168 hodín #79

Ubehlo ďalších 168 hodín a my sme tu so súhrnom uplynulého týždňa.

Filmy a seriály
 • Premiéra ďalšieho filmu o profesorovi archeológie sa odkladá. Film Indiana Jones 5 má stanovený nový dátum premiéry až na 30.6.2023
 • V stredu sme sa konečne dočkali premiéry filmu Duna. Stihli ste zájsť do kina?
 • Alec Baldwin počas nakrúcania filmu Rust zastrelil kameramanku. Baldwin mal podľa informácií vystreliť z rekvizity zbrane a zasiahnuť 42 ročnú kameramanku a 48 ročného režiséra. Kameramanka Halyna Hutchins po prevoze do nemocnice zraneniam podľahla. Počas týždňa sa zistilo, že zbraň mala mať jeden ostrý náboj, ktorý sa nevybral. Kvôli tejto smrteľnej nehode sa spustila vlna kritiky na používanie reálnych zbraní na setoch pri nakrúcaní. Celú vec stále prešetruje polícia.
 • Hayden Christensen sa vráti do Star Wars ako Anakin Skywalker. Prísť má do samostatného seriálu o Ahsoke Tano, Anakinovej žiačke. Obaja, Hayden aj predstaviteľka Ahsoky Rosario Dawson, to potvrdili na svojich sociálnych sieťach.
Anakin sa vráti na obrazovky (Foto: screenrant.com)
Anakin sa vráti na obrazovky (Foto: screenrant.com)
 • Začala sa produkcia druhej série seriálu Good Omens. Informáciu zverejnil aj autor knihy Neil Gaiman. Tá sa má venovať proroctvám Čarodejnice Agnes Inštrumentovej a v hlavných úlohách bude pokračovať duo David Tennant a Michael Sheen (Crowley a Azirafal).
Videohry
 • Videohra God of War príde na platformu PC už začiatkom budúceho roka. Pripravte si svoje zostavy, pretože 14. januára pocítite severský chlad.
 • Spoločnosť CD PROJEKT RED oznámila, že next-gen updaty na ich hry budú dostupné až v roku 2022. Ide o hru Cyberpunk 2077, ktorej sa majú venovať v prvom kvartáli budúceho roka a hru Zaklínač: Divoký Hon, ktorému venujú druhý kvartál.
 • Štúdio The Molasses Flood sa pridáva k CD Project Group. Pracovať má v úzkej kooperácii na ambicióznom projekte z ich už existujúceho univerza. Viac informácií zatiaľ nie je známych.
 • V hre New World sa objavil bug, ktorý vám dovoľuje duplikovať vaše peniaze. Amazon však hráčom, ktorí využili tento bug, dá ban, pretože využívanie takýchto chýb v kóde je proti pravidlám, ktoré si určite všetci hráči pozorne prečítali.
 • Spoločnosť Razer, ktorá je známa najmä výrobou hernej elektroniky, sa spojila s výrobcom hodiniek. Nejde však iba o ďalšiu možnosť zárobku, nakoľko sa Razer touto kolaboráciou snaží upozorniť na znečisťovanie prostredia. V minulosti sa spoločnosť Razer jasne postavila za ochranu oceánov svojim ClearBotom. Spoločnosť sa tak dlhodobejšie zaujíma o čistotu našej prírody svojou iniciatívou Razer Green Fund.
Razer prekvapil novou spoluprácou (Foto: razer.com)
Razer prekvapil novou spoluprácou (Foto: razer.com)
 • Hra Farming Simulator 22 vo svojom novom traileri predstavila aj včelárstvo. Môžete sa tak starať o svoje včelíny a včely a v neposlednom rade aj predávať med. Včelíny majú dokonca zlepšiť aj úroveň vašej farmy. Hra vychádza už 22. novembra.  
Spoločenské hry
 • Vydavateľstvo Fox in the Box bude prekladať hru Messina 1347. Vyjsť by mala už budúci rok.
 • Hra Boj o Bradavice: Obrana proti černé magii je na lodi a smeruje k nám. Vydavateľstvo REXhry predpokladá, že by hra mohla prísť ešte pred Vianocami.
 • MINDOK hlási, že im na sklad opäť dorazila hra Ztracený ostrov Arnak. Vo vybraných obchodoch má byť dispozícii aj promo karta. Opýtajte sa na ňu predajcu.
 • Na Kickstarteri sa objavil projekt spoločenskej hry Lords of Ragnarok. Ide o hru od Awaken Realms s podobným princípom ako Lords of Hellas. Táto je však zasadená do severskej tematiky.
Prichádzajú páni Ragnaroku (Foto: brettspiel-news.de)
Prichádzajú páni Ragnaroku (Foto: brettspiel-news.de)
 • Blackfire oznámilo preklad hry Rallyman GT. Hra by mala vyjsť budúci rok.
 • Začiatkom novembra pribudne na Kickstarteri nová kampaň k spoločenskej hre. Ide o projekt založený na úspešnej značke The Elder Scrolls: SKYRIM.

Ak ste v Prešove, alebo sa cez tento víkend v Prešove budete nachádzať, nezabudnite navštíviť našu Halloweensku akciu v čajovni Abarat alebo v kníhkaviarni Libresso, počas ktorej budete mať za úlohu vyšetriť vraždu šerifa. Každý kto príde v kostýme dostane tematickú odmenu.

To je nateraz všetko. Ak sme na niečo zabudli, dajte nám vedieť v komentároch. Vidíme sa o týždeň.

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.