168 hodín #51

Aj v uplynulom veľkonočnom týždni sa hernom, filmovom či seriálovom svete objavilo dosť podstatných noviniek, ktoré si zhrnieme v nasledujúcich riadkoch.

Filmy a seriály
  • Netflix oznámil takmer kompletné obsadenie 2. série seriálu Zaklínač. My vám však nič prezrádzať nebudeme, nakoľko ide v niektorých prípadoch o pomerne veľké prezradenie zápletky. Povieme vám však, že sa rozhodne máme na čo tešiť.
  • Keď sme už spomínali Netflix, tak táto streamovacia služba potichu odstránila možnosť vyskúšať si ju mesiac zadarmo. Vyzerá to tak, že tento krok kompetentní podstúpili vo viacerých, ak nie všetkých krajinách.
  • Do tretice opäť Netflix. Ten sa totiž dohodol so štúdiom Sony Pictures na tom, že ich filmy sa v službe objavia už niekoľko desiatok dní po premiére v kine. Od 1. januára 2022 sa do streamovacej služby dostane veľké množstvo starších filmov. Tešiť sa však môžeme aj na novinky – napr. Morbius, Uncharted či Jumanji 4.
  • Na záver tejto časti tu máme smutnú správu. Vo veku 55 rokov nás opustil britský filmový, televízny, divadelný herec Paul Ritter. Mohli sme ho vidieť napr. v seriáli Černobyl, kde stvárnil postavu Anatolija Ďatlova, ale mihol sa napr. aj vo filme Harry Potter a Polovičný princ.

Videohry
  • Pokračovanie hry Star Wars Jedi: Fallen Order má podľa najnovších informácií priniesť späť postavu Dartha Maula.
  • Sony opäť raz prekvapilo, niekdajšia konzolová exkluzivita Erica sa objaví na PC. Pripomeňme, že v poslednom čase sa akoby roztrhlo vrece s PlayStation hrami, ktoré sa objavili alebo objavia na PC – napr. aj Days Gone by už čoskoro malo doraziť aj pre počítačových hráčov.
  • E3 sa tohto roku uskutoční v termíne od 12. do 15. júna. Potvrdili to samotní organizátori. Kvôli koronavírusu sa však prenesie do online prostredia. Na E3 2021 by sa mali objaviť spoločnosti ako Xbox, Nintendo, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two, Warner Bros. či Koch Media.
  • V sobotu podvečer sa uskutočnil stream Microsoftu, kde sme sa dozvedeli viac o chystanom štvrtom dieli Age of Empires. Hra vyjde ešte tento rok, niekedy na jeseň, a ponúkne hráčom nevšedný zážitok.

Spoločenské hry
  • Vydavateľstvo MINDOK oznámilo, že chystá pokračovanie obľúbenej hry Undaunted, teda v češtine Odhodlaní. Zaviesť by nás malo do severnej Afriky.
  • Port Royal, malá pirátska kartová hra, sa dočkala dotlače. Ak ste po hre pokukovali, ale bola vypredaná, teraz máte možnosť si ju zaobstarať.
Port Royal
Port Royal – kartová hra z pirátskeho sveta (Foto: boardgamequest.com)

Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.