168 hodín #92

Za nami je prvý marcový týždeň. Čo všetko sa udialo vo svete popkultúry?

Filmy a seriály
 • Keanu Reeves bude novým Batmanom. Pred tým ako začnete skákať od radosti či páliť jeho fotky, vám povieme, že Batmana bude hrať v novom filme DC League of Super-Pets. Animovaného filmu o superhrdinských zvieratkách by sme sa mali koncom mája.
 • Tento týždeň sa konala svetová premiéra filmu The Batman, v ktorom stvárnil hlavnú postavu Robert Pattinson. Režisér Matt Reeves sa pre zahraničné denníky vyjadril, že kvôli uchovaniu spoilerov sa natočili fake scény s Barrym Keoghanom. Film si v prvé dni vyslúžil veľmi pozitívne ohlasy.

 • Americká televízia ABC sa vyhráža Academy Awards, že ak neskrátia vysielanie o osem kategórií, vysielanie Oscarov zrušia. ABC sa tak pravdepodobne rozhodlo pre veľmi nízke minuloročné štatistiky sledovanosti a snaží sa divákov pritiahnuť v kratšej dobe. Vysielanie a odovzdávanie cien sa má konať 27. marca naživo, no televízia sa snaží zabezpečiť, aby práve týchto osem kategórií bolo vopred nahratých. ABC má zmluvu s Academy Awards až do roku 2028.
 • V produkcii je nový film Alien 5, ktorý má produkovať Ridley Scott. Ten režíroval originálny film Alien v roku 1979 a prequely Prometheus (2012) a Covenant (2017). Zatiaľ nie sú dosstupné ďalšie informácie.
 • Film Avatar 2 vás – podľa slov 20th Century Fox – zhodí zo stoličky. Je to už 13 rokov od prvého filmu (2009), v ktorom bývalý vojak Sam Worthington zachraňuje planétu pred obrovskou ťažbou minerálov a jej následným zničením. Avatar 2 by mal byť v kinách 16. decembra a nasledovať by mal Avatar 3, ktorý má dátum premiéry stanovený na 20. december 2024. Plán je však taký, že ak budú filmy Avatar 2 a Avatar 3 úspešné, vytvoria sa ďalšie dva filmy s pokračovaním.
 •  Legendárny herec Mitchell Ryan, ktorého môžeme poznať z filmov ako Smrtonostná zbraň, Thunder Road, Dark Shadows či sitkomu Drama a Greg, nás 4. marca vo veku 88 rokov navždy opustil. Podľa zahraničných zdrojov malo byť príčinou smrti zlyhanie srdca. Rodine a pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
Videohry
 • Elden Ring v druhý víkend od vydania hralo v jeden moment viac ako 950 000 hráčov na celom svete. Týmto číslom sa hra umiestnila na šiestej priečke tejto štatistiky.
 • Activision Blizzard a Epic Games Store sa po vzore Microsoftu, CD Projekt a Electronic Arts pridávaju k banu pre ruských užívateľov. Tí si cez tieto portály a obchody v súčasnej situácii nebudú môcť kupovať ich produkty.
 • Ubisoft posúva dátum vydania ich novej RTS hry The Settlers. Hra sa mala pôvodne dostať na trh už v roku 2019, neskôr v roku 2020 kedy bolo stanovené vydanie na 17. marec 2022. Dátum sa však posúva z dôvodu closed-beta feedbackov od testerov. Zatiaľ nebol ohlásený žiadny nový dátum.
 • Do Fortnite sa dostane ďalšia ikonická postava popkultúry. Ide o Ezia z hier Assassin’s Creed. Na twitteri uverejnili obrázky datamineri a správy neskôr potvrdil aj profil Fortnite News.
Do Fortnite prichádza ďalšia legenda (Foto: nintendolife.com)
Do Fortnite prichádza ďalšia legenda (Foto: nintendolife.com)
 • Štúdio zodpovedné za hru World of Tanks “vyrazilo” kreatívneho riaditeľa. Sergej Burkatovskiy na sociálnych sieťach otvorene vyjadroval podporu ruskej invázii v Ukrajine. Štúdio Wargaming sa pre zahraničné média vyjadrilo, že jeho názory sú vo veľkom rozpore s názormi a stanoviskami štúdia a preto ďalej nebola možná ich spolupráca.
 • Trilógia GTA sa zapísala do pamätí hráčov ako remaster s veľmi zlým štartom. Tento týždeň však dostala veľký patch, v ktorom sa autori zamerali na textúry a stabilitu hry. Celý zoznam opravených bugov nájdete na tomto odkaze.
Spoločenské hry
 • Vydavateľstsvo MINDOK pripravuje spoločenskú hru EARTH. Ide o hru s mechanikou engine buildingu, v ktorej si vytvárate vlastný ostrov. Tá by mala byť dostupná začiatkom budúceho roka.
 • Fox in the Box hlási, že hra 18CZ: Počátek železnice v českých zemích je oficiálne vypredaná. Dotlač sa nechystá, preto ak chcete jedinú lokalizovanú hru zo série 18XX, odporúčame sa čo najskôr popozerať po obchodoch s hrami.

 • Česká stránka so spoločenskými hrami – Zatrolené hry – sa spojila s vydavateľstvami a vytvorila charitatívnu aukciu na pomoc pre Ukrajinu. Aukcie sa pomaly končia, ich plný zoznam a informácie nájdete na tomto odkaze.
 • Tento týždeň by sa do obchodov mala dostať nová spoločenská hra od REXhry – TOP10. Ide o rýchlu párty hru pre 4 až 9 hráčov, pričom všetci hráči vymýšľajú odpovede na zadanú tému.
 • Vydavateľstvo MINDOK na facebooku uverejnilo obrázky návrhu českej škatule hry Nemesis: Lockdown. Spolu s hrou vychádza aj rozšírenie Chytridi a doplňky. Ide o stretch goal box, v ktorom nájdete nové karty, príšery a doplnky k základnej hre.

To je na tento týždeň všetko. Ak sme na niečo zabudli, neváhajte nám napísať do komentárov. Vidíme sa o týždeň.

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.