Február 2021 na Netflixe a HBO GO

Netflix a HBO GO – dve najväčšie streamovacie služby, ktoré sú legálne dostupné aj na našom území. Takmer denne obmieňajú svoj obsah a preto sledovať všetky novinky je niekedy poriadne ťažké. My sme sa rozhodli urobiť to za vás. V tejto rubrike vám každý mesiac prinášame výber filmov a seriálov, ktoré stoja za pozornosť. 

Netflix

Tradične začneme filmami. Tých bude tento mesiac pomerne dosť, takže bude z čoho vyberať. Od piatka 5. februára je k dispozícii film režiséra Sama Levinsona. Toho by mali poznať najmä fanúšikovia seriálu Euphoria. Opäť raz sa dohodol na spolupráci s herečkou Zendayou a prinášajú nám tak krásny pohľad do vzťahu filmára Malcoma a jeho priateľky Marie. Inak film sa aj tak volá – Malcom & Marie.

V rovnaký deň si mohli prísť na svoje aj milovníci sci-fi, a to nie hocijakého. Space Sweepers je prvý juhokórejský film takéhoto žánru na streamovacej službe. Zavedie nás do roku 2092, kedy je život ľudí vo vesmíre rovnako bežný, ako život na Zemi.

Máte radi western a Toma Hanksa? V tom prípade vám nesmie ujsť snímka News of the World, za ktorou stojí režisér Paul Greengrass. K dispozícii na Netflixe bude od 10. februára. Spomínaný Tom Hanks nám porozpráva príbeh o novinárovi z Texasu, ktorý cestuje po divokom západe.

Fanúšikov severskej kinematografie zas určite poteší švédsky film Red Dot, ktorý bude k dispozícii od 11. februára. David a Nadja, mladý pár z mesta, sa rozhodnú priniesť si do svojho vzťahu trochu vzrušenia. Vydajú sa preto do hôr, kde však namiesto pokojného oddychu musia zápasiť o svoj život proti neznámemu strelcovi.

Na svoje si prídu aj mladší diváci resp. tínedžeri. To All The Boys: Always and Forever bude k dispozícii od 12. februára a dozvieme sa tak, čo sa stane s Larou a Peterom. Film je totiž vyvrcholením trilógie, takže ak ste nevideli predchádzajúce časti, ešte máte niekoľko dní to dohnať. Z ďalších filmov vyberáme Tribes of Europa, ktorý bude k dispozícii od 19. februára, či I Care a Lot. Ten bude taktiež k dispozícii v rovnaký deň.

Z prevzatých filmov je k dispozícii napr. Inception (nemá však lokalizáciu v podobe českého dabingu alebo tituliek). Ku koncu mesiaca by mali byť k dispozícii horory The Conjuring a The Conjuring 2. Ako to však už býva pri Netflixe zvykom, zaručiť dopredu vám nič nevieme, pretože film nemusí byť k dispozícii pre slovenských divákov, alebo nemusí obsahovať lokalizáciu.

Netflix evidentne február vyskladal na filmových akvizíciách, ale objaví sa aj zopár seriálov. Spomenieme napr. Firefly Lane, ktorý je k dispozícii už od 3. februára. Dráma sleduje dve najlepšie kamarátky z detstva, Tully a Kate, ktoré naprieč životom prekonali množstvo skúšok. Tá najväčšia je však ešte len pred nimi.

Pre zmenu The Crew je komediálny seriál z prostredia pretekov NASCAR, kde z jedného tímu odchádza šéf a prenecháva vedenie svojej dcére. Tá ho chce zmodernizovať, čo sa však nepáči ostatným v tíme. V hlavnej úlohe sa objaví herec Kevin James známy z rôznych rodinných komédií. Seriál ponúkne sedem kratších epizód, a to od 15. februára.

HBO Go

Zahanbiť sa nedá ani HBO Go. Aj táto služba ponúkne tento mesiac množstvo filmov a seriálov, ktoré si rozhodne zaslúžia našu pozornosť. Začneme filmom, ktorý poteší komiksových fanúšikov, zvlášť tých od DC. Birds of Prey nám rozpovie zvrátený príbeh z pohľadu samotnej Harley Quinn.

V týchto dňoch je už k dispozícii napr. aj The Good Liar, v ktorej sa predstavil aj Jim Carter. Na svoje si prídu aj detskí diváci v podobe animáku Ralph Breaks The Internet či Shaun The Sheep: Mossy bottom shorts. Romantické duše zas nesmú vynechať klasiku v podobe filmu Titanic.

Aj HBO Go ponúkne snímku s Tomom Hanksom. Pochopiteľne nepôjde o novinku, ale o pomerne oceňovaný film Cast Away. Ten bude k dispozícii od 8. februára. Za zmienku určite stojí aj vojnový film Zulu, ktorý bude k dispozícii od 15. februára.

Na poli seriálov dávame do pozornosti novinku It’s a sin, ktorá zobrazuje priateľstvo a lásku počas epidémie AIDS v 80. rokoch minulého storočia. Tá je už s piatimi časťami k dispozícii. Pokračovať s premiérovými časťami budú Young SheldonAll American či Batwoman.

Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.