168 hodín #47

Ďalší týždeň je za nami a svetom obleteli ďalšie informácie o filmoch, videohrách, seriáloch či spoločenských hrách. Pozrime sa teda, čo sa za posledných 168 hodín udialo. 

Filmy a seriály
 • Rubriku začneme smutnou správou. Vo veku 77 rokov nás opustil najmä divadelný, ale aj seriálový a filmový herec Jozef Stražan. Jeho život bol pevne spätý s Divadlom Jonáša Záborského v Prešove.
 • Triller Bird Box od streamovacej služby Netflix by sa mal dočkať svojho spin-offu. Stáť by za ním mali španielski tvorcovia.
 • Netflix skúša zakročiť proti nelegálnemu zdieľaniu účtov. V niektorých krajinách si od užívateľov pýta overenie. Zatiaľ však ide iba o test a aj to len na mobilných a televíznych zariadeniach.
 • Avatar sa v Číne vrátil do kín a z tohto dôvodu sa opäť dostal na prvé miesto najziskovejších filmov na svete. Istý čas tomuto rebríčku vládlo Avengers: Endgame. Marvel však porážku uznal a tvorcom Avatara sa na sociálnej sieti aj milo poďakoval.

Videohry
 • Vývojári American Truck Simulator prezradili, že začali pracovať na ďalšom rozšírení mapy. Po Wyomingu sa tak hráči pozrú do Texasu.
 • Kopíruje Steam svoju konkurenciu v podobe Epic Games Store? Presne to sa pýtajú hráči. Je totiž známe, že Epic každý týždeň rozdáva jednu či dokonca dve hry úplne zadarmo, aktuálne je to Surviving Mars, ale niečo podobné zrejme skúša aj Steam. Minulý víkend sme si zadarmo mohli vyskúšať dvojicu hier, no tento víkend rozdával úplne zadarmo a nastálo hru Metro 2033.
 • Bethesdu, ktorá je súčasťou ZeniMaxu, už oficiálne kúpil Microsoft. Spoločnosti sa preto vyjadrili, čo bude s hrami ďalej. Phil Spencer na adresu toho uviedol, že nechce hráčov o nič obrať. Na druhej strane však zrejme hry budú k dispozícii len na tých platformách, na ktorých funguje Xbox Games Pass.
 • Ak ešte nepoznáte hororovú hru Phasmophobia, odporúčame si ju zahrať. Stanete sa v nej totiž lovcami duchov. No a práve duchovia sú po najnovšej aktualizácií vynaliezavejší a podstatne viac vám „kazia“ vašu prácu.

Spoločenské hry
 • Vydavateľstvo Mindok informovalo o tom, že do obchodov naskladnilo jednu úplnú novinku a dve dotlače hier. Novinkou je nové rozšírenie pre hru Kočičí klub, ktoré dostalo pomenovanie Krabice Pamlsků.
 • Dotlače sa zas vďaka Mindoku dočkali stratégia Terra Mystica a rozšírenie Terra Mystica: Oheň a led.

 • Herná spoločnosť White Wizard Games sa premenovala na Wise Wizard Games. Spoločnosť vznikla v roku 2013, pričom sú to práve oni, ktorí stoja za hrami ako Star Realms, Cthulhu Realms či Epic Card Game.
 • Vesmírna eurovka – Gaia Project, sa dočká českej lokalizácie. Informovalo o tom vydavateľstvo TLAMA Games.
Gaia Project
Na preklade hry sa už pracuje (Foto: FB / TLAMA Games)


Dominik Cenkner
Najnovšie články od Dominik Cenkner (zobraziť všetky)

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.