168 hodín #52

Minulý týždeň sme sa dozvedeli plno filmových noviniek, no nezaostával ani svet videohier či spoločenských hier. Aké informácie prinieslo uplynulých 168 hodín?

Filmy a seriály
 • Začneme dvoma smutnými správami. Vo veku 52 rokov prehrala svoj boj s rakovinou herečka Helen McCrory. Fanúšikovia si ju budú navždy pamätať vďaka mnohým významným rolám, medzi nimi Narcissa Malfoy z Harryho Pottera či Polly Gray z Peaky Blinders.
 • Koncom týždňa v úctyhodnom veku 84 rokov zomrel aj herec Felix Silla, ktorý bol najviac známy svojím stvárnením Bratranca Itta v seriáli The Addams Family.
 • Minulý týždeň sa niesol v znamení MCU. Začneme informáciou o tom, že Alfred Molina si v novom Spider-Manovi skutočne zopakuje rolu Doktora Octopusa – a bude to rovnaká verzia tejto postavy, akú stvárnil v Raimiho trilógii. Potvrdil to samotný herec, okrem iného dodal, že vďaka omladzujúcemu CGI bude vyzerať rovnako, ako keď sa prvý raz postavil Spider-Manovi v roku 2004.
 • Kevin Feige potvrdil, že produkčná fáza filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness bola minulý týžeň ukončená. V kinách by sme sa ho mali dočkať o rok, 25. marca 2022.
Ako bude vyzerať stretnutie Doctora Strangea a Scarlet Witch? (Foto: itsallmarvel.com)
Ako bude vyzerať stretnutie Doctora Strangea a Scarlet Witch? (Foto: itsallmarvel.com)
 • Marvel na Twitteri updatol profil filmu Shang-Chi. Fanúšikovia preto očakávajú, že by sme sa čoskoro mohli konečne dočkať nového traileru. Film by mal do kín doraziť 3. septembra.
 • Dozvedeli sme sa pracovný názov očakávaného pokračovania filmu Black Panther II – Summer Break. Finálny názov zatiaľ potvrdený nie je, no nedávno bola potvrdená informácia, že MCU neplánuje recast zosnulého Chadwicka Bosemana. Vydanie filmu je naplánované na 8. júla 2022.
 • Mads Mikkelsen sa pridal ku castu 5. pokračovania filmu Indiana Jones. Zatiaľ nie je známe, akú postavu stvárni.
 • V seriáli Last of Us si najnovšie popri Pedrovi Pascalovi a Belle Ramsey zahrá aj Gabriel Luna. Stvárni rolu Joelovho brata. Lunu sme už mohli vidieť napríklad vo filme Terminator: Dark Fate, ale aj v seriáloch ako Agents of S.H.I.E.L.D. či True Detective.
 • Na Netflix dorazila snímka, ktorá vzdáva hold zosnulému Chadwickovi Bosemanovi. O jeho fantastickom zmysle pre herecké umenie dojímavo rozprávajú jeho kolegovia.
Videohry
 • Ubisoft chystá prvé veľké DLC pre Assassin’s Creed Valhalla. Nesie názov Wrath of the Druids a hráčov má zaviesť do Írska. Rozšírenie bude dostupné od 13. mája.
 • Pokračovanie hry Subnautica s podtitulom Below Zero dostalo nový trailer. Hra bude dostupná na všetkých platformách od 14. mája.

 • Amazon Game Studio zrušilo pripravovanú hru zo sveta Pána prsteňov, ktorá bola ohlásená v roku 2019. Štúdio si tak môže pripísať ďalší neúspech, keďže od jeho vzniku v roku 2014 sa mu nepodarilo vydať ani jednu úspešnú hru.
 • Začiatkom týždňa predstavil BioWare nový trailer k hre Mass Effect Legendary Edition, v ktorom prezentuje viac ako 30 tisíc vylepšených textúr. Pre hráčov bude dostupná aj novinka v podobe fotorežimu.

Spoločenské hry 
 • Mindok ohlásil prípravu hry Strážcové lesa. V ľahšej strategickej hre pre 2-4 hráčov sa zhostíme roly duší lesa. Hra kombinuje deckbuilding s ďalšími mechanikami.
 • Po niekoľkých rokoch sa dočkáme dotlače stratégie Caverna: Sedláci z jeskyní. Ohlásil tak Mindok na svojich sociálnych sieťach.
 • Tlama Games pripravujú hru Shamans – pôjde o kartovú hru, v ktorej budú hráči v rolách šamanov ochraňovať duchovné svety pred nepriateľskými tieňmi.
 • Ešte jedna novinka od Tlamy – obchod spustil predobjednávky na hru Za hranou. Ide o dobrodružnú stratégiu z cyberpunkového neónového sveta. Ako agenti budete môcť preniknúť do myslí zločincov a ovplyvňovať ich kruté rozhodnutia.
Prekrásny dizajn hry Shamans zaujme na prvý pohľad (Foto: Tlama Games)
Prekrásny dizajn hry Shamans zaujme na prvý pohľad (Foto: Tlama Games)

Magdaléna Horváthová

Magdaléna Horváthová

Milovníčka sci-fi a fantasy, ktorá ešte stále čaká na svoj list z Rokfortu. Jej snom je stretnúť Doctora a cestovať v TARDIS, aby si konečne mohla pozrieť všetky filmy a seriály, na ktoré vraj nikdy nemá čas. A áno, aj vesmír by popri tom chcela spoznávať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.