Geek 5: Filmy, ktoré sa kvôli korone dočkali v roku 2020 odkladu

Koronavírus. Voľným okom ho nevidieť, ale v podstate v roku 2020 ochromil a zastavil celý svet. Zúri ešte aj teraz a my veríme, že čoskoro ho vedci dostanú pod kontrolu. Vírus totiž ovplyvnil každú oblasť nášho života, nevynechajúc ani filmový priemysel. Množstvo nakrúcaní sa muselo pozastaviť a filmy, ktoré sa aj stihli natočiť sa museli odložiť, lebo v kinách si ich nemal kto pozrieť.

Prinášame vám preto výber 5 filmov, ktoré sa kvôli koronavírusu museli odložiť, a to buď na neurčito, alebo na tento, poprípade na ďalšie roky.

No Time to Die

Ja viem, priznávam, že o tomto filme by sa dalo diskutovať, či patrí do tejto kategórie. Svoju premiéru si totiž mal odbiť už v novembri 2019. Kvôli prácam v postprodukcii sa však film dočkal odkladu na február 2020 a následne na apríl 2020. Lenže potom prišla pandémia a odvtedy sa film dočkal ďalších odkladov. Najnovšie je dátum vydania stanovený na november 2021.

No Time to Die bude v poradí 25. filmom zo série o Jamesovi Bondovi. Zároveň to bude posledný film, v ktorom hlavnú postavu britského agenta MI6 stvárni Daniel Craig. Snímka nám predstaví príbeh agenta 007, ktorý skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený dôchodok. Pokojná idylka sa však skončí v momente, keď sa na scéne objaví starý priateľ zo CIA a požiada ho o pomoc.

Black Widow

Fanúšikovia Marvelu ostali taktiež naprázdno. Posledné roky boli zvyknutí na 2 až 3 filmy z MCU ročne, ale uplynulý rok nepriniesol ani jeden. Komiksovka, v ktorej sme mali sledovať príbeh Natashe Romanoff, mala doraziť pôvodne v marci 2020. Nestalo sa tak, pričom ďalšie odklady sa presúvali na apríl a z apríla na november. Následne však Marvel prišiel s vyhlásením, v ktorom predstavil nové dátumy vydania v podstate všetkých filmov štvrtej fázy. Ak sa situácia upokojí, Black Widow by sme sa mohli dočkať v máji tohto roka.

TENET

Jeden z mála filmov, ktorý sa svojej premiéry dočkal v roku 2020. Minuloročná novinka od Christophera Nolana sľubovala nevídané divadlo, ktoré sa však v prázdnych kinosálach realizovať nedalo. Film mal naplánovanú premiéru v 17. júla, pričom došlo k odkladu na 31. júla. Ani tento dátum však nebol konečný a nakoniec sme sa ho dočkali koncom augusta. Aj táto snímka sleduje príbeh špionáže, avšak v tomto svete neplatia pravidlá pre časopriestor tak, ako ich poznáme.

A Quiet Place Part II

Svet kvôli koronavírusu stíchol. To by iste boli vhodné kulisy pre film, ktorého názov môžeme preložiť ako Tiché miesto. Prvá časť z roku 2018 si získala srdcia mnohých filmových fanúšikov, preto bolo časom jasné, že sa dočkáme aj pokračovania. To bolo pôvodne naplánované na marec 2020, ale, ako je známe, nestalo sa tak. Následne prišiel odklad na september, ale ani vtedy sme sa filmu nedočkali. Najnovší dátum vydania je naplánovaný na 23. apríl 2021. Neostáva nám nič iné len dúfať, že to do tretice vyjde. A dovtedy sa snažme byť čo najviac potichu, lebo Ono nás to počuje.

Top Gun: Maverick

Sequelu filmu Top Gun z roku 1986 sme sa pôvodne mali dočkať v júni uplynulého roka. O filme sa v tých časoch hovorilo veľmi veľa, najmä preto, že Tom Cruise si mal množstvo kaskadérskych scén, vrátane letu v stíhačke, natočiť sám bez pomoci kaskadérov. Ani tento film sa však nevyhol odkladom, najskôr to bol 23. december 2020 a najnovšie by to mal byť 2. júl tohto roka.

Samozrejme filmov, ktoré museli byť odložené v uplynulom roku bolo množstvo. My sme vybrali týchto päť. Do komentára nám ale pokojne napíšte vaše filmy, na ktoré ste sa tešili, ale kvôli pandémii si na nich ešte musíte počkať.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.