168 hodín #49

Uplynulo ďalších 168 hodín a preto sa poďme pozrieť na to, čo všetko sa stihlo za ten čas udiať vo svete filmov, seriálov, videohier a spoločenských hier.

Filmy a seriály
  • Filmové spracovanie Justice League, ktoré oživil Zack Snyder, bolo aj v uplynulom týždni témou č. 1. Aj preto nás zaujala skutočnosť, že film, ktorý bol vypustený v dnes už netradičnom formáte 4:3, sa dočká aj čiernobielej verzie. Doposiaľ sme sa však nedozvedeli, kedy by sme sa takejto verzie mali dočkať.
  • Disney, resp. Marvel Studios, opäť raz poposúvalo termíny svojich filmov. Za všetky spomeňme film Cruella, ktorý sa do kín dostane 28. mája. Okrem toho však v ten istý deň bude k dispozícii aj na platforme Disney+. To isté platí aj pre Black Widow. V kinách a na spomínanej službe bude od 9. júla.
  • Sony Pictures a PlayStation Productions pracujú na filme zo sveta hry Ghost of Tsushima. Režisérom by sa mal stať Chad Stahelski, ktorého poznáme z filmov o Johnovi Wickovi. Vyzerá to teda tak, že sa máme na čo tešiť.

Videohry
  • Počas týždňa sme sa, zatiaľ neoficiálne, dozvedeli nové detaily o chystanom dieli Call of Duty. To by opäť raz malo byť zasadené priamo do 2. svetovej vojny, pričom by sme nemali hrať v žiadnej alternatívnej podobe histórie. Nový diel od Activision by mal vyjsť ešte tento rok.
  • Scenárista hneď niekoľkých dielov Assassin’s Creed, Darby McDevitt, opúšťa štúdio Ubisoft Montreal. Stalo sa tak bez udania dôvodu. Napísal len krátky príspevok, v ktorom sa poďakoval skvelému tímu a fanúšikom, ktorí ho podporovali.
  • Fanúšikovia Resident Evil by mali zbystriť pozornosť a zároveň tak aj urýchlene šetriť. Capcom totiž predstavil bustu Lickera vo veľkosti 1/1. Stáť bude 899 dolárov a k fanúšikom sa dostane niekedy počas roka 2022. Objednať sa však bude dať už v týchto dňoch a keďže pôjde o limitovaný počet 666 kusov, rozhodne s kúpou dlho neotáľajte.
  • V poslednom období sa vývojári akosi boja investovať do nových značiek. Vezieme sa tak na vlne početných remasterov, pričom najnovšie sa k nim pridá aj Total War: Rome. Vydanie je naplánované na 29. apríl tohto roka a vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť.

Spoločenské hry
  • Vydavateľstvo MINDOK oznámilo novú sériu populárnej hry Kroniky zločinu. Séria dostala pomenovanie milénium a najnovší diel nás zavedie do stredovekého Paríža. Hráči sa už teraz môžu tešiť na podobné princípy zasadené do nového prostredia.
  • TLAMA games konečne doplnila sklady titulom Život na dlani. Ak by ste náhodou nevedeli, o čo ide, v sa hre predierate kartami predstavujúcimi spomienky na životné udalosti deda Leopolda. S pomocou jeho pokladov sa tak pokúšate jednotlivé spomienky znovu oživiť.
  • V sobotu 27. marca sa uskutočnil Pandemicon 2021. Podujatie sa kvôli aktuálnej situácii uskutočnilo online, ale celé je k dispozícii prostredníctvom YouTube. Aj spätne si tak môžete vychutnať rozhovory o hrách, zábery priamo z hrania a množstvo iného obsahu, ktorý poteší nejedného fanúšika spoločenských hier.

Na záver pripomíname, že ešte stále sa máte možnosť zapojiť do zbierky kníh pre deti z Centra pre rodiny v Prešove. Viac informácií nájdete na tomto ODKAZE. V mene detí vám už teraz vyjadrujeme veľké ďakujeme.

Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.