168 hodín #90

Druhý februárový týždeň priniesol ďalšiu nálož noviniek, ktorú si zhrnieme v tomto článku. Toto všetko sa stalo v období od 7. do 13. februára.

Filmy a seriály
 • Tento týždeň bol uverejnený prvý plagát k spinoff sérii Star Wars: Obi-Wan Kenobi. Vidíme na ňom Rytiera Jedi, ktorý kráča po púšti pravdepodobne na planéte Tatooine. Seriál by sa mal dostať na Disney+ už 25. mája tento rok.
 • Herec Anthony Ramos, ktorého môžeme poznať z filmu Transformers: Rise of the Beast podpísal zmluvu so štúdiom Marvel. Objaviť sa má v seriáli Ironheart, no zatiaľ nie je známe, v akej role ho uvidíme.
 • Jodie Whittaker, predstaviteľka 14. inkarnácie Doctora v seriáli Doctor Who, čaká svoje druhé dieťa. Gratulujeme a prajeme veľa zdravia.
 • Legendárny skladateľ John Williams oslávil tento týždeň svoje 90. narodeniny. Jeho diela môžeme počuť vo filmovej sérii Star Wars, Indiana Jones, Jurský Park, Schindlerov zoznam či v ságe Harry Potter. Prajeme všetko najlepšie a ešte mnoho ikonických skladieb k filmom, seriálom.

 • Temuera Morrison, predstaviteľ postavy Bobba Fett, sa pre zahraničné médiá vyjadril, že by bol rád, ak by v ďalšej sérii Book of Bobba Fett mal vyhľadať Majstra Jedi, Mace Windu. Šlo by o pomstu za smrť jeho otca Janga Fetta, ktorého Mace Windu zabil na planéte Geonosis v druhom Star Wars filme.
 • V sobotu 12. februára nás opustila ďalšia filmová legenda. Ivan Reitman, slovensko – kanadský režisér, zomrel vo veku 75 rokov. Počas svojho života režíroval mnoho známych filmov ako Ghostbusters, Dvojičky, Junior či Policajt zo škôlky. Rodine a pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
Videohry
 • Rockstar Games oznámili, že marci vyjde hra GTA V Online na PS5. Hráči s predplatným PlayStation Plus si ju budú môcť stiahnuť zadarmo spolus inými videohrami z marcovej ponuky. GTA V Online však bude zadarmo dostupné tri mesiace.
 • Po internete kolujú informácie, že Ubisoft Quebec pripravuje ďalšiu Assassin’s Creed hru s názvom Infinity, ktorá by mala vyjsť v roku 2024. Zároveň majú pracovať na ďalších dvoch AC projektoch a jednom nezávislom titule. Aby toho nebolo málo, pripravujú vraj remaster / remake prvej hry zo série Assassin’s Creed. Tieto informácie nie sú potvrdené.
 • Spoločnosť Sucker Punch tento týždeň vydala update k hre Ghost of Tsushima. Viacmenej ide len o jednu svätyňu po prejdení ktorej získate špeciálny oblek inšpirovaný Aloy z hry Horizon Zero Dawn. Tá vychádza už 18. februára. Zároveň sa k rovnakej iniciatíve pridalo aj štúdio Sumo Digital a do svojej hry Sackboy pridali skiny postáv inšpirované Aloy a Sylensom.
Do vydania hry Horizon Forbidden West si aj ostatné štúdiá krátia čas vymýšľaním kostýmov pre svoje postavy (Foto: FB / Guerrilla Games)
Do vydania hry Horizon Forbidden West si aj ostatné štúdiá krátia čas vymýšľaním kostýmov pre svoje postavy (Foto: FB / Guerrilla Games)
 • SONY začína testovať novú systémovú aktualizáciu pre PS5. Ide o zmeny v skupinových chatoch, ktoré si budete môcť uzamknúť, nové funkcie ako filtrovanie hier podľa žánrov a zobrazenie viacerých hier na domovskej obrazovke.
 • Neil Druckmann, co-riaditeľ štúdia Naughty Dog potvrdil, že pracujú na ďalších troch hrách. Samotné štúdio zatiaľ nevypustilo informáciu o tom aké hry môžeme čakať. Momentálne spolupracujú aj na filme Uncharted a seriáli The Last Of Us.
Spoločenské hry
 • REXhry nás tento týždeň ubezpečili, že hra Mage Knight: Ultimátní edice by mala byť niekedy budúci týždeň vytlačená. Do našich obchodov by podľa nich hra mohla doraziť niekedy v máji, prípadne v júni.
 • V strede týždňa vyšla hra Jabbův palác. Ide o nový variant hry Milostný dopis, ktorý je zasadený do sveta Star Wars.
 • Cesty osudu (Destinies) od REXhry by mali na ich sklady prísť začiatkom apríla. Oznámilo tak vydavateľstvo na svojom facebooku.
Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.