168 hodín vo svete filmov seriálov, spoločenských hier a videohier #33

Po týždni sme tu opäť s článkom, v ktorom nájdete súhrn popkultúrnych informácií uplynulého týždňa.

Filmy a seriály
 • Dráma Queen’s Gambit boduje. Počas prvých 28 dní si seriál pozrelo viac ako 60 miliónov ľudí. Netflix uviedol, že sa Queen’s Gambit umiestnil v top 10 v 93 krajinách a na 1. mieste v 63 krajinách. Vďaka seriálu sa 37 rokov po vydaní dostal medzi bestsellery aj rovnomenný román, ktorý slúžil ako predloha. Vyhľadávanie “ako hrať šach” sa zdvojnásobilo a predaj a vyhľadávanie šachových setov sa na eBayi zvýšil o 250 %.
 • Štúdio Warner Bros. oficiálne potvrdili informáciu o obsadení Gelerta Grindelwalda. V ďalšom filme si mocného čarodejníka naozaj zahrá Mads Mikkelsen.
 • Koncom týždňa nás opustila ďalšia filmová osobnosť. Herec Dave Prowse, ktorý sa ukrýval pod zbrojou Dartha Vadera v pôvodnej trilógii, sa v sobotu spojil so Silou.
 • V nedeľu sa práva na postavu Daredevila vrátili do Marvelu.
Charlie Cox a jeho alter ego Daredevil (Foto: filmdaily.co)
Charlie Cox a jeho alter ego Daredevil (Foto: filmdaily.co)
Videohry
 • Minihra Orlog, ktorá sa objavila v novom titule Assassin’s Creed Valhalla, sa budúci rok dočká svojej fyzickej podoby.
 • HBO si oficiálne objednalo seriál na námety úspešnej videohry The Last of Us.
 • Už len do 1. decembra máte možnosť hlasovať za vaše obľúbené hry na nominácie Steam Awards. Rovnako do začiatku decembra na Steame prebieha jesenný výpredaj videohier.
 • Tento týždeň sa oceňovali videohry zlatým joystickom (Golden Joystick Awards). Najlepšiu hru roka získalo pokračovanie exkluzívnej hry pre PS4, The Last of Us Part II. Najočakávanejšou hrou roka je God of War: Ragnarok.
Ellie počas hry vytiahla gitaru (Foto: techradar.com)
Ellie počas hry vytiahla gitaru (Foto: techradar.com)
 • K predobjednávke hry Cyberpunk 2077 na Steame dostanete krátky príbeh 2AM – She Calls, ktorý hovorí o nebezpečenstvách Night City z pohľadu ex-policajta. Príbeh napísal Tomasz Marchewka, ktorý vytvoril aj príbeh celej hry. Zatiaľ nie je známe, či sa minipríbehu dočkajú aj konzolový hráči, keďže podľa predošlých vyjadrení by nemal byť o obsah ukrátený nikto a nemal byť ponúknutý exkluzívny obsah pre rôzne platformy.
Spoločenské hry
 • Do úspešnej kartovej hry Magic the Gathering sa dostanú obrazy Boba Rossa. Maliar je známy svojim inštruktážnym TV programom Joy Of Painting, vďaka ktorému sa stal popkultúrnou postavou. Jeho obrazy budú na tzv. “LAND” kartách v novom sete Secret Lair.
Land karty budu v novom sete obsahovať maľby Boba Rossa (Foto: nerdist.com)
Land karty budú v novom sete obsahovať maľby Boba Rossa (Foto: nerdist.com)
 • Vedomostná spoločenská hra FAUNA sa po rokoch dočkala dotlače. V tejto hre nemusíte vedieť konkrétne fakty a informácie o zvieracej ríši, stačí si tipnúť čo najbližšie.
 • Na sklad sa dostala nová hra z dielne Albi – Sejmi jednorožce. V nej máte za úlohu loviť jednorožcov a podkopávať nohy svojim protihráčom.
Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.