168 Hodín

168 hodín #71

Další týždeň, na popkultúru rovnako plodný ako minulý, je za nami a my môžeme rekapitulovať.

Filmy a seriály
 • Hneď v úvode týždňa sme mali možnosť zhliadnuť nový anime film o zaklínačoch. Ako si Netflix poradil s príbehom a postavami sa môžete dočítať aj v našom článku.
 • Premiéry sa dočkal aj film Reminiscence od režisérky Lisy Joy. Zatiaľ sú na snímku pozitívne ohlasy.
 • Režisér Robert Rodriguez, ktorý režíroval film Alita, dúfa, že bude môcť vytvoriť aj sequel. Momentálne pracuje na filmoch a seriáloch pre Netflix a Disney a verí, že po nedávnej akvizícii štúdia Fox sa štúdio rozhodne aj pre ďalší Alita projekt.
 • Internetom koluje zvesť, že sa v chystanom seriáli The Book of Bobba Fett má objaviť hraný bounty hunter Cad Bane. Toho môžeme poznať najmä zo seriálu Clone Wars z roku 2008 s jeho ikonickým veľkým klobúkom a nezameniteľným hlasom. Zatiaľ táto informácia nebola potvrdená a musíme si počkať na oficiálne vyjadrenie a ďalšie informácie
Možno sa dočkáme live action spracovania mentora najznámejšieho lovca odmien (Foto: gamerevolution.com)
Možno sa dočkáme live action spracovania mentora najznámejšieho lovca odmien (Foto: gamerevolution.com)
 • Lon Landau, producent značky Avatar, oznámil, že skladby k ďalším filmom a dielam Avatar bude komponovať Simon Franglen, ktorý pracoval aj s Jamesom Hornerom – originálnym skladateľom oficiálneho soundtracku pre film Avatar.
 • Herci Chris Evans a Scarlett Johansson sa znova spájajú vo filme. Tentokrát však nejde o superhrdinský, ale romantický akčný film, ktorý je zatiaľ porovnávaný s filmom Jungle Cruise. Film bude vznikať pod taktovkou Apple a zatiaľ poznáme iba názov – Ghosted. 
Videohry
 • Guerilla Games presúva vydanie hry Horizon Forbidden West. Z predošlého dátumu, ktorý bol stanovený na obdobie pred Vianocami, sa hrá presúva na 18. február budúci rok.
 • Hra Age of Empires, ktorá má vyjsť tento október má obsahovať viac ako 3 hodiny dokumentárnych videí. Zároveň majú v hre figurovať odblokovateľné videá, ktoré si budete môcť neskôr zhliadnuť. Všetky videá hovoria o historických zbraniach, type vládnutia či miestach a bitkách.
 • Nová hra LEGO Star Wars: The Skywalker Saga má nový dátum vydania. Príbehov z preďalekej galaxie sa dočkáme na jar v roku 2022. S dátumom bol zverejnený aj nový trailer.

 

Spoločenské hry
 • REXhry na svojom facebooku upokojili fanúšikov, ktorí sa neustále pýtali na proces lokalizácie hry Duchové ostrova (Spirit Island). Hra vzniká v kooperácii s vydavateľstvom Fox in the Box, ktorí tento týždeň potvrdili tlačové dáta a hra sa tak pustila do fázy produkcie. Dátum vydania nám tak upresnia neskôr.
 • MINDOK pripravuje hru Wonder Book. Ide o kooperatívnu hru pre štyroch hráčov, v ktorej sa vžijete do roly dobrodruha, ktorý vošiel do čarovnej knihy. V nej máte za úlohu pomôcť dobrým drakom bojovať proti ich nepriateľom – temným dračím bojovníkom. Hra bude obsahovať šesť hrateľných príbehov.
 • REXhry oznámili, že rozšírenie k spoločenskej hre Boj o Bradavice by malo byť hotové v druhej polovici septembra. Zatiaľ nevieme kedy presne sa rozšírenie dostane do obchodov.
Obludné obludárium bude ešte pred Vianocami (Foto: FB / REXhry)
Obludné obludárium bude ešte pred Vianocami (Foto: FB / REXhry)

To je z tohto týždňa všetko, no ak sme na niečo zabudli, napíšte nám do komentárov. Všetkým školákom a školopovinným osobám želáme úspešný štart do ďalšieho ročníka. Vidíme sa o týždeň.

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

CLOSE
CLOSE