Bláznivá kartovka TACO KOČKA KOZA SÝR PIZZA

Ked si zapamätáte názov hry, máte z polovice vyhraté. Dnes sa pozrieme na bláznivú kartovú hru TACO KOČKA KOZA SÝR PIZZA, po ktorej vás nebude bolieť hlava, ale ruky. 

Hra pozostáva z balíčku kariet ôsmych druhov. Základné karty obsahujú obrázky TACO, MAČKU, KOZU, SYR a PIZZU. Špeciálne karty majú na sebe ilustrácie SVIŠŤA, NARVALA a GORILY. Vyberte odpovedajúci počet kariet na hráčov, poriadne zamiešajte a každému hráčovi rozdajte rovnaký počet kariet.

Päť typov základných kariet sa postará o zábavu (Foto: PoP-Cult Magazín)

Priebeh hry spočíva vo vykladaní kariet. Hráči sa striedajú a vyhodia po jednej karte na stred stola, pričom musia postupne odriekavať slová TACO, MAČKA, KOZA, SYR, PIZZA.

Príklad hry troch hráčov: Prvý hráč vyhodí kartu a povie: TACO. Druhý hráč vyhodí kartu a pokračuje: MAČKA. Tretí hráč vyloží kartu a povie: KOZA. Po ňom je na rade zase prvý hráč, ktorý vyloží kartu a pokračuje: SYR. 

Hlavné je nepomýliť sa (Foto: PoP-Cult Magazín)

Postupne sa hráči zbavujú kariet z ruky a z nich sa na stole tvorí kôpka. V momente ako sa vyloží karta, ktorá sa zhoduje so slovom, ktoré hráč práve povedal, musia všetci položiť ruku na kôpku pred nimi. Posledný, ktorý tak urobí (alebo ruku položiť nestihne), si kôpku berie do svojho balíčka.

Príklad: Hráč č. 2 vyhodil kartu a v odriekavaní skončil pri slove MAČKA. Ak je na karte znázornená mačka, musia všetci hráči rýchlo položiť ruku na kôpku pred nimi. 

Špeciálne karty sú na obzvláštnenie hrania. Pri ich vložení sa odriekavanie zastaví a každý hráč musí hneď rýchlo položiť ruku na kôpku. Má to však jeden háčik. Ak je vyložená GORILA, všetci hráči sa musia najprv pobúchať po hrudi. Ak je vyložený NARVAL, každý z hráčov musí rukami vytvoriť nad hlavou roh (tliesknuť nad hlavou). A ak je vyložený SVIŠŤ, každý z hráčov musí najprv pobúchať po stole. Hru prehrá ten, ktorému na ruke ostanú všetky karty.

Narval, svišt a gorila zamiešajú karty (Foto: PoP-Cult Magazín)

Musím povedať, že párty hry som hral len veľmi máličko. Táto ich však pre mňa posunula na nový level. Kombinovanie rýchlosti, postrehu a rozmýšľania, či sa mám pobúchať po hrudi alebo urobiť roh, vyústilo do toho, že som sa v rýchlosti sa pre istotu pobúchal po hlave. Hra je veľmi skladná a prenosná, škatuľka sa vám vojde do kabelky, príručnej batožiny či malého vaku, keď pôjdete na výlet k moru alebo do prírody. Magnetický uzáver vám zaručí, že sa hrá neotvorí a nerozsype po taške. Máloktorá párty hra má dokázala zabaviť natoľko, že som ju chcel zahrať znovu. Hre TACO KOČKA KOZA SÝR PIZZA sa to podarilo úplne dokonale.

Skladné balenie je vhodné aj na cesty (Foto: PoP-Cult Magazín)
Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.