Stanete sa ochrancom mieru, alebo mocným galaktickým diktátorom? Po tejto hre môžete rovno skočiť na pokračovanie, kde sa príbeh buduje ďalej.

1. Star Wars: Rebellion

Nájdite a zničte základňu Rebelov (Foto: PoP-Cult Magazín)

Prvé miesto má u mňa spoločenská hra Star Wars: Rebellion. Intergalaktický boj dvoch strán. Rebeli sa skrývajú, získavajú vojenskú silu, zatiaľ čo Impérium sa ich snaží vypátrať a rozdrtiť. Táto spoločenská hra obsahuje viac než 100 figúrok Rebelov a Impéria vrátane lodí a Hviezdy Smrti. Využívate planetárnu prevahu, obliehanie orbitu ale aj vojenské ťaženia na povrchu planét. Impérium neustále verbuje, Rebeli sa v skrytosti formujú. Hra je určená pre 2 alebo 4 hráčov. Pri hre 2 hráčov sa títo rozdelia na Impérium a Rebelov, pri hre 4 hráčov si ešte rozdelia, kto bude ovládať planetárne bitky a kto prestrelky na orbite. Táto hra má dve nevýhody. Tou prvou je čas hrania. Hra sa zvykne natiahnuť aj na 4 hodiny, no sú to perfektne strávené 4 hodiny. Tou druhou je veľká mapa. Zmestiť celú galaxiu na jeden stôl zaberie veľa námahy a väčšinou sa to ani nepodarí. Ak máte veľa miesta, času a máte radi strategické hry s figúrkami, táto je pre vás ako stvorená.

Tak, a teraz keď už viete, aké hry si máte zaobstarať, nechám vás v kľude prepočítať ako dlho máte šetriť. Určite sa však čas strávený ich hraním vyrovná každému minutému euru.

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.