Budúcnosť rodinných hier od Albi

Tento víkend sme znovu mali možnosť sledovať Albi Game Day. Tentoraz bol stream venovaný rodinným hrám a my sme sa dozvedeli, čo nové si pre nás Albi nachystalo. V článku zhrnieme, na aké hry sa môžeme v blízej budúcnosti tešiť.

Splašený kuře

Ak máte radi hru Šťastný candát, venujte pozornosť aj Splašenému kuraťu. Rovnako ako pri candátovi aj tu je princíp a cieľ hry rovnaký – zbaviť sa všetkých kariet tak, že budete plniť úlohy, ktoré vám karty určujú. Zábavná párty hra, ktorú môžete kombinovať so Šťastným candátom, je určená pre 3-6 hráčov a jedna hra zaberie niečo okolo 5 minút. Splašený kuře si už môžete kúpiť v obchodoch.

Textilné kura je nutným doplnkom do každej domácnosti (Foto: ALBI CZ)
Mariposas

Novinka od tvorkyne spoločenskej hry Na křídlech (Wingspan) nám ukáže, aké ťažké to majú motýle pri sťahovaní. Ide o jednoduchšiu hru s príjemnejšími pravidlami. Mariposas je už dostupná a môžete si ju kúpiť v obchodoch. Hra je určená pre 2-5 hráčov od 10 rokov a zahratie vám zaberie necelú hodinu.

Hra farebná ako samotné krídla motýľov (Foto: ALBI CZ)
Šampioni jablečného království a Vesmír útočí (zmena názvu)

My Little Scythe a Bossin’ Space sa s dotlačou zmenia. Premenou prejde však iba názov a hry v obchodoch nájdete po novom ako Šampioni jablečného království a Vesmír útočí

Dvojica hier bude známa pod iným menom (Foto: ALBI CZ)
TACO, ČAPKA, DORT, DÁREK, PIZZA

Oznámená bola ďalšia verzia hry TACO, KOČKA, KOZA, SÝR, PIZZA. Tentokrát budeme pri stoloch vykrikovať iné slová. Rovnako sa dočkáme nových akčných kariet a šialenejšej hrateľnosti. Hra vychádza v októbri a zabaví sa pri nej až 8 hráčov od 8 rokov.

Chystá sa ďalšia šialená kartová hra (Foto: ALBI CZ)
Railroad Ink: Obloha, Elektrina a Výstavba

Dostane sa vám aj rozšírení k Roll & Write hre Railroad Ink. Konkrétne ide o tri expanzie, ktoré vám ponúknu nový štýl hrania a zbierania bodov. Každé z rozšírení bude obsahovať štyri tematické kocky a vy budete môcť budovať aj letecké linky, demolovať trate či generátorom napájať pouličné osvetlenie. Rozšírenie bude obsahovať iba kocky, pravidlá budú dostupné k stiahnutiu na stránke vydavateľstva. Rozšírenie môžeme očakávať už toto leto.

Trojica kockových rozšírení z Kickstarteru (Foto: ALBI CZ)
Similo: Strašidlá

V poradí už šiesta verzia kartovej deduktívnej hry Similo. Tentokrát sa v hre objavia príšery a strašidlá ako Vlkolak či Banší, ktoré viete kombinovať s ktoroukoľvek Similo hrou. Similo: Strašidlá k nám prídu na Halloween tohto roka.

Vzhůru na palubu

Hra Vzhůru na palubu nám prenesie zážitok zo stolov na podlahy. Ide o hru, ktorá nemá pevné daný plán a hráči budú môcť so svojimi loďami plávať kam budú chcieť. Treba si však dať pozor na protihráčov, ktorí sa budú snažiť potopiť vašu loď svojimi delami. Hra by mala vyjsť na prelome augusta a septembra,  je určená pre 2-4 hráčov a jedno zahratie vám zaberie 15 minút.

Brázdite moria vašich podlahových krytín (Foto: ALBI CZ)
Parky

Turisti pozor. Dočkáme sa hry, v ktorej budeme spoznávať krásy národných parkov Ameriky. Vašou úlohou bude postupne prechádzať a navigovať skupinu turistov a získavať suroviny, ktoré potrebujete na návštevu iných parkov. Hra vychádza na jeseň tohto roka a zahrať si ju bude môcť 1-5 hráčov od 10 rokov. Spolu s hrou vychádza aj rozšírenie PO SETMĚNÍ, ktoré pridá ďalšie národné parky a komponenty.

Už onedlho navštívime národné parky Ameriky (Foto: ALBI CZ)
Karak: Goblin

Po úspechu rodinnej hry Karak sa na stôl dostane aj kartová hra z tohto sveta. Hráči sa znova vžijú do roly dobrodruha a pokúsia sa vyčistiť goblinie jaskyne. Hra funguje na princípe jednoduchého deckbuildingu, pri ktorom si hráči stavajú a vylepšujú svoje kartové balíčky. Dostupná by mala byť v júli, určená je pre 2-4 hráčov od 8 rokov a jedna hra vám zaberie 30 minút.

Karak sa dočká aj kartovej hry (Foto: ALBI CZ)
Karak: Sidhar, Kirima a Elspeth

Malé rozšírenie k hre Karak prináša dve nové hrateľné postavy. Hráči budú môcť využiť schopnosti alchymistu Sidhara a lovkyne Kirimy. Hráči sa môžu tešiť z návratu bojovníčky Elspeth, ktorá bola doteraz dostupná v limitovanom počte iba ako promo karta. Rozšírenie je k dispozícii od tohto víkendu.

Kozmetické rozšírenie prehĺbi zážitok z hry (Foto: ALBI CZ)
Karak: Sada figúriek k rozšíreniam

K rozšíreniam hry Karak si Albi pripravilo aj jedno kozmetické rozšírenie. Ide o sadu ôsmich figúrok postáv. Nahradiť kartónové výrezky tak budete môcť nielen z rozšírenia Karak: Sidhar, Kirima a Elspeth, ale aj z minuloročnej expanzie Karak: Regent. Figúrok by sme sa mali dočkať v októbri.

Karak 2

Podľa portálu boardgamegeek.com je Karak jednou z najlepších detských hier na svete. Po obrovskom úspechu príde pokračovanie, ktoré má ponúkať komplexnejšiu hrateľnosť. Karak 2 vychádza na Vianoce budúci rok.

Albi na oznámeniach nešetrilo a nás čakajú do konca roka nielen vyššie uvedené hry, ale aj nové logické hry zo série Mozkovna. A čo vy? Zaujala niektorá z hier aj vás? Napíšte nám do komentárov.

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.