168 hodín vo svete filmov seriálov spoločenských hier a videohier #36

Po týždni sme tu zas s článkom, v ktorom nájdete súhrn informácií, ktoré sa stihli stať. 

Filmy a seriály
 • Deviata inkarnácia Doctora sa vráti! Christopher Eccleston sa na twitteri pochválil fotkou so scenárom k audio dobrodružstvám Doctor Who s podnázvom Sphere of Freedom. Pre mnohých fanúšikov práve Eccleston predstavuje vstup do Doctor Who univerza. Na jeho ikonické “Fantastic!” si počkáme do mája budúceho roka.
 • Do nadchádzajúceho filmu Dungeons & Dragons, ktorého by sme sa mali dočkať v roku 2022, začínajú pribúdať mená. Najnovšie sa hovorí, že cast obohatí Chris Pine, známy z filmov ako Star Trek či Wonder Woman.
 • Do kín a HBO MAX sa 16. apríla dostane film Mortal Kombat. Film je založený na rovnomennej brutálnej bojovej hre, známej najmä pre jej krvavosť.
 • Netflix má nové intro. Pôvodná zvučka pri prihlásení ostane nezmenená, avšak Netflix potrebovali kinosálovú verziu. Spoločnosť požiadala skladateľa Hansa Zimmera, aby pripravil dlhšie intro k ich filmom, ktoré by sa hodilo aj do kina.

 • V pondelok sa spustilo natáčanie ôsmej série komediálneho seriálu Brooklyn Nine-Nine. Informoval tak herec Terry Crews, ktorý na instagram pridal fotky z natáčania.
Videohry
 • Vydanie Cyberpunk 2077 kopíruje vydanie AC Unity či Fallout 76. Obrovské množstvo bugov, nedokonalosti a padanie hry už adresovala spoločnosť CD PROJEKT RED s tým, že ak sa vám hra nepáči, máte ich žiadať o vrátenie peňazí. Hru dokonca stiahli z PS Store s tým, že sa ju najprv budu snažiť opraviť a až potom ju fanúšikom poskytnúť nanovo. Hráči, ktorí hru vlastnia, samozrejme neprídu o patche a podporu na PS4, ktoré majú pribúdať.
 • Epic Games Store rozdáva hry. Od 17.12 nám každý deň ponúkajú hry, ktoré si cez sviatky môžeme zahrať zadarmo.
 • Assassin’s Creed Valhalla nám pomáha sláviť sviatky. V hre sa objavil časovo limitovaný event, v ktorom oslavujete Yule festival. Prechádzajte sa okolo vatry, pite medovinu a zažite vikingské vianočné sviatky.
Oslávte vikingské Vianoce (Foto: videogamer.com)
Oslávte vikingské Vianoce (Foto: videogamer.com)
Spoločenské hry
 • Vydavateľstvo Albi nám pred sviatkami prinieslo malý darček. Je ním nový variant hry Divočina, ktorý je možné hrať v dvoch hráčoch. Pravidlá nájdete v e-shope albi.cz.
 • Portal Games nám rovnako ponúkajú fanúšikovský scenár ku kooperatívnej hre Robinson Crusoe. Cieľom je opraviť Santovi sane a dostať sa do vianočnej nálady. Scenár vo formáte PDF si môžete stiahnuť na tomto odkaze.
Vianočný scenár ku kooperatívnej hre vás naladí na blížiace sa sviatky (Foto: FB / Portal Publishing)
Vianočný scenár ku kooperatívnej hre vás naladí na blížiace sa sviatky (Foto: FB / Portal Publishing)
 • Hrali ste niekedy Karak? Úspešná česká hra, ktorá sú získala obľubu u mnohých (aj začínajúcich) hráčov, dostala rozšírenie. Pred koncom roka nám Albi ponúka k objednaniu sadu šiestich figúrok hrdinov.

Na záver máme ešte zopár smutných správ. Tento týždeň sme sa rozlúčili s viacerými, umelcami. Medzi nimi slovenský herec Štefan Kožka, český spisovateľ fantasy Jaroslav Mostecký, americký komiksový kreslič Charles Kibby a predstaviteľ postavy Bobba Fett, v originálnej trilógii STAR Wars, Jeremy Bulloch. Rodine a pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.