168 hodín #58

Ďalší týždeň je za nami a svetom obletelo množstvo informácií o filmoch či hrách. Pozrime sa čo prinieslo uplynulé obdobie.

Filmy a seriály
 • Netflix oznámil kompletné obsadenie k seriálovej adaptácii príbehov DC Comics – Sandman. V tomto snovom seriáli budeme môcť vidieť a počuť hercov ako Jenna Coleman (Doctor Who), David Thewlis (Harry Potter), Gwendoline Christie (Game of Thrones) či Patton Oswalt (MODOK). Dátum premiéry zatiaľ nebol stanovený.
 • Todd Phillips údajne začal pracovať na scenári k druhému filmu Joker. Informácia však doteraz nebola  štúdiom potvrdená.
 • Spoločnosť Amazon sa chystá na ďalší útok do filmového priemyslu. Podľa posledných informácií sa chystá odkúpiť štúdio MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) za 8,45 miliardy eur. Akvizíciou štúdia, ktoré bolo založené v roku 1924, by si spoločnosť výrazne pomohla obsahom pre svoju vlastnú streamovaciu službu Amazon Prime.
 • Fanúšikovia rozdúchavajú staré plamene. Momentálne znovu rozbiehajú internetovú hashtag kampaň #MAKESOLO2HAPPEN. Apelujú na spoločnosť Disney, aby vyrobila pokračovanie Star Wars spin-off príbehu o vesmírnom pašerákovi Han Solovi. Je otázne ako spoločnosť odpovie na toto volanie, nakoľko si film vyslúžil veľmi zmiešanú kritiku.
Uvidíme v kinách ďalší príbeh vesmírneho pašeráka? (Foto: csfd.cz)
Uvidíme v kinách ďalší príbeh vesmírneho pašeráka? (Foto: csfd.cz)
 • Svetom obletela smutná správa. Herec Samuel E. Wright, ktorého môžeme poznať ako hlas Sebastiana v rozprávke Malá Morská Víla, v stredu večer zomrel vo veku 74 rokov. Rodine a pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
Videohry
 • Modderi objavili v hrách Mass Effect audio súbory, ktoré poukazujú na možnosť naviazať v hre vzťah s osobou rovnakého pohlavia. Pre zahraničné médiá sa vyjadril bývalý animátor pre BioWare, Jonathan Cooper, že tieto animácie aj boli vytvorené, avšak nebolo im umožnené dostať sa do hry. Dôvodom malo byť to, že publikum na túto možnosť nie je pripravené.
 • Vo štvrtok sme mohli vďaka State of Play vidieť ukážku gameplay videa pripravovanej hry Horizon Zero Dawn: Forbidden West. Vývojári nám predstavili nové nepriateľské stroje, štýly boja či rôzne miesta. Po State of Play sa spustila vlna debát o dizajne hlavnej postavy Aloy, ktorá v tomto videu vyzerá trošku zaoblenejšie v tvári. Stále však ide iba o ukážkové video a vydaná hra môže vyzerať úplne inak.
Dátum vydania ešte stále nie je známy (Foto: polygon.com)
Dátum vydania ešte stále nie je známy (Foto: polygon.com)
 • Dlho očakávaná a pripravovaná hra Biomutant uzrela svetlo obchodov. V utorok sa spustil predaj tejto kung-fu, bojovej, postapokalyptickej, sci-fi, skákacej, akčnej hry. Hra ponúka RPG prvky a rozličné štýly boja. Biomutant bol vo vývoji od roku 2017 a na svedomí ho má štúdio Experiment 101 spolu s vydavateľmi THQ Nordic.
Spoločenské hry
 • Blackfire sa na svojom instagrame pochválili produkčnou vzorkou hry Ponožkožrouti. Hra by podľa ich informácií mohla do obchodov doraziť približne o 2 mesiace.
 • Únikové hry sa tešia obľube, preto pre nás MINDOK chystá kartovú únikovku s názvom Opuštěná knihovna. V nej budete môcť riešiť viac hádaniek súčasne a cieľom hry je dostať sa von zo zamknutej knižnice. Hru by sme mohli očakávať v lete.
 • Vydavateľstvo Fox in the Box očakáva prírastok vo forme hry High Frontier. Ide o technickú hru s vesmírnou tematikou. Očakávané naskladnenie je stanovené na 14. jún. Hru si ešte stále môžete zaobstarať v predobjednávkovej cene.
 • Na Kickstarteri odštartovala kampaň k spoločenskej hre The Witcher: Old World. Po pár hodinách tvorcovia svoj cieľ dosiahli a my sa tak môžeme tešiť na ďalšie dobrodružstvá zaklínačov. Hru by v kompletnej lokalizácii malo priniesť vydavateľstvo Blackfire.
Netrpezlivo čakáme na ďalšie dobrodružstvá (Foto: bloody-disgusting.com)
 • REXhry sa pochválili horúcou novinkou Duna: Impérium. Na hru už majú objednanú aj dotlač, nakoľko sa sklad vyprázdňuje a záujem je obrovský. Rovnako na svojom facebooku ukázali artwork z chystaného rozšírenia k hre Divukraj.
 • MINDOK naskladnilo spoločenskú hru NEW YORK ZOO. Hru ma na svedomí Uwe Rosenberg, ktorého hry sú príznačné tetrisovým štýlom. Ani tu tomu nie je inak, keďže máte za úlohu zaplniť celú zoo a starať sa o rozmnožovanie zvieratiek.
 • Albi Game Day sa posúva. Najnovšie sú dátumy tejto udalosti stanovené na 19. jún a 17. júl. Udalosti sa rozhodli posunúť vzhľadom na časový sklz chystaných noviniek. Podľa všetkého sa však máme na čo tešiť.

Z minulého týždňa je to všetko, ak sme na niečo zabudli, napíšte nám do komentárov. Nezabudnite sa prihlásiť na odber týchto noviniek a buďte informovaní o dianí v popkultúre. Vidíme sa o týždeň.


Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.