168 hodín #63

Tento skrátený týždeň začneme novinkami, ktoré sa stali za posledných 168 hodín. Čo všetko sme sa dozvedeli a na aké projekty sa môžeme tešiť?

Filmy a seriály
 • Neil Gaiman nás počas týždňa prekvapil novinkou o chystanej druhej sérii seriálu Good Omens (Dobré znamenia). Zatiaľ nie je známe, akým smerom sa druhá séria bude uberať ani kedy môžeme sériu očakávať.
 • Filmový klobúk Indiana Jonesa sa vydražil za 300 00 dolárov. Klobúk mal na hlave Harrison Ford počas natáčania filmu Chrám skazy (Temple of Doom).
 • Úspech seriálu Loki je silným popkultúrnym výkrikom. Najnovšie sa v seriáli Simpsonovci objaví práve obľúbený severský boh. The Simpsons: The Good, The Bart and The Loki by mal premiérovať budúcu stredu.
 • Rob Zombie sa momentálne naháňa za lokáciami, na ktorých by mohol natočiť adaptáciu klasického hororového seriálu zo 60-tych rokov. The Munsters má na plátna kín priniesť klasické príšery. Zatiaľ nie je známy dátum premiéry.
 • Brie Larson sa na svojom YouTube kanáli vyjadrila, že ho momentálne nechá trochu oddýchnuť a bude sa venovať natáčaniu. Všetko naznačuje tomu, že sa produkcia Captain Marvel posúva dopredu a onedlho bude opäť Larson na sete v ikonickom kostýme superhrdinky.
 • Režisér Chris McKay sa popri rozhovore o filme Tomorrow War pre zahraničné denníky vyjadril aj k filmu Nightwing. Aj keď sa od roku 2017 o projekte nerozprávalo, McKay film chce zrealizovať a pripravený má aj nápad na scenár, ktorý by podľa všetkého mal byť o vzore otec-syn a pomsta. Zatiaľ však nevieme v akom štádiu sa projekt nachádza,
 • Patty Jenkins má podľa jej slov v projekte Star Wars: Rogue Squadron kreatívnu slobodu. Z vyjadrení pre zahraničné denníky vieme, že na filme pracuje a stále sa radí s vedúcimi projektu – dokonca by filmy mali byť nastavené tak, aby Lucasfilm dohliadal na konzistentnosť univerza. Filmu by sme sa mali dočkať koncom roka 2023.
V roku 2023 si pripravíme si helmy a sadneme do kokpitu stíhačky X-Wing (Foto: starwars.fandom.com)
V roku 2023 si pripravíme helmy a sadneme do kokpitu stíhačky X-Wing (Foto: starwars.fandom.com)
Videohry
 • Director’s Cut neobíde ani hru Ghost of Thushima. Tá má byť obohatená o verziu na PS5 spolu s haptickou odozvou na ovládače DualSense, nové zbrane, brnenie a príbehovú líniu na ostrove Iki. Tento upgrade má prísť už 20. augusta.
 • Humble Bundle sa chystá na zmenu v platobných možnostiach. Bežne ste na Humble Bundle mohli zvoliť sumy, ktoré pôjdu dizajnérom, portálu a charite. Od polovice júla si bude portál za sprostredkovanie predaja brať províziu medzi 15-30 %. Ostatný výber bude stále flexibilný.
 • The Witcher: Monster Slayer (mobilná AR hra) bude dostupná na Google Play od 21. júla. Loviť budete môcť ikonické monštrá z hier či plniť úlohy a stretávať herné postavy priamo vo vašom smartfóne.
V druhej polovici júla bude zaklínač stále po ruke (Foto: techadvisor.com)
V druhej polovici júla bude zaklínač stále po ruke (Foto: techadvisor.com)
Spoločenské hry
 • Czech Games Edition potvrdili, že sa dočkáme rozšírenia k hre Ztracený ostrov Arnak. Vydavateľstvo MINDOK neskôr objasnilo, že rozšírenie by mohlo prísť na Vianoce.
 • Vydavateľstvo REXhry na svojej Facebookovej stránke uverejnilo fotografiu, ktorá porovnáva verzie kariet v starej a chystanej novej verzii hry Galaxy Trucker.
Nová verzia hry prinesie aj zmenu vizuálu (Foto: FB / REXhry)
Nová verzia hry prinesie aj zmenu vizuálu (Foto: FB / REXhry)
 • Vydavateľstvo TLAMA Games začiatkom mesiaca oznámilo naskladnenie dotlače hry Arboretum. Vyzerá to však tak, že sa znovu rýchlo rozpredá, takže dlho neváhajte.

Snáď je to z minulotýždňových noviniek všetko. Ak sme na niečo zabudli, napíšte nám do komentárov.

Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.