168 hodín #48

V poradí dvanásty týždeň nám priniesol ďalšie popkultúrne novinky.

Filmy a seriály
 • V piatok sme dostali prvú epizódu seriálu The Falcon and The Winter Soldier. MCU tak pomaly ale isto ožíva a snaží sa nás navnadiť na svoju štvrtú fázu.
 • Očakávaný film Cruella, ktorý má rozprávať o mladosti Cruelly de Vil z animovanej rozprávky 101 dalmatíncov, dostal svoje hodnotenie. Kvôli výrazným prvkom násilia a téme bude film niesť známku PG13. Premiéra filmu je naplánovaná na 18. mája.
 • Na Disney+ mieri kompletná séria Star Wars: Clone Wars (2003). Hoci seriál už nepatrí do oficiálneho canonu, predplatitelia si ho budú môcť pozrieť v apríli. Showrunner Genndy Tartakovsky sa vyjadril, že napriek vylúčeniu jeho diel z canonu vidí v nových filmoch podobnosti s jeho sériami.
Anakin a Obi-Wan sa nezastavia pred ničím (Foto: screenhub.blog)
Anakin a Obi-Wan sa nezastavia pred ničím (Foto: screenhub.blog)
 • Herec Tom Budge opustil Stredozem. Tom bol na castingu vybraný do zatiaľ neznámej roly a po zhliadnutí prvých epizód, ktoré sa natáčali celý minulý rok, sa rozhodol ukončiť svoju púť vo svete Pána prsteňov. Podľa jeho vyjadrení na instagrame sa mu nepáčil smer jeho postavy, akým sa tvorcovia v Amazone vybrali. Seriál má prísť na Amazon Prime Videos niekedy v tomto roku.
 • Na HBO GO sa objavil štvorhodinový Snyder’s Cut Justice League. Keď počas natáčania Justice League v roku 2017 spáchala Snyderova dcéra samovraždu, nemohol pokračovať na produkcii filmu a ten prešiel pod Jossa Whedona. Po štyroch rokoch sme sa ale dočkali aj verzie s podobou, ktorú prvotne Zack Snyder zamýšľal.
Videohry 
 • Hra Life is Strange dostane ďalší príbeh. Life is Strange: True Colors bude dostupná začiatkom septembra tohto roku. Spolu s novým príbehom ohlásilo štúdio aj remaster predošlých dielov. Ten bude dostupný v Life is Strange: True Colors  Ultimate Edition, bude sa však dať kúpiť aj samostatne.
 • SONY ponúka hráčom PlayStation hry zadarmo. Iniciatívou PlayAtHome chcú docieliť, aby hráči počas pandémie nevychádzali a zbytočne nevystavovali svoj život riziku z nakazenia. Ponúknutých bude 10 hier, na ktoré nebude potrebné žiadne predplatné. Prvou dostupnou hrou je Ratchet & Clank, neskôr majú pribudnúť aj indie hry či  Horizon Zero Dawn.
 • Microsoft vo svojom promo videu na predplatné Game Pass odhalil ešte jednu zaujímavú vec. Keďže išlo aj o reklamu na nový seriál od Marvel Studios – The Falcon and Winter Soldier, dozvedeli sme sa identitu hráča s gametagom noobmaster69. Ten sa objavil vo filme Endgame ako Thorov protihráč v hre Fortnite.

 • Zdá sa, že sa dočkáme pokračovania hry Star Wars Jedi: Fallen Order. Hra rozpráva príbeh mladého padawana Cal Kestisa, ktorý po galaxii hľadá skryté tajomstvá Rádu Jedi. Informácia o spustení vývoja doposiaľ nebola potvrdená, no v štúdiu Respawn hľadajú nových kolegov.
 • Team 17 potvrdil, že hra Hell Let Loose príde aj na next-gen konzoly. Hra vyšla na Steame v roku 2019 a vybudovala si svoji základňu fanúšikov. Táto, podľa slov tvorcov, hardcore hra o druhej svetovej vojne dovoľuje 100 hráčom stretnúť sa na bojisku a prežiť.
 • Ak radi hráte hry na svojom smartfóne a chcete sa stať súčasťou vývoja hry, pražské štúdio Bohemia Interactive vydalo open-beta verziu hry MINI DAYZ 2. Stiahnuť si ju môžete na Android a iOS na tomto odkaze.
Spoločenské hry
 • Začiatkom týždňa obletela česko-slovenský internet informácia, že prekladu chystanej hry The Witcher: The Old World sa chopí vydavateľstvo Blackfire. Oznámili aj to, že prekladať budú už od počiatku, teda od spustenia kampane na Kickstarteri. Blackfire nám sľubuje aj preklad rozšírení, ktoré budú na Kickstarteri odomknuté.
 • Vydavateľstvo MINDOK pripravuje novú spoločenskú hru CASCADIA, ktorá je inšpirovaná americkým národným parkom. V hre budete budovať vlastnú krajinu a zabezpečovať, aby ste v nej mali aj dostatok zvierat.
 • Na stránkach Albi sa objavila novinka. Spoločenská hra KRVAVÝ TRŮN vás naučí blafovať a spriadať intrigy, aby ste sa dostali na trón. Určená je pre 3-6 hráčov a nájsť ju môžete na e-shope vydavateľstva.
Kto nasadne na krvavý trón? (Foto: eshop.albi.cz)
Kto nasadne na krvavý trón? (Foto: eshop.albi.cz)
 • MINDOK koncom týždňa posielalo do obchodov dotlač vedomostnej hry Země.
 • Vydavateľstvo REXhry oznámili, že druhé rozšírenie hry Hrdina v kostce vyjde len vo forme big box. Po zakúpení vám do tohto boxu vojdú všetky komponenty aj zo základnej hry.


Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.