Čo priniesli Albi Game Days?

V poradí tretia tohtoročná udalosť od Albi sa minulý týždeň ukončila a my vieme, na čo všetko sa v najbližšej dobe môžeme tešiť.

Najprv by však nebolo na škodu zhrnúť aj predošlé oznámenia z udalostí venovaných sérii Mozkovna a rodinným hrám, ktoré sa konali v máji a júni.

Mozkovna sa onedlho bude tešiť dostatku nových logických hier. Onedlho do série Únikoviek pribudne Únikovka R.U.R. a Útěk na západ, v ktorom budete mať za úlohu previesť hlavnú postavu za železnú oponu. Okrem nich vydavateľstvo chystá hru, ktorá vám odmeria vaše IQ v spolupráci so spoločnosťou Mensa, trojicu Detektívnych únikoviek, spoločenskú hru Mozkovna a prvú Albi murder mystery hru Vražda k večeři: Smrt mladého důstojníka. Všetky informácie nájdete v samostatnom článku, po kliknutí na logo udalosti vyššie.

Rodinným hrám dominoval Karak. Ten príde na trh ako kartová hra, v ktorej budete musieť čeliť armáde goblinov. Dostanú sa nám aj rozšírenia nových postáv a rovnako aj ich figúrkovej verzie a onedlho si na stôl budete môcť rozložiť hru Karak 2. Tešiť sa môžeme z hier Splašený kuře, Mariposas, ktoré už sú v predaji a z hier Vzhůru na palubu, Similo: Strašidlá, Parky, TACO, ČAPKA, DORT, DÁREK, PIZZA a trojice Kickstarterových rozšírení k hrám Raiload Ink. Všetky informácie nájdete v samostatnom článku, po kliknutí na logo udalosti vyššie.

Prejdime však na oznámenia, ktoré boli potvrdené minulý týždeň počas skoro celotýždňovej akcie.

Balada
Opíšte čo najlepší hrdinský príbeh (Foto: ALBI CZ)
Opíšte čo najlepší hrdinský príbeh (Foto: ALBI CZ)

Svižná kartová hra, v ktorej ako bard zaznamenávate najodvážnejšie skutky známych hrdinov. Hru vytvorili autori spoločenskej hry Bossin’ Space (po novom Vesmír útočí) a hlavným princípom hrania by malo byť otáčanie a písanie. Balada by mala vyjsť na prelome augusta a septembra ešte tento rok.

Unmatched: Souboj v mlze
Využite nové rozšírenie na vytvorenie epických súbojov (Foto: ALBI CZ)
Využite nové rozšírenie na vytvorenie epických súbojov (Foto: ALBI CZ)

Úspešná hra Unmatched, v ktorej proti sebe postavíte rôzne mytické postavy sa dočká rozšírenia. Táto samostatne hrateľná expanzia prinesie postavy Draculu, Dr. Jeckylla a pána Hyda, Sherlocka Holmesa a neviditeľného muža. Samozrejme môžete toto rozšírenie kombinovať s predošlými postavami a vytvoriť tak súboj ako žiaden iný. Dočkať by sme sa ho mali už na túto jeseň.

Vampire: The Masquerade – Vendeta
Získajte pre váš klan čo najviac vplyvu (Foto: ALBI CZ)
Získajte pre váš klan čo najviac vplyvu (Foto: ALBI CZ)

Na jeseň sa Albi chystá vydať upírsku hru, v ktorej sa stanete upírom zastupujúcim jeden z upírskych klanov (Brujah, Gangrel, Malkavian, Nesferatu, Toreador, Tremere alebo Venture). Postupne budete vykladať karty a žetóny krvi do rôznych lokácií, aby ste získali čo najviac vplyvu. Hra je určená pre 3-5 hráčov od 14 rokov a zaberie vám približne 30 minút.

Tainted Grail: Věky minulé a budoucí
V novom rozšírení budete naďalej zachraňovať Avalon (Foto: ALBI CZ)
V novom rozšírení budete naďalej zachraňovať Avalon (Foto: ALBI CZ)

Veľké kampaňové rozšírenie nám prinesie dva rozsiahle príbehy a záhady. Kampaň Poslední rytíř nám ukáže postapokalyptický Avalon, štyri storočia po udalostiach kampane Pád Avalonu. Na druhej strane sa vydáme do minulosti s kampaňou Věk legend. Tá sa odohráva 600 rokov pred Pádom Avalonu a ocitnete sa v nej po boku kráľa Artuša či rytiera Lancelota. Rozšírenie by malo byť dostupné na jeseň tohto roku.

Tainted Grail: Ozvěny minulosti
Rozšírenie prináša ozveny minulosti hrateľných postáv (Foto: ALBI CZ)
Rozšírenie prináša ozveny minulosti hrateľných postáv (Foto: ALBI CZ)

Ozveny minulosti nám priblížia pozadie všetkých hrateľných postáv. Rozšírenie prinesie nové spomienky a osobné príbehy ku všetkým trom kampaniam z hry Tainted Grail. Dostupné by malo byť na jeseň.

Tainted Grail: Niamh

Dočkáme sa aj rozšírenia, ktoré do hry prinesie 13. hrateľnú postavu.

Jan Žižka: Desková hra

V novom roku sa do portfólia Albi pridá hra vytvorená na motívy filmu Petra Jákla, v ktorom si zahrá Michael Cain a Ben Foster. Hráči budú ako vodcovia družín cestovať po mape južných Čiech a obliehať hrady, hrať kocky či účastniť sa turnajov. Určená bude pre 1-4 hráčov od 10 rokov a jedna hra vám zaberie približne 45 minút.

ISS Vanguard
Vydajte sa na epické dobrodružstvo naprieč vesmírom (Foto: ALBI CZ)
Vydajte sa na epické dobrodružstvo naprieč vesmírom (Foto: ALBI CZ)

Ak ste sa niekedy chceli vydať do vesmíru a objavovať nové svety či bojovať s mimozemskými nepriateľmi, váš čas ešte príde. V prvej polovici roku 2023 sa môžete vydať na epické dobrodružstvo a putovať vesmírom, zatiaľ čo si vylepšujete loď a posádku. ISS Vanguard bude určená pre 1-4 hráčov od 14 rokov. Jedna hra vám zaberie približne 120 minút.

Vydavateľstvo prišlo aj s veľmi zaujímavým konceptom Albi Den DESKOVEK. Tu sa vám otvára možnosť predstaviť svoj nápad na spoločenskú alebo kartovú hru, ktorú máte možno uloženú v šuflíku. Ak sa vám podarí presvedčiť Albi, že práve vaša hra je tá pravá, čaká na vás podpis zmluvy a vydanie vašej hry. Prihlášky môžete posielať do 15. augusta na tomto odkaze.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.